Maailm

Rootsi politsei valmistub kaoseliseks suveks, karistamatuid migrandinoorukeid ei suudeta ohjeldada (109)

Õhtuleht.ee, 28. aprill 2016 12:51
Pildil on Rootsi politsei rahustamisaktsioon Malmö migratsioonikeskuses.Foto: Fzwebbfilm / YouTube
Rootsi politsei valmistub kaoseliseks suveks Maroko noorsoo kuritegevuse tõttu eriti Göteborgis, kus ähvardab olukord lähikuudel "üle keeda", ütles Rootsi politseiametnik.

Politseiametnik Peter Larssoni sõnul on Göteborgis, kus on migrantide kontsentratsioon kõige suurem, oht lähimatel kuudel „üle keeda“, vahendas express.co.uk. Kuritegelikud noorukite jõugud ei tunne võimude ees mingit hirmu ning ülepinges võimud suudavad neid vaevalt talitseda. Politseiniku sõnul toimib Rootsi " äärmiselt lihtsameelselt", kui vabastab kuriteo toime pannud noorukid neid karistamata. "Kui me oleme nad kinni pidanud, siis lastakse nad vabaks karistuseta. See on naeruväärne.“ 

Politseiametnik avaldas, et praeguseks on lahendamata 24 jõukude poolt toime pandud tapmist, tulistamist ja rasket kallaletungi, kuna politsei käed on seotud pingetega tänaval. Harilike kuritegusid, sh murdvargusi ja igasugu muid vargusi, vaevalt uuritakse.

Norra ajalehes Aften Posten rääkinud politseinik ütles, et Göteborgi tänavail valitseb pingeline olukord lisades, et esineb ka noorte tüdrukute ahistamisi.

Samal teemal

22.08.2016
Göteborgi kortermajas hukkus võimsas plahvatuses laps
04.05.2016
Rootsi varjupaigataotlejate keskuses vägistasid viis meest nooruki. Politsei: tööd on varasemast palju rohkem
28.04.2016
Rootsi politseinik juurdluse all: peksis migranti ja sõimas "kuradi araablaseks"
12.02.2016
Rootsis noore naise tapnud varjupaigataotleja ei ole alaealine