Maailm

Kolm uut diviisi NATO vastu

Õhtuleht.ee, 5. mai 2016 06:00

10 KOMMENTAARI

k
Kärnas vene mörtsukas valmistub tapma jälle inimesi!/ 5. mai 2016 16:16
j
JUSS/ 5. mai 2016 09:43
Kuigi NATO on Vene armeest kümme korda rohkem rahastatud ja majanduslikult jõukam, kujuneb jõudude vahekord vähemasti siin Balti regioonis aina enam ning enam NATO kahjuks. Meie enda vähestele ja puudulikult relvastatud olemasolevatele pataljonidele, mõnele tuhandele mehele on juba praegu teisel pool piiri vastukaaluks mitukümmend tuhat meest. Ja seda koos sadamete tankide, suurtüki ning raketiväe, ründekopterite ja arvuka lennuväega. Neli NTO hävitajat Ämaris ja teist sama palju Leedus nende rünnakut vaevalt et peataks. Nüüd räägitakse ühe NATO brigaadi, s.o. 4000 mehe lisaks toomisest. Tore on, kuid see jaotataks nii kolme Balti riigi kui ka Poola vahel. Isegi kui igale riigile antaks võrdselt, siis jaguks meile vaevu 1000. Kuigi on ilmne, et pigem käiks jaotus muude näitajate alusel ning meile saaks vägesid veelgi vähem. Samas toob Venemaa juba lisaks olemasolevatele hambunirevastatud kümnetele tuhandetele piiride lähedale veel kolm uut formeeritavat diviisi lisaks. Seega umbes 30 tuhat hästirelvastatud sõjaväelast. Mina pole küll sõjaväelane ega strateeg, kuid isegi lihtne loogiline mõtlemine kipub sellisete jõudude vahekorra puhul häirekella lööma.
a
Anti Kesik/ 5. mai 2016 13:51
Seda vahekorda hoitakse meelega Venemaa kasuks, sest plaani Venemaad rünnata kellelgi ei ole ja ilma asjata pole mõtet Venelastele and argumenti kätte mille abil nad oma agressiooni saaksid õigustada. Nüüd kui mõni venelane pröökab, et NATO tungib itta võib talle rahulikult öelda, et vene väed Lääne ringkonnas ületavad mitmekordselt NATO vägesid, nii et pange suu kinni kui keegi kavatseks teid rünnata siis peaks olema NATO-l vähemalt kahekordne ülekaal. Selge on, et Venemaa valmistub ja ootab mingit sündmust mis annaks neile ettekäände kedagi rünnata, kas Georgias, Moldovas, Ukrainas, või Balti riikides. Kõige tõenäolisem Ukraina samaaegselt Krimmist Odessa ja donetskist Mariopoli suunal, et Ukraina Mustast merest ära lõigata. Aga seda tehakse ainult kui õnnestub Ukrainalt mingi viga välja meelitada nagu tehti Georgiaga. Majanduslik olukord venemaal halveneb ja Putinile on vaja väikest võidukat sõda, et tema reiting ei kukuks.
h
hven/ 5. mai 2016 17:34
Ärgem muretsegem. Soome - Vene sõda näitas, et üks soomlane tapab 100 venelast. Järeldus, jõudude tasakaal on piisav.
p
Pärisoht/ 5. mai 2016 08:09
Hambutu ja mandunud EL, vähemalt rahvusliku kaitsepoliitika osas, laseb kogu Euroopa islamist läbi imbuda. Loodatavasti jätkub enamikel riikidel enesekindlust Merkeli algatatud ja mahitatud invasiooni peatamiseks.
a
Anti Kesik/ 5. mai 2016 13:58
1-2% EL-i rahvastikust, Eestis isegi koos tuhande pagulasega 0.1 % rahvastikust ei ole mingi läbiimbumine, kära poolest mida te rassistid, homofoobid ja ksenofoobid teete võib arvata, et teid on 90%, sama efekt on ka islami fanaatikute jauramisel keda on vähemus pagulaste hulgas. Enamus pagulastest tahaks rahulikult tööd teha ja oma lapsi kasvatada ilma selle jamata, kui Islam neile nii meeldiks siis, ei oleks ju mõtet kolida külmadesse riikidesse kus neid veel pealekauba maha karjutakse ja rünnatakse.
t
Täiesti erapooletult/ 5. mai 2016 07:56
Kui Eestis ja mujal Venemaa naabruse maades luuakse Nato baase ja tuuakse sisse võõramaiseid sõdureid, miks siis Venemaa ei või oma riigis oma tehnikat ja oma sõjaväge liigutada?
Kuidagi ei kujuta ette, et Putini presidendiks olemise ajal äkki Venemaa Eestit vallutama hakkaks, kuigi viimastel aastatel meedias muud pole, kui kohe-kohe Venemaa ründab.
Samas näeme videotes kuidas EL riikidesse püssideta pealetung toimub. Kuulide asemel lendavad piirivalvurite ja politsei poole kivikamakad.
i
Indrek2/ 5. mai 2016 06:47
Kas tõesti hakkab keegi sõdima selle riigi eest mille põhieesmärgiks on ühiskonna saastamine musta rämpsuga Aafrikast ja Lähis-Idast? Venkud tankidega tulevad siis loobime need pihkurid ja kaltsujukud esimesena roomikute alla (koos pigirullidega muidugi).
j
jajah/ 5. mai 2016 07:27
ei tule mingeid tanke.Tulevad valged kuiged ja kartulimaa saab loetud minutitega valmis.Ajad on muutunud ja need kes pole veel asjale pihta saanud siis Süüria on kujukas näide.
s
Sa, Indrek2, ei võitlegi ju mitte hetke valitsejate/ 5. mai 2016 21:49
vaid ikka Riigi, oma kodumaa pinna eest. Tuleb VALIJAL ehk mõistus koju, valib SOBIVAMA valitsuse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee