Eesti uudised

GALERII | President Ilves Narvas: piirivalvurid hoiavad kogu Eesti turvatunnet (35)

Toimetas Geidi Raud, 2. mai 2016 16:15
Foto: Vabariigi Presidendi Kantselei
"Narvas on nüüd Euroopa Liidu välispiiri üks kaasaegsemaid, infotehnoloogilisemaid ning kiirema läbilaskevõimega piiripunkte," tunnustas President Toomas Hendrik Ilves, kes tutvus täna koos Ieva Ilvesega viimase Narva piiri- ja tollipunktiga.

Foto: Vabariigi Presidendi Kantselei

Viimase pooleteise aastaga renoveeritud piiripunkti läbib ööpäevas ligi 8500 inimest ehk päeva jooksul sõidab üle piiri rohkem kui 1500 sõidukit.

Narva piiripunkti juht Üllar Kustala ja tollipunkti juhataja Voldemar Linno tõdesid, et tänapäeva piiril tuleb lahendada keeruline ülesanne – minuti või veel vähema aja jooksul tuleb teha päringud mahukatesse Eesti ja rahvusvahelistesse infosüsteemidesse, lisaks hinnata enda kogemustele tuginevat sisetunnet, et saada maksimaalne info otsuse tegemiseks.

Foto: Vabariigi Presidendi Kantselei

Foto: Vabariigi Presidendi Kantselei


Riigipea nimetas tõhusat piirivalvet Ida-Virumaa siseturvalisuse üheks oluliseks tagatiseks, mis tähendab, et politsei- ja piirivalveametit ei tohi enam kärpida: "Vastupidi – nendest inimestest sõltub Ida-Virumaa, kogu Eesti turvatunne. Nad peavad teadma ja tundma, et nende töö on tähtis, oluline meile kõigile."

President Toomas Hendrik Ilves ja Ieva Ilves viibivad töösõidul Ida-Virumaal täna ja homme.

Foto: Vabariigi Presidendi Kantselei

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee