Eesti uudised

Parandatud fotode autor

GALERII | RÕIVAS NEW YORGIS: sõnadel "ei iial enam üksi" on Eesti jaoks väga selge tähendus  (20)

Toimetas Geidi Raud, 2. mai 2016, 18:28
Foto: Eleri Ever/Riigikantselei
Peaminister Taavi Rõivas ütles täna New Yorgis ÜRO peakorteris toimunud kohtumistel, et Eesti huvi on rääkida rohkem kaasa maailma julgeolekuküsimustes ning üks meie järgmistest suurematest välispoliitilistest eesmärkidest eesistumise järel on saada julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks.

Rõivase sõnul on sõnadel “ei iial enam üksi” Eesti jaoks väga selge tähendus ja selleks peame mõtlema mitte ainult meie regiooni ja Euroopa keskselt vaid rääkima kaasa ka kogu maailma julgeolekut puudutavatel teemadel. "Ainult nii saame hoida meile olulisi teemasid päevakorral ning olla kindlad, et meid kuulatakse ja meie seisukohtadega arvestatakse,” ütles Rõivas.

Foto: Eleri Ever/Riigikantselei

“Eesti jaoks on valimisprotsessi läbipaistvus väga oluline, sest meie huvides on, et järgmisel aastal ametisse asuv ÜRO uus peasekretär oleks tõesti parim kõikidest kandidaatidest ning oma hoiakutelt sõltumatu,” sõnas Rõivas.

Peaminister pidas täna ÜRO majandus- ja sotsiaalnõukogu (ECOSOC) aasta olulisimal kohtumisel kõne ja kohtus ÜRO Peaassamblee Presidendi Mogens Lykketoftiga.

Foto: Eleri Ever/Riigikantselei
Foto: Eleri Ever/Riigikantselei

Kohaliku aja järgi esmaspäeva pärastlõunal kohtub Rõivas ÜRO Lastefondi UNICEF tegevjuhi Anthony Lakega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee