Eesti uudised

KENTSAKAS LUGU! Bussiga Valka sõita soovinud naine jäi kahel korral bussist maha, sest ootas "valel pool" teed (23)

Andra Nõlvak, 2. mai 2016, 15:26
Foto: Õhtuleht
"Bussijuht tuli Valga suunast, peatus teisel pool teed nö vales bussipeatuses, keeras siis otsa ringi, samal ajal nähes, et ma seisan õiges bussipeatuses," kirjeldab Ly absurdset situatsiooni, kus buss plaanijärgses peatuses lihtsalt ei peatunud ja nii kahel korral.

Foto: google.ee/maps

Ly soovis ühel veebruarikuu neljapäeval sõita bussiga Õrust, Saksamati peatusest, Valka. Naine vaatas Peatus.ee lehelt välja sobiva aja ja läks igaks juhuks peatusesse 15 minutit varemgi. 11:35 väljuma pidanud bussist ei olnud aga ei kippu ega kõppu. "Igaljuhul ootasin bussi kokku tund aega, sest arvasin, et hullude teeolude tõttu buss ehk hilineb," meenutab naine, lisades, et külmal päeval ühe koha peal tammudes jäi ta kõige tipuks veel haigekski. Kuid see ei ole ainus selline kord. Aprillis juhtus kogu lugu uuesti.

"Peatuses oleval sõiduplaanil ilutses küll kenasti bussi väljumisaeg, neljapäeviti 11:35, aga bussi ei tulnud taas," sõnab Ly. Õhkuselt riides olnud ja eelmisel korral haigeks külmetanud naine otsustas seekord kohe bussifirma dispetšerile helistada ja aru pärida. Ly sõnul lubas dispetšer lubas asja uurida ja helistas tagasi. "Ja mis siis ilmnes? Ilmnes see, et mulle öeldi, et ma olevat valel pool teed," meenutab Ly selgitust.

Dispetšeri sõnul oli buss kaks sõitjat peale võtnud ning bussijuht küll nägi naist peatuses seismas, kuid kuna naine seisis nö valel pool teed, sõitis buss ilma temata edasi. Seepeale proovis ta seleteda, et kuidas sai buss kaks inimest peale võtta, kui naine juba 15 minutit bussi oodanud oli ja temast ühtki bussi möödunud ei olnud. Vastus oli endine, Ly seisis valel pool teed.

Kuidas sai olla naine aga valel pool teed, kui bussipeatuses on väljumisaeg selgelt kirjas?

Seepeale tärkas naises tõsine huvi, sest hulluks ta ennast ei pea ja paaril korral on ta varemgi Valka sõitnud. "No ma ei ole nii loll, et ei tea, mis suunal Valga poole saab," sõnab Ly. Kuidas nüüd siis nii?

Edasises kirjavahetuses Atko bussiliiinide Valga osakonna juhataja Toomas Turganiga saabub niivõrd-kuivõrd selgus.

Foto: google.ee/maps

Tuleb välja, et antud bussi tulebki oodata teisel poolt teed Tartu suunal asuvas bussipeatuses, sest buss tuleb Keenist, mis peatub teisel pool teed, pöörab seal ringi ja sõidab siis Valga suunas edasi. Ühtegi viita peatuses selle kohta aga ei ole, samuti ei ole ka internetis selle kohast märget. Turgani sõnul hakatakse aga peagi busside väljumisaegu uuendama ja siis parandatakse ka see pisike viga, mis Ly'le meelehärmi tekitas.

Turgani sõnul ei ole see üldse bussifirmast tingitud, vaid ajalooliselt nõnda välja kujunenud ja soovitas naisel teiste kohalikega vestelda, et nüansid selgeks saada. "Aga taevas hoitku, ega kõik reisijad ei ole ju kohalikud inimesed ja ei pea teadma, ega saagi teada, et õigel ajal õiges bussipeatuses ei olegi võimalik bussi peale saada," on naine hämmingus. "Ja oleks siis kuskil mõni sellekohane viide või silt, aga ei midagi. Ja ta nimetab seda pisikeseks veaks!"

Kõige rohkem vihastab naist aga see, et bussijuht tuli Valga suunast, peatus teisel pool teed olevas niiöelda ajalooliselt õigest peatuses, keeras siis otsa ringi samal ajal nähes, et naine seisab veidi eemal peatuses ja jätkas sõitu Valga suunas.

Foto: google.ee/maps

"Mina seda bussi ringipööramist kahjuks ei näinud, kuna olin keskendunud ikka sinna suunda vaatamisse, kust ma oma bussi ootasin. Ja teisel pool teed sõitvate busside liiklus mind ausalt öeldes ei huvita ka," on Ly pettunud. "Igaljuhul täielik alatuse tipp! Ja niimoodi juhtus mul kahel korral,"

Valga maavalituse ühistranspordi peaspetsialisti Liia Rätsepa sõnul on juhtunu näol tegemist inimliku eksitusega. Kuna tegemist on bussiga, mis ei tule Tartu suunast vaid Keenist, peatub buss veidi eemal ja pöörab platsil ümber. "Kõik kohalikud teavad seda, aga juba täna õhtul saavad bussiajad õigetesse kohtadesse, et keegi vales kohas bussi ei ootaks," kinnitas Rätsep.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee