Eesti uudised

Riigikohus ei arutanud Keskerakonna uut põhikirja, vana põhikiri jääb kehtima (13)

Õhtuleht.ee, 28. aprill 2016, 08:16
Foto: Arno Saar
Riigikohus ei võtnud arutlusele vaidlust Keskerakonna uue põhikirja kinnitamise üle, mis tähendab seda, et kehtima jääb Keskerakonna vana põhikiri, mille alusel tulnud Priit Toobal ja Lauri Laasi erakonnast välja arvata.

Vana põhikiri sätestas selgesõnaliselt, et erakonna liige arvatakse erakonnast välja, kui tema kohta on jõustunud kriminaalkorras süüdi-mõistv kohtuotsus. Keskerakonna juhatus ei kinnitanud aga Priit Toobali ja Lauri Laasi väljaarvamist, mistõttu jätkavad Toobal ja Laasi Keskerakonna liikmetena, vahendab ERR-i uudisteportaal teleuudised.

Riigikohtu otsus Keskerakonna kongressil toimunud esimehe ja juhatuse valimistulemusi ei puuduta.

25. veebruaril jättis Tallinna ringkonnakohus Keskerakonna määruskaebuse rahuldamata ning jättis Tartu maakohtu registriosakonna 12. jaanuari kandemääruse muutmata ning Keskerakonda esindav vandeadvokaat Jüri Sirel on ERR.ee-le öelnud, et õigusselguse huvides tuleb see küsimus lõpuni menetleda ning seetõttu vaidlustati ringkonnakohtu lahend riigikohtus.

Samal teemal

29. aprill 2016, 09:33
Savisaar: küll kunagi tuleb elus ka see moment, millal mul tuleb aidata kapo juht paika panna – selleks saaks Toobal
28. aprill 2016, 12:42
Simson: kriminaalkorras karistatud inimese väljaarvamine on automaatne ja seega järgmises juhatuses on vaja see vaid vormistada
28. aprill 2016, 11:08
Reps: vana põhikirja kohaselt tuleb Toobal ja Laasi erakonnast välja arvata

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee