Maailm

KURNATUD, HAAVADES JA MURTUD KÄEGA: USAs leiti õuest ketis kahe- ja kolmeaastane laps (27)

Kristin Aasma, 30. aprill 2016, 16:29
Foto: ITC News / YouTube
Ameerika Ühendriikides Texase osariigis leiti paar päeva tagasi ühe maja õuest keti külge aheldatuna kaks väikelast, keda oli sellises olekus peetud tõenäoliselt kaua aega. Lapsed olid kurnatud, neist ühel luumurd. Lisaks oli majas veel kuus alatoidetud ja veepuuduses last.

Neljapäeva keskpäeval kuulsid inimesed San Antonios naaberõuest laste nuttu ja kutsusid välja politsei, edastas CNN.

Ametnikud koputasid maja uksele. Vastust saamata murdsid nad värava lahti ja läksid maja taha õue.

Seal nägid nad kaht väikelast olukorras, mida nähtus rabatud ametnikel oli hiljem raske sõnadesse panna. Kaheaastane poiss oli "maas keti küljes nagu koer“. "Kett polnud lõdvalt. Võiks öelda, et ta oli seal olnud juba kaua,“ rääkis šerifi ametkonna pressiesindaja.

Daily Mail kirjutas, et kett oli poisil üht otsa pidid ümber pahkluu ning teine ots oli kinnitatud maasse. Veidi eemal oli kurnatud olekus kolmeaastane tüdruk, kes oli seotud koera rihmaga ukse külge. Mõlemate laste kallal oli vägivalda tarvitatud.

Lapsed päästeti kiiresti lahti, kuid sellega ei olnud ametnike töö selles majapidamises veel lõppenud. Majast leiti veel kuus last vanuses 10 kuud kuni 13 aastat. Ühtki täiskasvanut nende juures ei viibinud.

Reede hommikul saabusid kuue lapse vanemad koju. Rase 34aastane Porucha Phillips, kes arvatakse olevat kahe ketti pandud lapse hooldaja, vahistati. Laste vanemaid otsitakse.

Lapsed viidi San Antonio lastehaiglasse, väike tüdruk intensiivraviosakonda. Ühel lapsel oli parema käeluu ja randmeluu murd ning teisel olid haavad ja marrastused. Ülejäänud kuus last saadeti hooldekodusse.

Naabrid olid toimunust kuuldes üllatunud ja šokeeritud, et neil polnud aimugi, mis üle tänava asuvas majas toimub.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee