Foto on illustreeriv. (Meelis Tomson)

"Ma pole turist, ma elan siin", "Vanad ja kobedad saavad jalad alla", "Stiilipidu", "Kuldrannake", "Meeletu", "Kuhu põgenevad hinged", "Mina olin siin", "Soovide puu", "Punane elavhõbe" on vaid väike osa filmidest, mille operaator on teenekas Eesti filmimees Mait Mäekivi. Ometi ei leia sellest nimekirjast laupäeval Tallinna Televisioonis linastunud "Savisaare protsessi", mille lõputiitrites peitub ta nime M. Kivi taha.

Mäekivi oli ajakirjanduse tähelepanust märgatavalt häiritud ja ta vastas küsimusele, kas selle pseudonüümi tagant võib leida tema: "Ma ei tea ka, kas on või ei ole. See küsimus mind ei huvita."

Märkimist väärt on tõik, et TTV telelavastuses "Savisaare progress" filmis teenekas operaator seal kaitsepolitseinikeks kehastunud äsja kohtupinigs istunud mehi.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Jaga artiklit

27 kommentaari

1
19 MILJONIT EUROT!  /   13:13, 1. mai 2016
Muide, Tallinna linna eelarvest on teada, et mõningate aastate jooksul on keskerakonna Tallinna Linnavalitsus savisaare käsul eraldanud sihtasutusele Tallinna Televisioon kokku peaaegu 19 miljonit eurot.
Mis oleks võin Tallinnas selle 19 MILJONI EURO eest võinud kõik teha – rohkem valgusteid linna üles panna, paljud lasteaiad ja koolid renorveerida, sajad ja sajad tänavad korrastada ja palju muud Tallinnas korda teha.
Tallinna Televisiooni (TTV) juhatuse liige Toomas Lepp kinnitas Postimehele, et ei avalda seriaali maksumust.
Ilmselt on selle seriaali kogumaksumus (Tallinna maksumaksjate rahad) nii üüratult kõrge, et seda ei julge see argpüks savisaar rahvale teatadagi
Muidugi veel siis pidi selle seriaali näitlejatele, ressisööridele, valgustajatele, kaamerameestele, muidugi ka nendele kurjategijatele jt samuti väga suuri summasid maksma.
Kui palju, see kõik on aga savisaare käsul 100-ks aastaks salastanud!
Ka see salastati, et savisaar olla iseendale - kui peategelasele – kohe eriliselt kopsakaid summasid lasknud maksta.
Ja see tsirkus ehk seriaal veel järgneb, see oli ju alles esimene osa.
Vaadake siis ise, kuidas see korruptant ja suli linnarahva raha ikka ja jälle varastab!
Miks see suli veel vanglas ei ole?
Kaua vüib veel sellist suli kannatada !
K
Küsimus?  /   17:13, 29. apr 2016
Aga asja mõte oligi, et filmitakse Eesti justiitsmaffia kurjategijaid. Ohvriks oli Keskerakonna juht Savisaar, keda reformiametnikud taga kiusavad. Oli dokfilm tõsielust? Või kunstiline film tõsielu ainetel?

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis