Maailm

Rootsi politseinik juurdluse all: peksis migranti ja sõimas "kuradi araablaseks" (49)

Õhtuleht.ee, 28. aprill 2016, 17:00
Rootsi politsei.Foto: Reuters / Scanpix
Rootsi politsei alustas sisejuurdlust politseiametniku üle, kes oli migranti sõimanud "kuradi araablaseks“ ja tema kallal väidetavalt vägivalda tarvitanud.

Ahad Nobakht, kes enda sõnul on pärit Aserbaidžaanist ning tõsteti Rootsis kuus nädalat tagasi kangelase pjedestaalile, kuna ta kustutas oma töökohas põlengu, sattus korrarikkujana politsei pahameele alla. Pagulaslaste keskustes töötav mees rääkis juhtumist Rootsi The Localile.

Samal teemal

Juhtum sai alguse, kui politsei keelas tal Emmabodas sisenemast hotelli Amigo, mis on tehtud pagulaste majutuskeskuseks. Nobakhti jutu järgi tahtis ta sõpradega kokku saada. Tekkinud tüli ja kära peale saabus kohale 15 turvatöötajat ja 10 politseiüksust. „See oli tsirkus – ainuüksi minu pärast saabus kohale nii palju politseiautosid!“ imestas mees. „Ma ei ole kurjategija!“

Nobakht väidab, et teda oli löödud tömbi esemega ning ta vajas haiglaravi. „Nad tõmbasid isegi oma relvad välja ja irvitasid minu üle,“ kaebas ohver, kel õnnestus politseiautos räägitu salvestada. Politseinik soovitas Nobakhti tee äärde visata, et too jalgsi koju vantsiks. Kui viimane palus end koju sõidutada, sai ta vastuseks: „Ei sõiduta ma sind kuhugi. Ma annan sulle korraliku keretäie.“ Selle peale sõnas lõunamaamees, et talle Rootsi politsei meeldib. „Mulle ei meeldi teiesugused. Kasi välja!“ käratas politseinik vastu ja lubas tast pisarad välja väänata. Siis ütles politseinik veelkord "kuradi araablane" ja käskis tal kodumaale minna.

Nobakht kinnitas politseinikule, et ta polegi araablane, vaid pärit hoopis Aserbaidžaanist, mille peale politseinik oma arvamuse juurde jäädes ta keset metsi autost välja viskas.

Politseiniku suhtes algatati sisejuurdlus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee