1
foto

Viimased 12 aastat on Kaitsepolitsei aastaraamatus juhitud tähelepanu ühele mehele nimega Aleksei Semjonov. Piltlikult öeldes nimetatakse teda Kremli ööbikuks, kes laulab seda viisi, mida Moskvast tellitakse. Semjonovi tegevust peetakse Eesti riigile julgeolekuohuks.

"Mina arvan, et Krimm on Venemaa osa. On alati olnud," ütleb Kapo huviorbiidis olev Aleksei Semjonov. Keskerakondlane ja Tallinna linnavolikogu liige. Tema juhtimisel tegutseb Eestis kõlava nimetusega ühing - Inimõiguste Teabekeskus. Selle põhiliseks fookuseks on Eesti venekeelse elanikonna õiguste eest seismime. Ja seda eelkõige Venemaa riiklikest fondidest saadud raha eest.

Kaitsepolitsei on Semjonovit ning tema keskust juba aastaid esile tõstnud kui head näidet Venemaa niinimetatud kaasmaalaspoliitikast ehk mõjutustegevusest Eestis. Inimõiguste Teabekeskust ja Semjonovit mainitakse esmakordselt 2004. aastast rääkivas Kapo aastaraamatus. Pärast seda on Semjonovist saanud aastaraamatute püsikülaline. Näiteks 2008. aastast rääkivas raamatus kirjeldatakse Semjonovit kui klassikalist Kremlile lojaalset isikut, kes oma otsused ja tegevused kooskõlastab finantseerijate ehk Kremliga.

"Radar" kohtus Semjonoviga ning uuris temalt, miks ta tegeleb Eesti õõnestamisega, nagu Kapo seda väidab. "Radar" on eetris täna õhtul kell 20.30 Kanal 2-s.

Jaga artiklit

12 kommentaari

T
Triin  /   08:53, 4. mai 2016
Mõtetu jutt ja uudis.On KAPO huviorbiidis----ja siis,toimetab oma toimetusi aastaid edasi ja konn ka ei köhi.Ega temal sellest halvem hakka ja ära siit "hädaorust" ka mitte keegi minema ei hakka.Linter ka teeb uut "n.Bazori" ,toob ööhundid ja "lihtsa" venelase "vabastajate" portreedega tänavale----ja siis,kas meil sellest kergem hakkab.Hmbutu riik koos hambutu ja otsustusvõimetu julgeolekustruktuuridega.Venelane õõnestab jalgealust edasi ja puistab igal aastal s....ta meie peale ja temal on sügavalt kama,et KAPO trükimusta raiskas.
O
oh  /   07:33, 4. mai 2016
miks küll sellist minevikumonstrumit näidatakse? Jube.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis