Eesti uudised

Keskerakonna fraktsioon alustas kohtumisi presidendikandidaatidega - esimene oli Siim Kallas (24)

Toimetas Andra Nõlvak, 4. mai 2016 13:53
Foto: Riigikogu Keskerakonna fraktsioon
Riigikogu Keskerakonna fraktsioon alustas täna kohtumisi potentsiaalsete presidendikandidaatidega ning esimesena külastas Keskerakonna saadikuid Siim Kallas. 

"Keskerakonnal on presidendivalimistes mängida oma väga suur roll ning õige otsuse tegemiseks peame kohtuma võimalikult paljude kandidaatidega. Kohtumine Siim Kallasega kulges väga konstruktiivselt ning käsitletud said mitmed vastuseid nõudvad teemad – jutuks tulid nii Kallase nn luukered kui ka tema nägemus presidendirollist Eestis ja ka eestlaste-venelaste küsimus. Siim Kallas on kahtlemata väga tugeva resümeega poliitik, kellel on oma selge toetajaskond. Arvan, et tema külaskäik oli vajalik ning andis meile selgema ülevaate, mida võiks oodata Siim Kallaselt presidendina," ütles fraktsiooni esimees Kadri Simson.

Foto: Riigikogu Keskerakonna fraktsioon

Simson lisas, et järgmise potentsiaalse kandidaadina loodab fraktsioon kohtuda erakonna esimehe Edgar Savisaarega, kes on meedia vahendusel samuti väljendanud huvi presidendikampaanias osavõtmiseks. "Järgmisena kutsume külla Edgar Savisaare ning ma siiralt loodan, et ta aktsepteerib meie kutse ja tuleb tutvustab meile oma ideid ning plaane presidendikampaaniaks."

Foto: Riigikogu Keskerakonna fraktsioon

"Keskerakond on Eesti suurim erakond ning on loogiline, et inimesed ootavad valimistel meie aktiivset osalust. Paraku ei saa rahvas presidenti täna veel otse valida ja seega jääb valik rahvasaadikute või valijameeste õlule. Parlamendis saab valituks vaid kandidaat, keda on valmis toetama nii opositsioon kui ka koalitsioon. Siim Kallasel, oma dogmadest vaba suhtumisega, võib selline võimalus olemas olla. Tänane kohtumine oli väga hea algus kandidaatidega tutvumise teel ning loodan, et ka edasised kokkusaamised kulgevad samasuguses õhkkonnas," lõpetas Kadri Simson.

Samal teemal

05.05.2016
Simson presidendikandidaatidest: Eesti pärast südant valutavaid inimesi on Keskerakonnas küllaga
02.05.2016
GALERII | Vaata, kes olid kohal! Siim Kallas esitles oma raamatut
02.05.2016
SAVISAAR: Ilvesest on kerge olla parem president
29.04.2016
PRESIDENDIKS IHKAJAD: millise esileedi saame, kus nad elavad ja millised luukered kapis kummitavad

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee