Eesti uudised

Sotsiaaldemokraadid lämmatavad pealinna transpordiplaneerijaid kultuurilooga (11)

Juhan Haravee, 4. mai 2016 06:00
Maine ettenägelikkus: Kohe kui matkajuht Jaak Juske (pildil vasakul) jõuab lausuda paar kiitvat sõna linnavalitsuse aadressil, jõuab kultuurihuvilisteni uudis, et Reidi tee projekti on tehtud muudatus, mis puudutab tulevase ülekäigu asukohta. «Russalka» poolt läheneb jalgrattal liikuvus ekspert Marek Rannala, kes linnavõimude ummikutõrjeplaani ei usu.Foto: Tiina Kõrtsini

EKSPERT: rumalusest sündiv Reidi tee võib püsida oma 100 aastat.  

"Väga üksikute eranditega pole ükski linn ega riik lahendanud ummikuid sellega, et on ehitanud teid laiemaks," väidab Reidi tee projekteerijaid kritiseeriv linnalise liikuvuse ekspert Marek Rannala. "Tulemus on alati olnud suuremad ummikud. Mida rohkem teid ja sõiduradu ehitatakse ning olemasolevaid laiendatakse, seda tungivamalt saadetakse inimestele signaal – osta auto!"

Tallinna sotsiaaldemokraadid kutsusid vastutustundlikke linnakodanikke esmaspäeva õhtul arutelule põletaval teemal "Reidi tee – samm Euroopa "rohelise pealinna" suunas?". Kuna kaunis kevadilm mitte ainult ei lubanud, vaid lausa sundis minema värskesse õhku, siis teemaõhtuga tehti algust otse "Russalka" jalamil, kust algas ajaloolase Jaak Juske juhtimisel tunniajaline kultuurimatk.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.05.2016
Kas tormid uputaksid tulevase Reidi tee?
28.04.2016
Juhtkiri | Kadrioru pargist autode paradiis?
25.04.2016
Paarsada inimest protestis Reidi tee rajamise vastu
24.04.2016
GALERII | Russalka juures avaldati meelt mere eest ja laia sõidutee vastu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee