Seisukoht

Seisukoht | Sõnavabaduse vanilje (5)

Teet Teder, reporter, 3. mai 2016, 18:56
Lehitsesin ja tõdesin, et palju lehitseda ei suuda: Kenderi raamat on rõve. Noh ja mis siis? Ma siis rohkem ei loe seda.

Kaarel Tarand lubas, et kuni Kenderi teosed pole lettidelt kadunud, seni tema raamatupoodi oma jalga ei tõsta. Kahju, kui mees peab uue raamatu järgi saatma kellegi teise, aga jällegi… mis siis? Ehk enamik ikka suudab hinge kinni hoida ja kiiruga mõne värske põneviku soetada.

Vastumeelne on mulle mõte, et kõik, mida pakutakse, peaks olema ühtviisi vanilje. Valge, lineaarne, ohutult hea. Vahel tahaks, et mannapudru sees oleks mõni hooletu klimp.

Kohtus algas protsessimine Kenderi ja tema raamatu üle. Prokuröril oli oma avakõnes muidugi õigus – sõnavabadus ei ole absoluutne, vaid seda on kitsendatud juba põhiseaduses. Aga ärge hirmutage, et kirjanik pannakse vangi, kui võtab julguse rõve olla. Teos valmib lugeja peas ja minu peas Kenderi raamat ei tööta. Aga sõnavabadus ei tohi olla vanilje, vaid vajadusel pipar, mis vahelduseks raputaks, paneks huuled mõnusalt tulitama. Mis lubaks olla jõuline ja otsekohene.

Samal teemal

18. mai 2016, 09:33
Kas Kenderi protsessi võtmeküsimus: on James Bond päriselt olemas?
17. mai 2016, 13:26
Kui see oleks film, siis ei usuks: katked Kenderi lapspornoprotsessilt

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee