Maailm

Rootsi varjupaigataotlejate keskuses vägistasid viis meest nooruki. Politsei: tööd on varasemast palju rohkem (69)

Toimetas Kristin Aasma, 4. mai 2016 14:53
Rootsi politseinikud ja varjupaigataotlejad Malmös. Pilt ei ole seotud artikli sisuga.Foto: Francis Joseph Dean / Deanpictures / Alamy / Vida Press
Rootsis vahistati viis meest nooruki vägistamise pärast varjupaigataotlejate keskuses.

Norra piiri lähedal Värmlandis Årjängi varjupaigataotlejate keskuses pidi nooruk, kelle vanus jääb 15 ja 18 eluaasta vahele, taluma nii ahistamist kui ka ähvardusi edaspidise vägivalla ja ahistamise suhtes, kirjutas thelocal.se.

Samal teemal

Kohalikust politseist kinnitati, et kõik viis meest on pärit samast keskusest ning algselt võeti nad kinni vägistamiskatse pärast. Hiljem, kui oli ära kuulatud tunnistajad ja üle kuulatud kahtlusalused, lisati süüdistused ka rasketes seksuaalsetes ja mitteseksuaalsetes kallaletungides.

Värmlandi politseiametnik selgitas kuritegude sisu: "See ei olnud sedasorti vägivald, mis on nõutav vägistamisel. Vägistamine ja raskendatud seksuaalne kallaletung on erinevad. Näiteks võib isikut sundida seksuaalakte tegema vägivalda kasutamata.“

The Local kirjutab, et eelmise aasta lõpust, mil riiki saabus üle 130 000 asüülitaotleja, on Rootsi politsei tööpõld järsult laienenud. Sisserändajate hulk on maa ajaloos pretsedenditu ning kõigis asüülitaotlejate keskustes üle riigi toimub kuritegusid.

Politseiametnik paljastas, et Värmlandis, kus varjupaigataotlejaid on majutatud suurel hulgal, ei ole olukord erinev. "Loomulikult on see politsei jaoks lisatöö. Elanikkond on kasvanud ning elulaad selline, mis paneb inimesi sooritama kuritegusid, nii et politseil on muutunud töö palju raskemaks,“ selgitas politseinik. Ta lisas, et politseile ei ole antud lisaks ei ressursse ega ka raha. "Me peame hakkama saama nende ressurssidega, mis meil juba on,“ kõneles Rootsi politseiametnik.

Samal teemal

16.08.2016
Ungaris vahistati 12aastast tüdrukut vägistada tahtnud põgenik
25.07.2016
Tamperes üritasid kaks araablase moodi meest vägistada noort naist
12.04.2016
Kohtunik: vägistamine on osa mustanahaliste kultuurist
28.03.2016
Rootsi politsei valmistub kaoseliseks suveks, karistamatuid migrandinoorukeid ei suudeta ohjeldada