Eesti uudised

Reps: vana põhikirja kohaselt tuleb Toobal ja Laasi erakonnast välja arvata  (47)

Õhtuleht.ee, 28. aprill 2016 11:08
Mailis RepsFoto: Teet Malsroos
Keskerakonna juhatuse liikme Mailis Repsi hinnangul tähendab riigikohtu otsus mitte võtta Keskerakonna põhikirjamuudatuste kinnitamise vaidlust menetlusse seda, et kehtiva põhikirja kohaselt tuleb nii Priit Toobal kui ka Lauri Laasi Keskerakonnast välja arvata. 
Lauri Laasi ja Priit ToobalFoto: Teet Malsroos

Samal teemal

"Kuna riigikohus on viimaks lõpliku otsuse teinud ja ka erakonna peasekretär ise on tunnistanud, et kehtib vana põhikiri, siis see peaks päädima Toobali ja Laasi erakonnast väljaarvamisega. Juristina olen nõus Keskerakonna aukohtust tulnud otsusega, kus sisuliselt leiti, et kui kehtib vana põhikiri, on Toobali ja Laasi erakonnast väljaarvamine automaatne. Aukohus leidis konsensuslikult, et 29. novembril 2015. aastal läbi viidud erakonna juhatuses vastu võetud otsus Toobali ja Laasi erakonda jätmise kohta on vana põhikirja alusel õigustühine," selgitas Mailis Reps. 

Reps lisas, et tegelikult puudus erakonna juhatusel nii sisuline kui ka õiguslik alus väljaarvamise otsust mitte kinnitada. 

"Toobali ja Laasi väljaarvamise küsimust on seni erakonna juhatuses edasi lükatud vaid seetõttu, et nad on venitanud põhikirja vaidlusega, väites, et pole teada, milline põhikiri kehtib. Kuna nüüd on selge, et kehtib vana põhikiri, siis tuleb nende liikmestaatus juhatuses päevakorda võtta ning vajadusel hääletusele panna. Aukohtu seisukoht on väga selge. Kuna kehtib vana põhikiri, tuleb Toobal ja Laasi erakonnast välja arvata. Võtame küsimuse järgmises erakonna juhatuses päevakorda," lõpetas Reps.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee