Eesti uudised

Õpetaja tapnud nooruk tahab riigikohtus väiksemat karistust

Siim Randla, 4. mai 2016, 06:00

40 KOMMENTAARI

1
10 aastat pedagoogina töötanud mees/ 5. mai 2016, 07:01
Heast peast ei hakka keegi õpetajat tulistama. Kinni on mätsitud tatika piinamine õpetaja poolt!!! MOTT
o
Olen/ 4. mai 2016, 19:46
veendunud,et õpetaja pidi seda poissi kiusama.Niisama lambist ei hakka keegi õpetajat maha laskma,liiati ettekavatsetult.Ja nende koolilaste tunnistusi ei võtaks ma eriti tõsiselt,justkui kõik oli õpetaja ja poisi vahel korras....Need ei julge ilmselt tõtt tunnistada,sest peavad ka edaspidi koolis käima ja teistele õpetajatele otsa vaatama.Lihtsam on öelda,et ei olnud mingeid probleeme.Pois ju niikuinii läheb kinni,kas 9 või vähemaks aastaks aga kinni läheb kindlasti.
m
Murakas/ 4. mai 2016, 15:13
Tapmisel ja tapmisel on suur vahe, kui te ei tea tagamaid, hoidke oma sadistlikud arvamused endale! Meie kohtusüsteem ja kogu uurimistoimingud lonkavad ma ei teagi mitut jalga, aga selle poisi puhul on olnud küll uurimine rohkem kui puudulik! Ei ole loogiline, et hea õppeedukuse,-ja käitumisega õpilane läheb ja lihtsalt lambist tapab! Küll me oleme siin ikka kõik ilmeksimatud, lausa inglid ise. Elu pole veel elatud, keegi ei tea mis toob homme või millega meie endi võsukesed ühel kriisihetkel hakkama võivad saada!? Me ei näe kellegi sisse, me ei tea teise valu ega tunne lähedaste ahastust ja kui kodust mõistmist ega toetust ei leia, siis ei lase õnnetus end kaua oodata. Olge kohtumõistmisega ettevaatlikud...väga ettevaatlikud!
l
leo/ 4. mai 2016, 13:54
Väga nihu oli see, et tollele tulevasele mõrvarile oli kodus kogu aeg sisendatud, et kõik teised on lollid, pahad ja väärakad. Üheksa aastat on muidugi väga vähe. Karistuse vähendamine aga halvendab Eesti niigi plahvatusohtlikku sisepoliitilist olukorda
a
Ahv/ 4. mai 2016, 11:11
Mis vahet sel enam, kas poiss istub eluaegset või saab tingimisi....õpetajat ei too tagasi mitte mingisugune karistus! Ma ei saa siiani aru, kuidas sai juhtuda, et korralik koolipoiss sai hakkama sellise jubedusega? Ei lähe niisama keegi õpsi tapma, midagi pidi seal väga nihu olema!
t
tungimisi/ 4. mai 2016, 11:33
pole mingi karistus, siis hakkaksid kõik õpetajaid tapma, kui midagi ei meeldi.
.
4. mai 2016, 11:42
...siis hakkaksid kõik õpetajaid tapma...kuule, sa oled ikka eriline debiil!!
a
Ahvi-le/ 4. mai 2016, 12:14
on ikka vahet küll.Iga kuritegu peab saama karistuse.Loomulikult ei too miski tapetut tagasi,kuid kellelgi pole õigust teise inimese elu kallale minna.Tänapäeva mõned noorukid ongi vägivaldsed,selleks ei peagi õpetaja midagi tegema ega ütlema.Aga igal juhul on poiss karmima karistuse ära teeninud,las mõtleb elu üle järgi ja saab tunda karistuse maitset.Tihti tikub nii olema,et noorukitel puudub karistamatuse tunne ja teevad mis iganes see ajukene toodab.
a
Ahv/ 4. mai 2016, 12:47
Öeldakse, et see pole veel rätsep, kes nõela kätte võtab ja see pole jahimees, kes korra pauku teeb....Mina ei söendaks kohut mõista, sest ma ei tea, mis selle poisi hinges toimus, kui ta pauku tegi? Aga ma küsiksin, milline on suurem kuritegu, kas vaevatud laps, kes meelte-segaduses tulistas või kari poliitikuid riiki põhjalaskmas, ebapopulaarseid seadusi tehes mis soodustavad ka koolitulistamist j.n.e.?
t
to Ahv/ 4. mai 2016, 12:30
Kes selles süüdi on, et sa aru ei saa.
H
..../ 4. mai 2016, 10:50
Hiljuti sai Inglismaal sama vana nolk sarnase tapatöö eest eluaegse, võimalusega hakata tingimisi väljasaamist taotlema umbes paarikümne aasta pärast ja võimalust, et tema avaldusi üldse arvestatakse, ei ole kuigi palju: http://www.bbc.com/news/uk-england-29879865 . See plika, kelle teost tegi laulu Bob Geldof ja see laul https://www.youtube.com/watch?v=-Kobdb37Cwc mängis Kuku raadios ka tolle mõrvapäeva hommikul, istub USAs siiani kinni. Maailmas on riike, kus kohtus arutatakse alaealiste sarnaseid planeeritud kuritegusid nagu oleks need täiskasvanute tehtud, vanuse taha pugeda pole võimalik. Loodan, et meie kohtusüsteem ei allu selle julma pere survele, kuuldavasti ei ole isa nõus ka õpetaja pere toetamisega, seal jäi emata lapsinvaliid. Paljud on seda meelt, et tollele poisile määrati liiga vähe.
t
Täielikult nõus..../ 4. mai 2016, 10:08
...mõrtsukaga. Kui tahab, et karistust lühendataks, siis ainus vahend selleks on giljotiin! Võtsid teise inimese elu, anna enda oma vastu!
l
Lollakad/ 4. mai 2016, 09:58
Arvestage palju advokaat maksab. Mina istuks selle raha ette parem paar aastat kinni ja oleks vabanedes see raha olemas, et end jalule seada. Iga aasta vanglas annab ka kasulikke kogemusi.

t
tegelikult/ 4. mai 2016, 09:35
kui oled võtnud teiselt elu, ei ole ka sul õigust elada, nii lihtne see ongi
m
4. mai 2016, 11:17
m
m./ 4. mai 2016, 09:01
Õpetaja paraku ei saa pikendada oma eluiga seega ei tohiks sellele, hetkel mõrvariks mõistetud, noorele ka vanglakaristust lühendada. Pealegi millise signaali see teistele annaks? Tapan, istun veidi ja taotlen karistuse vähendamist? :O
l
liiga vähe sai/ 4. mai 2016, 08:52
selline tuleks eluks ajaks ühiskonnast isoleerida ja kogu oma famiiliga kuhugi üksikule saarele saata
k
Kuulge/ 4. mai 2016, 08:30
Poissi ilmselt kiusati ja psühhika andis järgi. Talle on vaja vastavat ravi mitte vanglat. Kui teid pole kiusatud, siis ärge niisama jaurake. Ise sain oma ajal tunda vaimset vägivalda nii õpetajate kui kaasõpilaste poolt. Pidasin vastu kuidagimoodi, aga jälje jättis see kogu eluks.
r
Raijo/ 4. mai 2016, 08:37
Aga tapma ikkagi ei läinud? Oli see sinu vaimne vms vägivald nii jõhker kui ta sois oli.
t
to kuulge/ 4. mai 2016, 09:04
Ka mind kiusati koolis. Olin selline hästikasvatatud ja kõrgete eetiliste arusaamadega tossike, tasane, introvertne, kes kõik endasse neelas. Aga mina küll ei läinud tookord mitte kedagi tapma.
Jauramise kohta tehtud märkus käib pigem sinu enda kohta kah. et ilmselt kiusati? See on sul esitatud puhtalt oletuse vormis. Puhtalt spekulatiivne seega. Paluks ikka mingeid fakte ka esitada, kui midagi sellist väidad.
Analoogiat otsida ja selle põhjal omaenda kannatusi kellelegi teisele üle kanda ning siis sellega tema kuritegusid õigustada on nagu veidi demagoogiline. Kõigepealt tuleks ikkagi tõendada, et analoogia üldse eksisteerib. Et poissi ikkagi kiusati.
e
4. mai 2016, 11:19
Eks siin just need parastagi, kes ei tea sellest elust sittagi! Kui sa pole kõrvetada saanud, siis ära tule siin kaagutama, milline valu see on!!
t
to Kuulge/ 4. mai 2016, 12:34
Ja sina muidugi arvad, et sellise ravi vajalikkust ei uuritud enne süüdimõistmist?
m
Maali/ 4. mai 2016, 08:19
Kui inimene on kellegi tapnud siis pole tal ka õigust rahulikule elule .Millise õigusega võtab ta teiselt elu .Kas ta suudab sellise süükoormaga teiste hulgas normaalselt elada
b
babuška/ 4. mai 2016, 09:43
No näed suudab ja veel privileege tahta.
s
4. mai 2016, 15:38
Sooh, kui sinu loogika järgi elu kulgema peaks, no ma kujutan ette, et oleksime kõik ammu väljasurnud!
m
mõrvari unistus/ 4. mai 2016, 08:16
Palun mulle kergemat karistust. Karistust alla alammäära ning selle kandmist tingimisi.
k
Kerge on süüdistada. Aga analüüsijaid peaaegu üolegi. Selles kuriteos on õpetajal ka oma osa. Miks keegiei julge seda välja öelda./ 4. mai 2016, 08:15
Kerge on süüdistada. Aga analüüsijaid peaaegu üolegi. Selles kuriteos on õpetajal ka oma osa. Miks keegiei julge seda välja öelda.
J
?/ 4. mai 2016, 08:20
Ja kui palju siis? Kas arvad, et õpetajal oli 99% ja õpilasel 1% või? Milles üldse see õpetaja "süü" seisnes? Eks valgusta meidki, kui sa seda nii hästi tead? Vahest pani äkki nurka või kirjutas märkuse?
e
4. mai 2016, 08:38
Ei ole siiani aru saanud, et miks on kõrvale jäetud kooli vastutus turvalise töö- ja õpikeskkonna tagamisel.
Pange otsingusse "turvaline koolikeskkond" ja oi kui palju ilusat juttu, aga abi ei mingit.
t
to 08:38/ 4. mai 2016, 11:44
Jah, kool ei osanud õiget kaadrit valida! Muidugi mõista on koolil praeguste palgafondide juures kuhjaga õpetajakandidaate, kelle hulgast on vaja vaid parim välja valida? Et igale vabale õpetajakohale kandideerib 50 kohasoovijat või?
P.S. Miks sa ise näiteks kooliõpetajaks ei lähe? Sa näid siin kommenteerides ju nii kompetentne ja tark olevat.
t
to 11:44/ 4. mai 2016, 13:15
Töötasin 34 aastat õpetajana ja meenutan oma õpilasi siiani armastusega südames Minu arvamus on, et kool peab olema turvaline nii õpetajatele kui õpilastele.
s
siiski/ 4. mai 2016, 09:55
ka kohus mainis õpetaja poolset kiusamist, solvavaid märkusi, lapsele pole palju vaja
k
4. mai 2016, 11:41
Kui psüühika nõrk, kodune "elu" oli ka poisil nagu oli, võib-olla veel midagi...kannatad..kannatad ja siis plahvatad.
v
4. mai 2016, 12:37
Vot just sinna kodu poole peakski ennekõike vaatama.
a
arvamus teine/ 4. mai 2016, 07:49
arvan, et noor inimene peaks küll rutem lahti laskma,kuigi tegu oli koletu, aga tema noort elu ei abista vangla,pealegi on loll kommentaar,et mida kauem laps vanglas istub seda turvalisem on meie elu;););) meie elu on nakuinii ebaturvaline ja suured mõrtsukad istuvad valitsustes ja soojadel kohtadel.
E
!/ 4. mai 2016, 08:24
Et noore inimese peab varem välja laskma? Kas ees on ootamas uued suured teod ning ettevõtmised või? Millegipärast heietavad igasugused nutunaised ning psalmilauljad mõrvari rikutud elust, tema kannatustest, tema ümberkasvatamisest j.n.e. Aga kuhu siis jäävad karistamise teoorias tuntud ülejäänud kolm aspekti?
m
mis sa kostad/ 4. mai 2016, 08:50
Breivikule ka natuke hingepalsamit ja mett moka pääle.

a
arvamus/ 4. mai 2016, 07:12
Mida kauem õpetaja mõrvar vangis on, seda turvalisem on tavaliste eesti inimeste elu
l
Loogiline!/ 4. mai 2016, 08:28
Sest seal trellide taga viibides ei saa mõrvar mõnda järgmist mullatoidule saata. Sest vabaduses on palju selliseid inimesesi, kes tunduvad meile kuidagi vastikud või kelle nägu lihtsalt ei meeldi. Aga ka sellistel on õigus elule. Mitte et mingi suvaline tattnina neid oma äranägemisel ning oma lõbuks maha kõmmutaks.
j
4. mai 2016, 11:37
Ja see ärapiinatud tattnokk on jah jube ohtlik ühiskonnale, mida kauem ta seal vanglas on, seda ohtlikum on vabanedes on idioot!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee