Eesti uudised

Simson presidendikandidaatidest: Eesti pärast südant valutavaid inimesi on Keskerakonnas küllaga (32)

Toimetas Andra Nõlvak, 5. mai 2016 09:46
Foto: Arno Saar
Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson selgitas, et Keskerakond tahab kindlasti saata suveks presidendivalimiste arutelulaua taha oma kandidaadi ning Savisaar, kes pole ka selgelt kandideerimissoovist teada andnud, ei ole Simsoni sõnul ainuke keskerakondlane, kelle seast erakond valiku teha võiks, vahendas ERRi uudisteportaal Vikerraadiot.

Selleks, et Keskerakonna volikogu silmis arvestatavaks kandidaadiks saada, peab inimene selgelt kinnitama oma soovi presidendi kohale kandideerida, selgitas Simson, lisades, et ka nemad peaksid püüdma selle poole, et suvel debatilaua taga oleks ka nende kandidaat, sest miks esimeses voorus hääl ära anda, justkui ei olekski Keskerakonnas väärikaid inimesi.

Seni on Keskerakonna ridades räägitud põhiliselt Edgar Savisaarest kui võimalikust presidendikandidaadist, kuid Savisaar ei ole oma kandideerimissoovist ei avalikkusele ega ka erakonnale veel selgelt teada andud. Selleks, et esimees erakonna volikogus tõsiseltvõetavaks kandidaadiks saaks, peab tal olema kindel tahe, märkis Simson.

"Vanemaid kui 40-aastaseid, erudeeritud, Eesti pärast südant valutavaid inimesi on Keskerakonnas mitu, küllaga," lausus Simson.

Samal teemal

04.04.2016
Keskerakonna fraktsioon alustas kohtumisi presidendikandidaatidega - esimene oli Siim Kallas