Eesti uudised

Politseinikele sõidukulu mittehüvitamises pole rikkumist (1)

Siim Randla, 5. mai 2016, 06:00
Politseinikele sõidukulu mittehüvitamises pole rikkumist. Arno Saar
Eesti Politsei Kutseühing on pöördunud õiguskantsleri poole palvega kontrollida, kas politseinikele sõidukulu mittehüvitamine on olnud õiguspärane, asja kontrollinud õiguskantsler pole leidnud selles põhiseadusega vastuolu.

Õiguskantsler leiab, et see, kui politsei- ja piirivalveamet ei ole vastu võtnud politsei- ja piirivalve seaduse lõikes nimetatud akti – hüvitise saamiseks õigustatud ametikohtade loetelu kinnitamine –, ei välista taotluse esitamist.

Seetõttu ei ole politsei- ja piirivalve seadus põhiseadusega vastuolus. Kas sõidukulu hüvitise mittemaksmine oli õiguspärane, sõltub sellest, kas siseministeeriumi väitel sõidukulu hüvitise asendanud oluline palgatõus ja regioonitasu kokku on sama suur või väiksem, kui oleks sissetulek koos sõidukulu hüvitisega.

Kui see nii ei ole, saab konkreetsel juhul ametnik sõidukulu hüvitamist taotleda ja selle maksmisest keeldumise vaidlustada, märgib õiguskantsler.

1 KOMMENTAAR

j
jants 5. mai 2016, 11:38
Loomulikult pole rikkumine.Rikkumine oleks see kui selliseid seadusi vastuvõtvatele ajuhiiglastele ei makstaks välja sõiduki kuluhüvitisi,mille kütteks sobib nii viin,vein,õlu,ka majonees ja ketšup kui üksikasjalikumalt neid tšekke uurida.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee