Eesti uudised

Kaljuranna kapis rohkem luukeresid pole? (38)

LISA KOMMENTAAR

ns 5. mai 2016 18:23
Seni kuni rahvas ei saa presidenti ise ja otse valida on see nn. presidendikampaania ainult etendus ja ei midagi enamat. Olenemata sellest mitu luukeret on ühel või teisel kandidaadil kapis ja kas ta isikuomadused väärivad presidendiks olemist, paneb kõik paika erakondade tagatubade kokkulepped.
Üks argumentidest, mille presidendi otsevalimise vastased esitavad, on see, et kuna rahvas on valinud Riigikogu siis ongi Riigikogu see, keda rahvas volitab presidenti valima. Päris nii see siiski ei ole. Vähemalt senikaua, kuni kehtib praegune parteinimekirjade järgi toimusad Riigikogu valimised, kus parlamenti pääsevad ka mõnesada häält saanud saadikud kes siis samuti otsustavad, kes saab presidendiks.
Otsevalitud president aga omab rahva tugevat mandaati, omab rohkem otsustusjõudu ja ei oma nii suurt sõltuvust ühest või teisest erakonnast.
Heidrich. 5. mai 2016 17:17
Rohkem polegi vaja! Ei sobi ja ongi kõik!
pidevalt 6. mai 2016 07:22
on näos see ilge irvitus. kõik juudimutid on sellised.
arvan 5. mai 2016 15:36
et Kaljuranna käest peaks kõigepealt küsima kas ta nüüd tunnistab EV. okupeerimast, eestlaste küüditamist Siberisse, varem ta seda eitas, tahab ta ikka tükikese Eestist Venemaale loovutada, ka nagu varem.
küsimus 5. mai 2016 13:44
Milliste omaduste alusel väidab seltsimees Kaljurand, et Veera Rajevskaja on kõige suurem Eesti patrioot, keda ta teab???Kas ENSV Ministrite Nõukogu asjadevalistsus oli mingi Eesti patriootlik organisatsioon või KGB käepikendus?
agendinimega Ants 5. mai 2016 13:48
Raasiku volikogus on Anne,kelle isa Ilmar Veltmann oli KGB agent ja Eesti rahva äraandja ( Aino Lepp : Vabaduse hinnaks on elu : lk. 460 ,nr. 29 ) .
GUNU 5. mai 2016 12:57
MIS TÄHTSUST RAHVUSEL KES PRESIDENT.VAJALIK ET MÕNI ERAKOND SAB NÖÖRIST TÕMMATA
gunu 5. mai 2016 12:56
ILVES ON JUUDI PÄRITOLU ,MIKS NÜÜD ALLES AVALDATI, MIS TÄHTSUST ON PRESIDENDI RAHVUS ,PEAASI ET TA ON NÖÖRIST TÕMMATAV.
Rahvus 5. mai 2016 12:49
Kuidas see rahvus nüüd järsku enam pole probleem? savisaart on ju aastaid lausa mõnitatud, ja ikka ülimalt ebaeetiliselt mõnittatud ema rahvuse pärast. Valimistel on just praegune reformi ja IRL-i lapste seltskond lahterdanud valijaid rahvuse järgi, ja mõõdupuuks on ju vgaid eesti ja vene keelne must-valge pilt. Riigikogu valimistel, kus cvalijateks Eesti Vabariigi kodanikud, on see tõesti arusaamatu ja lubamatu ning kindlasti mitte pühte Euroopa riiki sobiv!! Kaljuranna puhul on tema tegevus ju see probleem: need kasuisa ja ema seosed repressiivorganitega tulid ju eriti päevavalgele ju seetõttu, et ta hakkas välisministri positisoonilt ja ministeeriumi kasutades nõudma selliste andmete muutmist.
naine 5. mai 2016 12:20
Kas neil meestel häbi ei hakka, endil hunnikute viisi luukeresid ja muud ja nüüd aravavd, et ühel soliidsel keskealisel abielunaisel,kelle pereelu on korras ja lapsed suureks kasvatataud, kes on 25 aastat oma tööga Eesti riiki teeninud, oleks mingid nendemoodi luukered kapis. Absurdne lapsikus 40 aastaste meeste poolt. Vahetate naisi ja ülbitsete kolleegidega ja käitute kui 12 aastased koolijütsid, kes pole kodust kasvatust saanud. Lõpetage see soliidse daami peale kittumine!Ja lapsesõnaga süüdistamine "luukered".

alf 5. mai 2016 11:58
Kaljurand ei sobi presidendiks, sest on eriline kameelion- nõustub kõiges Brüsseliga , tal (oma arvamus puudub) ja kiidab venemaa putini reziimi. Eitab Tartu rahujärgset piiri , eitab venemaa okupatsioonii eestis ja pooldab immigrantide invasiooni.
ahmis sa räägid 5. mai 2016 12:22
Juba ainuüksi seepärast sobib, et ta on naine, pealegi kogemustega sise- ja välispoliitikas ning paljude keelte oskaja ning väga-väga haritud inimene, kes on riigi heaks töötanud juba 25 aastat!!!! Selliste ei ole meeste hulgas . Rahunege!
ei 5. mai 2016 11:16
asi pole rahvuses, asi on püüdlikus tallalakkumises, kõige heakskiitmises, mida Brüssel iganes suudab rahvusriikide hävitamiseks välja mõelda.
MÕELGEM! 5. mai 2016 10:36
tahaks teada , millise nii öelda puhta eestlase minevik ei ole seotud selle "vene ajaga", ehk ainult need kes kunagi jalga lasid ja piiri taga redutsesid , aga need kes siin elasid, pidid ju elama, hoidma Eestit, igaüks omal moel. töötama ja juhtima. vastasel juhul oleks sealt suurelt kodumaal jätkunud rahvast kui palju siia asustada. tahaks teada kas mõni selleaegne inimene, ei söönud, ei joonud, ei töötanud ei hinganud ?? Kõik tegid seda mida kästi kui tahtsid hinge sees hoida ja kui oleks vastupidi olnud, kas siis oleks meil seda Eestit nüüd. Mõelge ennem kui sõimate ja lollusi suust välja ajate. Tänu kellele on siiski Eest säilinud, mitte neile kes redutasid piiri taga. ??? LÕPUKS KUI PALJU SEDA PUHAST EESTLUST ON KUI HAKKATA VAATAMA, MIS VALTSUSED MEIST ÜLE KÄONUD, SIIN VÕIB IGAS PERES OLLA SEGATUD KAS ROOTSI, TAANI, VENE , SKAS VÕI MINGIT MUUD VERD !!
ära möla 5. mai 2016 11:11
.minu ema, vanaema küll ei läinud kaasa nende pakkumistega, et tee kaastööd ja elad paremini. Said ka elatud, ehkki sihukesed Karljuranna mamma laadis ortodoksed kommarid, kes nn. mandaatkomisjonides istusid ja inimesi lahterdasid, neid pidevalt nöökisid. Poiss ära jama, ühed eestlased kõik, ütles komissar ühes filmis kui kitsas käes oli, eks ole. Valikuid oli alati, kuid nii mõnigi ei julgenud valida.
Kas tõesti on raske aru saada, et Kaljurand on põhjusega oma eluloost rääkides kidakeelne. On enam kui tõenäoline, et need plekid on ammu teada kellele vaja ja neid kas juba kasutatakse või hakatakse ära kasutama.
5. mai 2016 14:33
Teie emal olid ehk muud eelised, Näiteks nagu Taranditel, kes ise ei pidanud komsomolis või parteis olema, aga nautisid selliseid hüvesid, millest tavaline eestlane undki ei näinud.
kriipsule 5. mai 2016 18:04
häbi ei ole või? Nõukogude võim on Eestis ametlikult inimsusvastaseks nähtuseks tunnistatud. Tõesti olid sotid sees, kui isegi soovitud eriala ei pääsenud õppima. Siukeste ustavate julgeoleku käisiast meelest ei olnud piisavald ustav Leenini Surele Asjale. Saad ükskord aru, gstapolane või kgb töötaja võis ju pühendunud kodu armastav olla, kuid kurjategija on ikkagi.
xw2 5. mai 2016 10:36
eestis ei ole ju inimesi, kes sobiks, võtame usast uue miki hiire
5. mai 2016 09:54
Huvitav, millal hakatakse Kaljuranda süüdistanud Mart Helme minevikku vaagima? Mõistan, et tema poolehoidjaid ei huvita tema punaminevik ja mitte-eestlased tema otseste esivanemate seas, aga ka mõisa tegevusega seotud küsimused, aga ikkagi peaks. Ja Helme poolt soovitatud Tarandi kui puhta poisi kohta oleks ka aeg selg sirgeks lüüa. Kui Tarandis ei olnud parteis, aga nautisid parteinomenklatuuri hüvesid (kõrged ametikohad, superelukoht, pidevad reisid), siis sellega olid nad ju näited Nõukogude okupatsioonist kui unistuste riigist, kus kõik olidki võrdsed.
Eriarvamus 5. mai 2016 09:33
Veame sisse tuhandeid migrante Venemaalt ja Ukrainast, teeme vene keelest riigikeele, paneme venelase presidendiks. Mina näiteks ei tahtnud sellist Eestit ja minul eestlasena ei ole vaja sellist Eestit. Mis Marinat puudutab, siis põhiseaduse järgi saab president olla ainult sünnijärgne Eesti kodanik, mida Marina ei ole. Aga millal enne põhiseadus reformierakondlikku valitsust seganud on?
uhke 5. mai 2016 09:28
venelane Eesti presidendiks? Tänan ei!
joppenpuhh 5. mai 2016 12:18
seale võiks kas või sadula selga panna, aga ratsahobust temast ikka ei saa.
Jüri Kukk 5. mai 2016 08:31
Miks seda matrjoškat nii upitatakse? See on siililegi selge, et see inimene ei saa 68 häält Riigikogus ja vaevalt ka valijakogus. On mitmeid karismaatilisemaid isiksusi, kes rahvale rohkem peale läheks, isegi siim kallas. Minu tutvusringkonnas pole ainsatki inimest, kes tädi Mašat toetaks, kust need suured toetusprotsendid? Üks versioon, mida räägiti Vaba Mõtte Klubis, on see, et võimuringkonnad annavad kaljuranna upitamisega märku Brüsselile ja Washingtonile, et riigipea küsimus on neil kontrolli all, sest Läänele on presidendi institutsioon oluline ja nad ei taha sellel Mart Helmet näha. Nii et Marinake, sa oled ettur suures mängus, mitte reaalne president!
Kas 5. mai 2016 08:32
Sa oled siis see siil?
inimene 5. mai 2016 09:13
Mulle küll see tädi meeldib - tal on selline positiivne olemus.

no 5. mai 2016 08:14
olgu luukeresid või mitte--Kaljurand lihtsalt ei tohi saada presidendiks, see oleks eestlaste mõnitamine, siin peaks valitsus arvestama rahva sooviga.
Endel 5. mai 2016 08:08
ei ole sugugi kindel, et neid luukeresid pole. Kasvõi kodakondsus. Kas ema siis ikkagi oli sündimise ajal Eesti kodakondsuses või mitte? See kiriku meetrika ei näita ju kodakondsust. Mis kodakondsus vanaisal-vanaemal kapo dokumentides oli? Kas ema on eruohvitser või mitte, ning ega pole juhuslikult EW kodakondsusest loobund? Mariina enda elulugu, kas oli NLKPs või mitte?
nnn 5. mai 2016 09:35
Isegi kui ema oli Eesti kodanik, siis sellest ei piisa. Eesti seaduste järgi sai kodakondsust pärida ainult isaliinis.
5. mai 2016 09:55
T´Tarand näiteks ka ei olnud NLKPs, aga nomenklatuuri hüvesid nautis küll:)
Mõistmatu 5. mai 2016 07:38
Kuidas saab venelanne edendada rahvusriigi Eesti kultuuri? On ju selge, et Rajevskaja-Kaljurand ei saa kuidagi Lauluväljakul pisarsilmis laulda kaasa "Eestlane olen ja eestlaseks jään". Venelanna ei hakka kunagi seisma eestlaste kultuuri ja rahvuse eest - pigem lausa vastupidi - veame parem migrante sisse sest nemad on ju nii toredad kodumaapõlgurid. Kohutav!
5. mai 2016 09:26
EI saagi, aga ee ei olegi Euro-Aafrikas eesmärgiks.
Südari G. Norrvere 5. mai 2016 07:37
kas marina kaljurand ja ain kaljurand on sugulased?
e 5. mai 2016 23:06
7.päeva adventist 5. mai 2016 07:22
Kas massonlus pole piisav luukere ja seda iga poliitiku puhul?
Liisa Alango 5. mai 2016 06:20
Hoopis tema on Hirmus Antsu pojapoeg ,Erki poeg .
tore 5. mai 2016 06:18
hullud-komsomolkused 5. mai 2016 06:10
kas ta isa on Ants Kaljurand ehk Hirmus Ants ?