Eesti uudised

Messil tutvustatakse laste suviseid ajaveetmisvõimalusi (3)

LL, 28. aprill 2016, 17:36
Päästeala noortelaager Pärlseljal Pärnumaal. Pärnu päästeala noortering on koos paljude teiste laagrite jm noorteürituste korraldajatega messil väljas. Foto: Mari Luud
Pühapäeval kell 12–18 peetakse Pärnu Kaubamajakas suvetegevuste messi, mis viib kokku laste suvise ajaveetmisvõimaluse pakkujad ehk puhke-, õpi-, töö- ja spordilaagrid ja kultuurisündmuste korraldajad ning teiselt poolt lapsed, noored ja lapsevanemad.

„Messi idee sündis mullu, kui taas oli kuulda, et lapsed ja nende vanemad ei tea, mida lastele suvel pakutakse, ning laagrikorraldajad omakorda soovisid oma infot rohkem nähtavaks teha. Suve veetmise võimalus maal vanaema juures muutub aina haruldasemaks. Lapsed kipuvad jääma vanemate tööloleku ajaks üksi ning üha enam veedetakse aega toas arvutimänge mängides. Seetõttu on aina tähtsam leida lastele suveks sobiv ja meeldiv tegevus,” tõdeb messi üks korraldajatest, Turundustoe juhataja Piret Hallik-Sass.

Puhke-, töö- ja spordilaagrid

Puhkamisvõimalusi tutvustavad messil nii suurte üle-eestiliste kui ka Pärnumaa laagrite korraldajad. Suurtest laagritest on kohal näiteks Taevaskoja ja Valgemetsa laager, TaimAUT laager ja Fän Clabi lastelaager. Pärnumaa laagrikorraldajatest on kohal Lindi telgis ööbimisega laagrid, MTÜ Aasavili loodushommikud, „Me ehitame linna” oma linna loomise laager, Noorte vabaajakeskuse laagrid jne. Tantsuhuvilisi noori ootavad Camp of Hip Hopi ja Studio Happy Dancersi tantsulaagrid, Inna Sule esinemiskunsti kooli tantsu- ja loovuse laager ning Janne Ristimetsa loovuslaagrid. Töövõimalusi tutvustavad Pärnu õpilasmalev, Work&Travel, Rajaleidja keskus, Archimedese noorteagentuur, McDonald’s ja Estyes. Suvetrenne tutvustavad Tatjana Jaanson Pärnu sõudeklubist, Pärnu surfiklubi, Valgeranna Beach Golf ja MyFitness. Kivisaare ratsatalu ja Ranna Rantšo tutvustavad oma ratsa- ja talulaagreid. Noorte vaba aja veetmise võimalusi tutvustavad SkateTowni rulluisukeskus Tartust, Jääaja keskus, Vudila mängumaa ja Mono Buss – noortekeskus ratastel. Skulptor Rait Pärg kutsub messil aga 2. juunil rannas toimuvale liivaskulptuuride meisterdamise päevale. Messil on ka esimest korda Pärnus toimuva „Rõõmsate laste festivali” korraldajad ning Romantilise Rannatee ühendus tutvustab oma suvesündmusi. Info eksponentidest jääb nädalaks pärast messi Pärnu Kaubamajakasse tutvumiseks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee