TurvaruumFoto: Kaarel Tigas
Õhtuleht.ee 1. mai 2016 16:35
Turvafirma G4S saatis ülevaate nädalavahetusel - volbri eel ja ajal - tehtud töödest. Mitmes poes tabati õige mitu alkoholivarast, kõrtsides mürgeldajad, kes olid lõhkunud laua, akna ja televiisori, ning tanklas purjus mees, kes tülitas teenindajat, läks agressiivseks ja viidi sealt lõpuks käeraudus minema.

Reedel kella 17.30 ajal sai G4S patrull väljakutse ühte Jõgeva kauplusesse. Seal pidas turvatöötaja kinni mehe, kes varastas ligi 12 euro väärtuses alkoholi. Poevaras peeti kinni ja anti politseile üle. Mõne aja pärast oli sarnane väljakutse ka ühte Tartu kauplusesse, kus turvatöötaja oli kinni pidanud mehe, kes oli 3.50 eurot maksnud koguse õlut varastanud. Ka tema anti politseile üle.

Laupäeval kella poole kaheksa ajal sai turvafirma patrull häireteate ühest Tartu kohvikust. Kolme minutiga saabunud turvatöötajad selgitasid välja, et üks isik oli kohvikus laua lõhkunud. Sündmuskohale kutsuti ka politsei, kellele turvatöötajad laualõhkuja üle andsid.

Täna peale südaööd saadi väljakutse Narvas asuvasse kõrtsi, kus viibis ebaadekvaatne isik, kes keeldus sealt lahkumast. Ta hakkas vastu ka turvatöötajatele, kes kasutasid enesekaitseks pipragaasi. Turvatöötajad pidasid mehe kinni ja andsid ta üle politseile.

Pool tundi peale südaööd tuli väljakutse Tallinnas Õismäel asuvast tanklast, kus alkoholijoobes mees tülitas klienditeenindajat ja keeldus lahkumast. Turvatöötajate saabudes käitus mees agressiivselt ja tema kinnipidamisel tuli kasutada käeraudu. Mees anti üle politseile.

Täna hommikul kella poole seitsme ajal tõttasid turvamehed Tallinna vanalinna baari, kus peeti kinni ebaadekvaatses seisundis mees, kes oli mõraseks löönud kaks aknaklaasi ja sauna eesruumis asuva televiisori. Turvatöötaja kutsus sündmuskohale nii kiirabi kui politsei. Meedikud vaatasid vandaalitseja igaks juhuks üle. Mees arstiabi ei vajanud ja edasi tegeles temaga politsei.

Täna kella kahe ajal päeval jäi Võru kaupluses turvamehele vahele mees, kes üritas varastada 86 euro väärtuses alkohoolseid jooke. Ka tema anti politseile üle.