Eesti uudised

Simson: kriminaalkorras karistatud inimese väljaarvamine on automaatne ja seega järgmises juhatuses on vaja see vaid vormistada (27)

Delfi, 28. aprill 2016 12:42
Kadri Simson ja Priit ToobalFoto: Teet Malsroos
Riigikohus ei võtnud arutlusele vaidlust Keskerakonna uue põhikirja kinnitamise üle, mis tähendab seda, et kehtima jääb Keskerakonna vana põhikiri, mille alusel tulnud Priit Toobal ja Lauri Laasi erakonnast välja arvata. 

29. novembril 2015 toimunud kongressil otsustati muuta Keskerakonna põhikirja nii, et kuriteos süüdimõistmine ei tähendaks automaatset parteist väljaarvamist, nagu seni, vaid juhatusel jääks õigus selle üle otsustada, kuid uue põhikirja juriidiline kinnitamine tõi aga paraja segaduse. 

Samal teemal

"Keskerakonna juhatus on lükanud otsuseid edasi kuni selgub, milline põhikiri kehtib," ütles Kadri Simson Delfile. Nüüd on selge, et kuna kongressil ei hääletanud piisav arv delegaate uue põhikirja poolt, jäi kehtima vana. 

"Ma olen nõus erakonna aukohtu otsusega, et vana põhikirja alusel on kriminaalkorras karistatud inimese väljaarvamine automaatne ja seega järgmises juhatuses on vaja see vaid vormistada," sõnas Simson, nentides, et tegemist oli eksliku eeldusega. 

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee