Eesti uudised

Sven Sester: soovid on võimalustest ikka suuremad (3)

Juhan Haravee, 29. aprill 2016 06:00
Muretul meelel: Rahandusminister Sven Sester (IRL) tõttab ajakirjanikele riigi eelarvestarteegiat 2017.–2020. aastani tutvustama. Tema meelest tõotab tulla edukas neliaastak enne järgmisi riigikogu valimisi! Foto: Teet Malsroos

Rahandusministri sõnul alustati tänavu eelarveläbirääkimisi juba märtsis ja nii saavat see olema ka tulevikus – märtsis peetud, augustis hooleta! Kevaditi sündivad strateegiad ja eelarved on aga ka kindlasti optimistlikumad ja hingekosutavamad, kui need võiksid olla aasta edenedes.

"Selle aasta riigieelarve strateegia menetlus on oma olemuselt teistsugune, võrreldes varasemate aastatega," alustas Sester eile esitlust.

"Varasematel aastatel on läbirääkimised rahandusministri ja eri valdkondade ministrite vahel toimunud augustis ja jõudnud siis eelarveläbirääkimiste tasemele valitsuskabinetis alles septembris. Sellest aastast alates – ja ma arvan, et nii jääb see ka tulevikus – on läbirääkimisi peetud rahandusministri ja valdkonnaministrite vahel juba märtsis. Ühtlasi vaadati siis üle ka nelja järgmise aasta pikka vaadet. Septembris saame teada, milline on meie sügisene majandusprognoos ja siis saame selgeks lõpliku võimekuse, mis lubab läbi vaadata ka need teemad, mis on sügisesse jäänud – näiteks ministrite ühekordsed lisataotlused."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.04.2016
Sester: lähiaastatel on tähtsaim majanduskasv, perede majanduslik kindlustunne ja riigi julgeolek

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee