Raqqa juunis 2014.Foto: Reuters / Scanpix
Õhtuleht.ee 29. aprill 2016 16:57
Süüria sõjavägi valmistub ründama islamiäärmuslaste rühmitise Islamiriik (ISIS) peamist tugipunkti, n-ö pealinna Raqqat. Hoopi valmistub vastu võtma ka ISIS ise, maskeerides Raqqa tänavaid kangastega, et varjata õhust tänavail toimuvat.

Süüriat toetavad Venemaa õhujõud, rääkis Venemaa alaline esindaja ÜROs Aleksei Borodavkin RIA Novostile. Lisaks Raqqale kavatsevad Süüria valitsusväed hõivata ka teise ISISe valduses oleva suurema linna Deir ez-Zori, vahendas yle.fi. Borodavkin ei täpsustanud, millal rünnakut alustatakse.

Sel nädalal Bagdadis käinud Prantsuse kaitseminister Jean-Yves Le Dria märkis, et see aasta on Islamiriigi-vastases võitluses pöördeline ning tema hinnangul vallutatakse nii Raqqa kui ka teine Iraagi suurlinn Mosul islamiäärmuslastelt tagasi, vahendas YLE Voice of Americat.

Verised ja ohvreidnõudvad võitlused käivad jätkuvalt Aleppo linnas, millest osa kuulub mässuliste ning osa valitsuse kontrolli alla.

Samal teemal

Kommentaarid  (2)

QQ 29. aprill 2016 21:07
Lisaks Raqqale kavatsevad Süüria valitsusväed (hõivata) ka teise ISISe valduses oleva suurema linna Deir ez-Zor. Hõivata? Vast ikka vabastada? Hõivata saavad need terroristid ( ISIS ja see nii öelda mõõdukas opositsioon keda USA relvastab.)
Kui Palmyra Isisest puhastati 29. aprill 2016 21:23
Siis õhtulehe pealkiri oli, et Palmyra LANGES valitsusvägede kätte. Ma kahtlustan, et toimetuses töötab juut.
WOW: State Dept Rep - Syria's army should not liberate Palmyra from ISIS? Mar 24, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=uxs7yog_CjM&index=21&list=PLS3TylA0GGc-wwXEVa4A6KeT_kmgJjEbY

SISUTURUNDUS