Melu TV | ÕL TV

EESTI HALVIMAKS AUTOJUHIKS TITULEERITUD MAIU: ma ei taha olla selle tiitli vääriline, kindlasti on halvemaid juhte! (61)

Helen Pentsa, 2. mai 2016, 22:30
Elukaaslane Romas (vasakul) ja Eesti halvimaks autojuhiks tituleeritud Maiu (keskel).  TV3
"No ega mina seda tiiltit endale ei taha ja ma ei tahaks olla selle tiitli vääriline, kindlasti on hullemaid autojuhte," kommenteerib Eesti halvimaks autojuhiks tituleeritud 31aastane Maiu Erapart. Kontoritöötajana elatist teeniv naine tunnistab, et ehkki tal on autojuhiload taskus olnud juba kümme aastat, siis sõidukogemust tal siiski praktiliselt polegi, sest üksipäini autorooli tal kunagi isu kippuda pole olnud. 

 TV3

"Sõidukogemust on mul tõesti väga-väga vähe. Olen sõitnud oma mehe kõrval öisel või õhtusel ajal. Päeval ma väga rooli ei roni, sest tean, et liiklust ja autosid on palju. Tean ka seda, et kui on hästi palju liiklust, siis lähen tõesti sabinasse ja hakkan lollusi tegema," sõnab Maiu. Sellist olukorda, kus ta oleks võtmed kätte võtnud ja iseseisvalt autorooli istunud, polegi veel ette tulnud. Seda just eelnimetatud põhjustel - julgust lihtsalt napib.

Saatesse "Eesti halvim autojuht" esitas naise tema elukaaslane Romas, kes on olnud naisele saate vältel toeks ja abistajaks, tõsi küll, vahepeal on autos valitsenud õhkkond kiskunud päris pingeliseks. 

"Tahan, et kandidaat saaks paremaks juhiks, et mina ei peaks koguaeg roolis olema," põhjendas Romas kandideerimisel oma soovi naist saatesse õppima saata.

Kui Maiu elukaaslase plaanist teada sai, polnud ta sugugi vaimustuses. "Ma ei tahtnud alguses kuhugi reality-šõusse minna, ent pärast kohal käimist räägiti meile, et saame igasuguseid uusi asju proovida ja meid õpetatakse. Lootsin, et saan sealt reaalselt kogemust juurde ja õpin midagi. Tekkis väike lootus, et saangi paremaks ja sõidangi paremini," sõnas Maiu. Maiu ei osanud toona veel karta, et teleajaloo ühe kardetavama võidu enda taskusse napsab.

Tavaolukorras oleks paremini hakkama saanud

Maiu arvab, et teises situatsioonis oleks ta autoroolis saanud paremini hakkama kui kaamerate ees. Olukord oli ju tõepoolest pingeline - filmivad kaamerad, närviline õhkkond ja pidevad õpetussõnad. See kõik tekitab stressi ja ajab pabinasse, mis omakorda sooritusvõimet kuigi palju ei paranda. 

"Ma olin juba paar viimast saadet väga närvis. Kui oleks olnud täiesti tavaline linnasõit oma autoga, oleksin kindlasti paremini toime tulnud. Üks asi oli ka see fakt, et nüüd olengi eksamil ja pean hakkama saama," sõnas Maiu kommenteerides saate lõpul olnud sõidueksamit, mis naisel mitmel korral pisarad palgele tõi. Lõpusõidul oleks naine peaaegu inimese auto alla ajanud - olukorra päästis kõige hullemast vaid kohtuniku kiire reageerimine. 

 TV3

Autokoolis läks hästi

Olenemata sellest, et naise sõidustiili arvestades võib tekkida kahtluseid, et autokooli lõpetamine võis olla tema jaoks problemaatiline, siis Maiu sõnul nii polnud. Eksamid said edukalt tehtud ja naine ei mäleta, et see oleks olnud midagi väga hirmsat või nõudnud tohutut vaeva. 

"Ma ei mäleta, et oleks hullult negatiivset tunnet olnud, et oleksin väga hullusti sõitnud või teinud midagi hullu. Eks kõik olime seal noored ja ühesugused ka," sõnab ta, lisades, et siis polnud ka sellist hirmu autosõidu ees nagu praegu. 

Pärast saate võitu rooli istunud enam pole

Saate "Eesti halvim autojuht" üheks auhinnaks on professionaalne sõidukursus. Ehkki naine pole pärast saate viimase osa salvestust liiklusesse oma nina rohkem pistnud, loodab ta siiski, et ühel päeval on ta selleks võimeline. Võidetud kursusel plaanib ta kindlasti osaleda ja asuda järjekindlalt õppima.

"Eks see lõpptulemus tuleb sealt, et kas ma ikkagi julgen autorooli minna või jäängi selliseks pühapäevaautojuhiks," lausub Maiu, lisades, et loodab õppida liikluses toime tulema vähemalt sama hästi nagu ajal, mil ta alles veel autojuhilubasid tegi.

Elukaaslane Romas (vasakul) ja Eesti halvimaks autojuhiks tituleeritud Maiu (keskel).  TV3

61 KOMMENTAARI

p
peksupealinna pärnu 4. mai 2016, 10:06
noor emis ja ta joobar olid kõige ohtlikumad ja jälgimad!
w
wdwfv 4. mai 2016, 10:03
selline tropp kõrval möliseb koguaeg ja tõmbab käsipidurit tuleks vastu hambaid anda..
Loe kõiki (61)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee