Repliik

Kristiina Ojuland | Kolm last igasse perre – abordivabalt ja asendusemadega (81)

Kristiina Ojuland, RÜE esimees, 4. mai 2016, 18:17
Kolm last igas peres on lahendus hääbuva rahva päästmiseks. Kui me seda eesmärki kohe ja praegu ei sea, siis aastaks 2040 väheneb meie rahvaarv 125 000 inimese võrra. See on statistikaameti prognoos. Seega, meil on vaja teha otsus, kas tahame rahvana edasi kesta või mitte. Mõistagi, mitte keegi ei saa dikteerida, et tehke nüüd igasse perre vähemalt kolm last. Kuid seda, et me oleme rahvana välja suremas, peab julgema välja öelda. Ja peab julgema pakkuda võimalikke lahendusi, kuidas saada hääbuvast rahvast kasvavaks rahvaks.

Aastatuhandeid olid oma lapsed pensionisambaks ja elukindlustuseks. Kui need rollid võttis üle ühiskond, tekkis paljudel illusioon, et enam ei olegi lapsed tuleviku tagajatena olulised, jännaku nendega teised, mul on parematki teha. Tagajärjed on käes, Euroopa rahvad kuivavad kokku, aga keegi peab ju tühjaks jäävad kohad täitma. Veel kümmekond aastat tagasi võis ilmselt tunduda, et lõunamaalt tulev tööjõud ongi see võluvits, mis vananevale Euroopale jätkuva õnne tagab. Praegu ei tule Pariisile mõeldes esimesena meelde enam šansoonid-akordioonid vaid laiguline sõjavägi, sõrmed päästikutel. Meilgi on tänavapilt muutunud tunduvalt värvilisemaks, juba on kõlanud hääled keelenõuete lõdvendamiseks. Eesti keelt tõrjutakse välja kõrgharidusest ja teadusest.

Samal teemal

Rahvastikuteadlase Jaak Uibu sõnul on kõige kiiremini tulemusi andev meede abortide vähendamine. Liiga kergesti ja mõtlematult otsustatakse selle kasuks, sest puuduvad tõsiseltvõetavad tugisüsteemid, mis pakuks naisele võimalust laps ilmale kanda. Tänapäevane meditsiin suudab suure tõenäosusega tagada abordi õnnestumise ilma tüsistusteta. Enamik naisi, eriti noori, kes otsustavad aborti teha, on veendunud, et ühel päeval saavad nad sünnitada lapse, kes on perre oodatud. Paraku ei ole see alati nii. Eestis on palju naisi, kes omal ajal kiirustades aborti tegid ja tüsistuse tõttu lastetuks jäid.

Aga alustame seda teemat valgelt lehelt. Mitte miski ei takista väikesel rahval kokku leppida selles, et me ei kavatse kollektiivselt välja surra. Hakkamegi sünnitama! Peres saab kasvada ka rohkem kui kolm last. Pühendume millelegi, mis on tähtsam kui raha. Eesti ühiskond vajab häid eeskujusid suurtest ja õnnelikest peredest. Emad ja emadus tuleb au sisse seada. Isade roll pere eest hoolitsejatena peab sisse kasvama juba lasteaias. Kuni lasteaedades levitatakse arusaamist erinevatest peremudelitest, kus on kaks ema või kaks isa, liigume vabatahtlikult kuristiku poole.

Eestis on praegu ligi 500 peret, kes soovivad adopteerida oma perre vastsündinut, kes ei ole ilmtingimata nende geneetiline järeltulija. Rahva Ühtsuse Erakonnal on idee, kuidas päästa aastas 7000 abordi asemel inimelusid ja motiveerida naisi lapsi ilmale kandma. Naisele peab looma võimaluse anda vastsündinu perre, kus last väga oodatakse. Selleks on vaja muuta seadusi ja töötada välja motivatsioonipakett naisele, kes otsustab abordi tegemise asemel sünnitada. Ta kingib elu, teeb õnnelikuks ühe perekonna ja aitab lahendada Eesti jaoks olulisimat probleemi – kestmajäämist rahvana.

Ei saa mööda vaadata tõsiasjast, et on naisi, kelle jaoks rasedus ja sünnitamine on tabuteemad. On see karjäär või figuur või midagi muud – näiteks kartus valu ees. Paljud panevad seda kindlasti pahaks ja peavad pirtsutamiseks. Aga anname ka neile võimaluse. Sellised pered võiksid kasvatada lapsi, kui Eestis oleks võimalus kasutada asendusema abi. Julgen arvata, et see on kiireim viis rahvaarvu tõstmiseks, kusjuures riigile ei lähe see midagi maksma. Perekond, kes soovib sellisel viisil lapsi saada, maksab kõik ise kinni. Peresid, kus nii bioloogiliselt kui ka materiaalselt oleks võimalus lapsi saada ja kasvatada, on piisavalt palju. Eestis võiks asendusemadena kasutada vajadusel ka võõrtööjõudu, näiteks Venemaalt või Ukrainast, kus see teenus on muuseas täiesti legaalselt olemas. Ka asendusema tuleb ühiskonnas väärtustada ja tunnustada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee