Eesti uudised

Loomasõbrad ärevil: naine soetab kutsikaid ja kasse maole söögiks

Siim Randla, 28. aprill 2016 06:00

97 KOMMENTAARI

j
ja üldse.../ 29. aprill 2016 10:23
võiks artikli autor enne PÕHJALIKKU uurimstööd teha,enne,kui kuulujutte levitama hakkab!...ei ühtegi fotot,ei ühtegi arupärimist nn maotoitjalt??????ikka imelik küll sulepeast välja imeda ja tühja kohta täita...
e
E/ 28. aprill 2016 20:05
teksti ja häbi tuligi topelt,see eest ärateenitult;)
e
E/ 28. aprill 2016 20:05
teksti ja häbi tuligi topelt,see eest ärateenitult;)
k
küsiksin nendelt/ 29. aprill 2016 08:46
''maosõpradelt'', kas teile meeldiks kui teie vastas korteris elutseb suur madu.
e
E/ 28. aprill 2016 20:03
Loomakaitsets veel rääkides - ei tea kui plajud on kursis või siis peetakse seda niivõrd normaalseks et ( olles seda infot ka pisut uurinud) - 3 päevased isatibupojad elusalt purustajasse topitakse!
Eriti palju ütlev kui ka seda normaalseks peetakse!
MIngi haiglaslik ,külmus teise indiviidu valu suhtes! häbi olla,inimene!.
Häbi on olla inimene!.
e
E/ 28. aprill 2016 20:03
Loomakaitsets veel rääkides - ei tea kui plajud on kursis või siis peetakse seda niivõrd normaalseks et ( olles seda infot ka pisut uurinud) - 3 päevased isatibupojad elusalt purustajasse topitakse!
Eriti palju ütlev kui ka seda normaalseks peetakse!
MIngi haiglaslik ,külmus teise indiviidu valu suhtes! häbi olla,inimene!.
Häbi on olla inimene!.
e
Eve/ 28. aprill 2016 19:57
Lisaks kõigele olen kahe käega poolt et igasugused elajad oma elukohtadesse jääks ning neid korterites,majades pidamine oleks keelatud!
Ohuks kõigile!
Keerab võib olla nii mõnegi loomamüüja keerulisemaks,aga on ka inim - loomasõbralikemaid isendeid! Haigus kuubis.
t
to Eve/ 29. aprill 2016 08:39
Kas igasuguste elajate hulka kuuluvad sinu definitsiooni järgi vaid maod, või ka näiteks kassid, koerad, rotid, hamstrid j.n.e.
n
neid/ 28. aprill 2016 19:50
elukaid siia üldse vaja. Võtku oma külma südamega omanikud ning head reisi dzunglisse!
Selleks eyt kiisud ja kutsud ei poegiks on vaja neid steriliseerida,pole mingi uudis.
Need kes selle armastusväärse maopidaja tegevust õigustavad või õigustust otsivad - ehk olete ise ühe sellisega hetkeks ühes puuris? Meeldib?
s
28. aprill 2016 22:47
Sina ise elad puuris, ja lapsed samuti. Kodust kooli autoga, tagasi koju jälle autoga, seline puursit puurini pendeldamine, elu jääb elamata.
.
...miski ei klapi..../ 28. aprill 2016 19:31
..OK,"söödab MADU ".....artikli järgi tundub,et tegemist on MAOFARMIGA-ca 20-30 madu?...sest on üldteada,et 1 madu seedib oma toitu vähemalt 1 kuu...no kui on ERITI kiire ainevahetusega maoga,siis vb küll...hiljuti oli siin kanal2-s " LOOMAHULLUD"...ja seal oli 1 madu,kes sööb korra poolaastas?....kujutan ette,et selleks ei pea küll see "narva naine" kuulutust pidevalt värskena hoidma,ta leiaks need nn söögipoolised ka loomade varjupaigast ju!,sest neid kulub vähe!!(juhul,kui on 1 madu)...kaldun arvama,et tegelikult on tegemist nn loomaaretajaga,kes müüb igasugu krantse kergeusklikele tõuloomade pähe(aga see juba teine teema,kui inime loll,sis teda tulebki lüpsta) ... :p

a
Alma/ 28. aprill 2016 17:49
Pooldan. Linnavurled aga tahaks meelsamini näha jõgedes ujuvadi kilekottides kassipoegi. Parem, kui nad lähevad LOODUSE RINGI! Kas kujutate ette vares sõi eelmine aasta naabrimutil pooled tibu pojad ära. Kustuge McCall või võrdõiguse voliNIKK apppi!
b
Bumerang lendab alati tagasi/ 28. aprill 2016 16:01
Selle maopidaja enda pistab see võnklev elukas varsti ise klõnksti nahka!
Madu pole Eesti kliimavöötme loom ja niisuguseid elukaid Eestis ei tohikski olla.
Esialgu astugu naabrid maopidaja vastu. Seadusega keelata ära madude pidamine Eestis!
Bumerangi-soov läks Universumisse teele.
K
!/ 28. aprill 2016 21:32
Ka kassid pole meie maa päriselanikud ning nad on meie kliimavöötmesse kunstlikult sisse toodud loomad. Nende päriskodumaa on Põhja-Aafrikas ning Lõuna-Aasias!
b
Bumerang lendab alati tagasi/ 28. aprill 2016 16:01
Selle maopidaja enda pistab see võnklev elukas varsti ise klõnksti nahka!
Madu pole Eesti kliimavöötme loom ja niisuguseid elukaid Eestis ei tohikski olla.
Esialgu astugu naabrid maopidaja vastu. Seadusega keelata ära madude pidamine Eestis!
Bumerangi-soov läks Universumisse teele.
l
Linda/ 28. aprill 2016 15:25
Miks on meil kõik,mis tehakse hea nimel,nii jõuetu.Loomakaitselised asutused nimelt ja politsei ükskõikne?
Juba 10 a.loen Kuulutajast(saadaval kuulutuseleht igas Grossi poes) ja maakonna ja vallalehtedest näit.VAlla Vaatleja,Sõnumed jt.kuulutust kus ostetakse piiramatul arvul väikese koera kutsikaid.Kuulutus ei aeguvat.Ja seda ta tõesti ei tee,ilmub ikka.Kuigi informeerisin vastavate maakondade Veterin.Ameteid,ei nähtud selleska midagi seadusevastast.Lubati kontrollida jamiski ei muutunud.Informeerisin aastate jooksul ka loomakaitselisi asutusi,kes lõpuks,AITÄH! ilmselt on midagi teinud,et see Narva maopidaja üles leiti.Aga meie LOOMAKAIRTSESEADUSED ON HAMBUTUD,RAKENDUSSEADUSI POLE EGA VASTAVAID LOOMAKAITSELISI AMETNIKKE POLITSEI VOLITUSTEGA MEIL KA POLE. NAGU VÄLISMAAL.MIKS RIIGIKOGU VAATAB NEIST PROBLEEMIDEST MÖÖDA???Teatasin ka politseile suuliselt kui kirjalikult kuid kriminaalseid asitõendeid küsiti minult.Et oleks kuriteo koosseis.Politsei paitas end mõtega,et ju nad Soome müüakse...
MADUDE SÖÖTMISEKS EI OLE VAJA ÜLDSE ELUSSÖÖTA.ISEGI KONRAD LORENZ,LOOMAPSÜHHOLOOG,KES ÕPIAASTATEL PIDI LABORIS TÖÖTAMA TAPPIS HIIRED ENNE NEID SABAST HOIDES JA KÕVASTI VASTU LAUDA LÜÜES(mitte ei giljotineerinud,nagu oli nõue)
MADU VÕTAB SÖÖTA TEMPERATUURI PEALE,SESTAP KÕLBAVAD TALLE KÜLMUTATUD JA ÜLESSOOJENDATUD HIIRED.SAMUTI SAAB IMITEERIDA ELUSSÖÖTA LAIBA LIIGUTAMISEGA.MADU SÖÖB KA MUNE.
NÄEN MADUDE ELUSSÖÖDAGA SÖÖTMISES VAID SADISTLIKE VAJADUSTE RAHULDAMIST.
MIS TEKITAB ÜHISKONNAS KESKKONNAS MILLES ELAME PALJU PROBLEEME .Madu ei saaolla iialgi sama lähedane kui soojavereline loom.
MADUDE PIDAMINE TULEB KEELATA!!!NAGU ON KEELATUD TIIGRITE,PANTRITE,KARUDE,NAKKAVATE MIKROOBIDE JMS:PIDAMINE.
EESMÄRK ON JÄRK-JÄRGULT VÄHENDADA LOOMADE TAPMIST JA PIINAMIST.NII ET TÄIESTI ÜLELIIGSED ON SIIN SÜÜDISTUSED LOOMAKAITSJATELE ,ET MIKS MUID LOOMI EI KAITSTA,MIKS ON TAPAMAJAD,LOOMAAIAD jms.NEID EI SAAKAOTADA NII KIIRESTI,kuid MADUDE PIDAMISE SAAB KEELUSTADA KOHE.
v
28. aprill 2016 19:00
varsti hakkavad putru ja juurikaid sööma nagu taimetoitlaste koerad.
h
Humanitaarabi/ 28. aprill 2016 13:36
Inimene on liik, kes tuleb loodusest kaotada. Kassid-koerad, kui inimesega kaasajooksvad loomad, neid ei saa tõsiselt võtta. Ainult need loomad, kes looduses iseseisvalt hakkama saavad, vajavad kaitset.
m
meenub/ 28. aprill 2016 12:36
Muide, kas sarnane artikkel mõni aasta tagasi ei ilmunud, kus ka keegi naine oma madu söötis kanapoegadega? On sama tegelane ?
m
MTi/ 28. aprill 2016 12:14
Vahet ju pole kes sinna söögiks lähevad.Söötke rohkem -ussike kasvab suureks ja siis võib juba pagulasi hakata söödaks pakkuma...
m
Milles küsimus/ 28. aprill 2016 12:07
Kui see daam tahab oma maole süüa anda, siis kasvatagu ise talle söök ? Rotid, hiired jne ? Ise kasvatab suureks, ise viskab oma kasvatatu maole.
Kui ikka kassipoeg või kutsikas on eluloomaks jäetud , siis ei ole eetiline valega looma enda lemmikule sissesöötmiseks välja petta. Ja huvitav, kas enne küsimusi ei tekkinud, miks neid kassipoegi ja kutsikaid hulgi vaja on ? Ja kuhu nende eelkäijad said ?
l
Loomade farm/ 28. aprill 2016 12:41
Kui juba jutt on eetikast - mille poolet üks loom on teisest parem?
e
eetikast kõneldes/ 28. aprill 2016 13:02
On olemas koduloomad, mille hulka kuuluvad ka kass ja koer, ja on olemas metsloomad . Ma ei ole kuulnud , et meie metsades hiiri ja kutsikaid kugistavaid madusid elaks . Eriti vastutustundlik see perenaine küll ei ole, kui ta ei näinud ette, et tal võib oma lemmiku söötmisega probleeme tekkida . Ja eriti soe inimene ka mitte, kui ta on suuteline kutsikat maole puuri viskama . Mao koht muide ei ole kodus . Vaid vabas looduses .Antud juhul ei näe mina vahet selle naise ja mõistuseta looma vahel. Pigem kipub kaalukauss koerte kasuks langema, on etemad
t
Tundub/ 28. aprill 2016 13:08
et sina ei näinud ka ette, kui siia maailma sündisid, et kust sina toidu saad. Ka kanad, sead, lambad ja veised on koduloomad.
t
to eetikast kõneldes / 28. aprill 2016 13:36
Ning eriti ebaeetilised sadistid töötavad just Tallinna loomaaias. Kord seda külastades sattusin peale, kus sealsele krokodillile mingi küülik lõugade vahele visata. Too rabas seda oma hammastegasedavõrd, et veri pritsis vastu klaasi (seda klaasi, mis looma külastajatest eraldab)
P.S. Koerad on etemad? Ma ei mäleta, mitme aasta eest see lugu meediast läbi käis, kui hulkuvate koerte kari migi poisikese maha murdis.
a
Ammendavaks vastutuseks/ 28. aprill 2016 13:51
Võtad looma, võtad vastutuse . Tänapäeval on igasugu süste , ja ka äärmine vahend, steriliseerimine, et ära hoida soovimatute kutsikate ja kassipoegade sündi . Aga kui nad juba olemas on, siis on tõepoolest juba kohustus talle võimalikult hea kodu leida .
Mina tõepoolest ei näinud ette oma sündi, seda oleks pidanud minu vanemad nägema . Aga selle käest siin, kes oma sünni ette nägi , küsiks; mis sa siis sündimata ei jäänud, vaid kah kiskjaks hakkasid ? Mina seda maailma selliseks loonud ei ole, minu peale ei maksa haukuda . Aga mina saan seda teha, et tarbetut vägivalda minu ümber ei oleks . Me kõik saame . Ja need koerad , kes poisikese maha murdsid, olid kunagi ka kellegi koerad. Kui arvestada, et meil on lemmikloomade näol kiskjad rihma otsas, siis ei ole midagi imestada. Hundi veri lõi välja .
m
28. aprill 2016 14:24
Muidu, kassid on julmad kiskjad, hävitavad palju linde, aga sul, 13:02, pole sellest soe ega külma
m
Mõnel/ 29. aprill 2016 00:50
on teisest arenenum närvisüsteem . KooLiskäinule peaks see üht-teist ütlema .
J
? to 12:07/ 28. aprill 2016 13:32
Ja milliseid loomi sina ise oma lemmikule, kassile või koerale ise toiduks kasvatad? Sest ka kassid-koerad on lihatoidulised loomad.
h
hommikusest/ 28. aprill 2016 16:10
lüpsist saab piima ja õhtusöögiks selle lehma, kelle piima ta hommikul jõi. Ükski heategu ei jää karistamata!
t
to milles küsimus/ 28. aprill 2016 19:02
kas rott ja hiir ei ole siis inimesed? kas kass on ainult inimene, keda ära süüa ei tohi.

a
anni/ 28. aprill 2016 11:26
Täitsa huviga loen neid kommentaare, kus õigustatakse kasside ja koerte söötmist madudele sellega, et "a mida see madu siis sööma peaks"? Tõepoolest on tegemist ju kiskjaga, kes kapsast ja porgandit ei krõmpsuta ning ringi hulkuvaid loomi on ju nii palju ja miks siis mitte nii neid ohjeldada, eks? Selles mõttes on ju küsimus õige – mida see madu siis sööma peab? Minu arvates on sellele lihtne vastus – mitte kassi- ja koerapoegi. Kass ja koer on sotsiaalsed olendid, kes on aastasadade käigus aretatud inimkaaslejateks. Lihtsustatult öeldes oleme endale hundist ja metsikust ookerkassist ise loonud koduloomad ja seltsilised. Seega minu silmis on nad meie enda tegude otsene tagajärg ning seega ka meie enda vastutada. See tähendab seda, et kui inimene on looma nii loonud, et see saab hakkama ainult koos inimesega ja vajab tema hoolitsust, siis on inimese kohustus ka talle täisväärtuslikku elu pakkuda. Jah, hulkuvaid kasse ja koeri on palju, aga kelle süü see on? Isegi poolmetsikud kodukassid ja -koerad hoiavad inimasustuste lähedale, sest neil on väga keeruline iseseisvalt looduses ellu jääda. Piltlikult öeldes tuleb meil kasside ja koertega seotud probleeme lahendades iseendale otsa vaadata. Maod on hoopis teist sorti olevused, kes toimetavad puhtalt ürginstinktide najal ning mingit inimesearmastust neilt loota ei tasu. Nad on eemaldatud oma loomulikust keskkonnast alles hiljuti ning saaksid seal ka praegu väga edukalt hakkama. Eks iga ühele oma - mõnele meeldibki selline eksootiline isetoimetav elukas rohkem. Aga kui häid valikuid valida ei ole ning tulebki valida halva ja veel halvema vahel, kas hiire või kass, siis vähemasti minu jaoks oleks eetilisem kass toiduna välistada. Elu ei olegi õiglane ja vahest ongi nii, et valida on ainult halbade variantide vahel, aga võimalusel tuleks siiski püüda hoida eetilisema lahenduse poole, a’la eelistada vabapidamisel kanade mune puurikanade omale, mahepõllusaadusi neile, kus on kasutatud herbi- ja pestitsiide jne. Eks see lõpuks on ju iga inimese enda teha ja tuleneb paljuski kodusest kasvatusest. Lihtsalt väga alatu on mingite valedega krabada kokku kassi- ja koerapoegi, kellel tegelikult on väga suur lootus saada mõne armastava perekonna täisväärtuslikuks liikmeks. Mu kommentaar kukkus välja üsna moraalitseva loenguna, aga noh.. umbes nii see oligi mõeldud.
j
ju jah, midagi teha, kui mõne jaoks üks loom on teisest võrdsem/ 28. aprill 2016 12:48
Rott ja samuti on nn sotsiaalne loom, tahad sa seda endale tunnistada või mitte. Rott elab seal, kus elavad inimesed, ja rotte müüakse ka zoopoodides. Sigadest jm koduloomadest ja nende sotsialiseerimise ajaloost ma isegi ei hakka rääkima,
v
vana/ 28. aprill 2016 12:51
Kui indialastele on lehm püha loom, aga eestlastele on loomaliha delikatess, siis kuidas on õige käitumine? Kui juudil on siga roojane, aga eestlasele põhitoiduseks, siis kellel on õigus? Kui hiinlastele on kassid/koerad toiduks, aga eestlane peab neid pool pühadeks ja liha roojaseks, siis jälle on ainult meil õigus või?
j
JUHAN/ 28. aprill 2016 13:48
90-ndatel vändati Kaugveri raamatu järgi üks film "Vana mees tahab koju". Vanadekodusse pandud ühe jalaga invaliidist, kes hakkas seal poolsalaja koera pidama. Mis käis aga maksa peale mingile kepiga lonkavale ordenikandjast veteranile. Kes nõudis, et koera ei tohi pidada! Vastuseks, et kuidas suhtuda kassipidamisse, mida seal mitmed mutikesed harrastaid vastas parteiveteran: koer on eraomand! Aga kass on ühiskondlik loom, kassi pidada võib, koera aga mitte! Nii lihtne see probleemi lahendus parteilektorile oligi. Mulle näib, et talle on nüüd järelkasvu siginenud, kes ka nüüd loomi siia ning sinna liigitavad. Et ühtesid loomi võib pidada, teisi aga mitte. Ja ühtesid võib toiduks tappa, teisi aga mitte.
k
Karl/ 28. aprill 2016 11:16
Taimetoidu manjakid on hulluks läinud. See et ise süüa ainult taimetoitu on OK aga seda teistele peale suruda ja ka loomariigis eeldada, et kõik kiskjad hakkaks ka "heina" sööma on täiesti jabur ja ebaloomulik. On palju juhtumeid, kus Koeraomanik on isegi kaotanud oma koera menüüst igasuguse lihasisalduse. See on kahjulik loomadele. Saan aru eetilise koha pealt, et memmeke valetab, et loom saab hea kodu omale aga ega selle pärast saa loomtoidulisi loomi välja suretada. Tuleb muu lahendus leida lihtsalt, et kõigil oleks kõht täis õiget toitu.
a
Ahah/ 28. aprill 2016 11:16
Et siis pean viima oma kassipoja Vastseliinast Narva, et näha tema tulevast kodu? Imelik pole?
j
JUSS/ 28. aprill 2016 10:17
On pakutud kummalist retsepti. Et kassipoega või kutsikat mulle müüv kodanik peaks võtma minult aadressi ja siis hiljem kontrollima! Vabandust, kuhu jääb siis minu privaatsus, kui mingi mutike, endine omanik veel kas või aastate viisi minu uksekella käib helistamas, sisselaskmist nõudmas, et ikka oma silmaga veenduda, kas nüüdseks minu kass või koer on ikka küllalt hästi hooldatud. Et äkki on temal selles suhtes pretensioone! Vabandust, kuid seaduse järgi võivad minu tahte vastu minu korterisse siseneda ainult politseinikud, kui neil on selleks ette näidata prokuröri kinnitatud läbiotsimismäärus. Teiste sisselaskmine või ukse taha jätmine on minu enda suva.
l
lisaks/ 28. aprill 2016 12:52
Ja huvitav, mida tema teeb oma kassiga, kui pole elutingimustega rahul? Võtab tagasi? Vaevalt. Alternatiiv? Ju paneb magama, aga koerte ja kasside magama panemine samuti on TAPMINE. Seda nn loomadearmatajad endale tunnitada ei taha.
j
ja/ 28. aprill 2016 19:54
kui see mutike arvab või tekib kahtlus et mingi psühhi kätte oma looma ei anna,on ikka õigus küll!!
See pole mingi auto või pesumasina müük..tegemist on siiski ELUGA! või kuidas?
Ei taha iial et minu hoitud kasvandik mingi elajapidaja puuris lõpetaks!
m
28. aprill 2016 10:08
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
L
!/ 28. aprill 2016 11:02
Loogiline vastus puudubki! Lihtsam on laduda miinus ning asi tahe.
k
28. aprill 2016 10:00
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
t
to-10 ,00/ 28. aprill 2016 10:28
Kes sinu heakskiitu küsis ja kes sellega ka arvestaks ja kas hulkuv polegi kaitsmist väärt ???
j
JUSS/ 28. aprill 2016 11:04
Muidugi oleks igati loogilisem anda madude söödaks sellise hulkuva looma hüljanud vastutustundetu peremees või perenaine, kuid kahjuks puudub sellel väärt mõttel seaduslik alus.
v
vana/ 28. aprill 2016 09:49
Tõesti paha-paha käitumine. Normaalne rohelise loomaarmastaja käitumine on osta/veristada vasikas või kitsetall ja teha see koeratoiduks...
l
Lauri/ 28. aprill 2016 09:35
loomapoodides on myya sellistele elukatele külmutatud hiiri ja rotte. Inimene kes otsib pahaaimamatult oma loomapojale kodu ei tahaks talle sellist lõppu, muidu oleks ta ju võinud need uputada või prügikasti visata!
t
to lauri/ 28. aprill 2016 09:58
Aga kas ka rotid ning hiired pole elusolendid? Vahest peaks siis ka too Narva mutt kassipojad enne külmutama, siis üles sulatama ja seejärel oma maole kurku toppima? Mis siin vahet on?
t
to: to Lauri/ 28. aprill 2016 11:04
sa ei jaga vist sellest asjast kottigi. närilised on siiski kahjurid!
t
to: to Lauri/ 28. aprill 2016 11:04
sa ei jaga vist sellest asjast kottigi. närilised on siiski kahjurid!
t
to 11:04/ 28. aprill 2016 11:31
Loomariigis on igal liigil oma koht. Kahjurid on nad vaid inimese vaatevinklist. Aga kui vaadata meie ökosüsteemi tervikuna, siis on seal see kõige suurem kahjur just inimene ise. Kes muudkui hävitab ning hävitab. Ning saastab ja reostab.
1
11:04, 28. apr 2016 / 28. aprill 2016 13:05
Kahjur on Homa Sapiens'i jaoks, teiste jaoks mitte, toiduahelatest sa vist pole midagi kuulnud. Homa Sapiens on maailma suurim kahjur, ja seda kõikide liikide seisukohast. Loomad ilma Homa Sapiens'ita saavad edukalt hakkama, aga Homa Sapiens ilma loomadeta mitte.
e
eee/ 28. aprill 2016 14:19
Mis loom see Homa Sapiens on ?
t
to ee/ 28. aprill 2016 14:27
sama mis Homo, kui sa just tahad tähti närida, ja tähti närida sa tahad, sest vastuargumentidega oled hädas
t
To Lauri> / 28. aprill 2016 12:12
Elusolendeid EI VISATA prugikasti! Ka mitte kodutut kassi, kassipoegi ... ei kedagi

a
aga/ 28. aprill 2016 09:34
Mida siis lugupeetud loomasõbrad tegelikult soovivad? Et madu oleks näljas? Teda ju mannaputru ja banaani sööma ei õpeta. Ja kui madu näljas, siis taas kisa :miks te loomi näljutate!!
s
28. aprill 2016 09:42
sellisel juhul ei maksa looma soetada kui toita ei jaksa.
k
Kasvatagu / 28. aprill 2016 09:57
elussööta ise ! Teiste lemmikud ei ole toit !
l
Las / 28. aprill 2016 10:04
kasvatab ise elussööta. Teiste lemmikud ei ole söögiks .
k
kasvatagule / 28. aprill 2016 10:14
Et ühesõnaga kui see omanik ostab 10 kassi ja paaritab need ära ja söödab nende kasside pojad maole, siis see on täitsa ok sinu meelest, aga kui ta saab kassipoja kellegi teise inimese käest, siis see on väga halb? Eriline silmakirjalikkus ikka!
p.s. Endiselt on veel olemas piisavalt inimesi, kes kassipogi nn merekooli saadavad. Mille poolest see näiteks parem on?
s
Sellepoolest/ 28. aprill 2016 10:17
et neid söövad vähid ja teised veekogudes elavad raipesööjad.
t
to Las/ 28. aprill 2016 10:22
Täpsustus! Mitte teiste lemmikud, vaid pigem teiste ENDISED lemmikud, sest nad on ju neist ise loobunud. Kas müünud või ära kinkinud. Ja isegi mitte endiseid lemmikuid, sest kalleid lemmikuid ju ära ei anta. Antakse ikka neid, kes tüliks või risuks kaelas, keda endale vaja ei ole. Müümise või kinkimisega lõpeb ka omandiõigus.
t
Tegu / 28. aprill 2016 10:23
on lemmikloomade omanike petmisega -sest maopidaja ei ütle kuhu lemmikud lähevad .
t
to tegu/ 28. aprill 2016 11:07
Kas on tõendatud, et kassipoegade või kutsikate loovutajad sellise küsimuse ikka esitasid? Petmisega on tegu siis, kui otsesele küsimusele antakse eksitav, vale vastus.
n
nn lemmikloomad / 28. aprill 2016 12:43
on aretatud INIMESTE poolt kaaslasteks . Nad ei saa ilma meieta hakkama . Me vastutame nende saatuse eest ja sööta üht lemmikut teisega on ebaeetiline . Eetikal ei ole loogikat . Siin on kasvatus ja empaatia mängus. Kui sellest aru ei saa , on vajakajäämised just kahes viimases nimetatud omaduses.
V
!/ 28. aprill 2016 17:25
Väga hästi saavad kassid ja koerad ka ilma inimesteta hakkama. Mõni hukkub, mõni elab uude rolli sisse. Näiteks Austraalia metsikud koerad dingod on ju Euroopast toodud kodukoerte metsistunud järeltulijad. Ja need dingod paistavad seal erilise verejanuga silma. Nii lambakarju harvendades kui ka kohalikke metsloomi küttides.
T
Nad ei saa ilma meieta hakkama?/ 28. aprill 2016 18:48
Tegelikult saavad küll, kassil omanik on kassi enda mugavuse jaoks
m
Mis toimub?/ 28. aprill 2016 09:30
Kas luba on, et madu korteris pidada,on naabrid sellest teadlikud ja ka oma loa andnud?Peab julm inimene olema, kes nii armsaid loomakesi selle jõleda eluka ette viskab, on see seadusega lubatud?
k
Kas,/ 28. aprill 2016 11:34
meil on lubatud roomajaid korterites pidada?Kuidas nad üldse siis jõuavad?Kas vastavatel ametnikel poleks juba aeg sekkuda .
t
to mis toimub/ 28. aprill 2016 17:22
Mille alusel sa liigitad ühtesid loomi ARMSATEKS LOOMAKESTEKS ning teisi JÕLEDATEKS ELUKATEKS? See on ju puht subjektiivne hinnang. Mõne meelest on jõletis hoopiski see kassiroju, kes tema laste liivakasti pissib ning kakab.
l
Linnusõbrad/ 28. aprill 2016 09:24
Toitsin talv läbi linnukesi ja seda selleks, et küla kassid need kevadel, pesitsemise ajal lihtsalt ära sööks! Loomasõbrad, elu ongi selline, keegi sööb ikka kellegi ära, et ise elus püsida!
k
krt/ 28. aprill 2016 09:09
Mis veidral põhjusel peaks normaalne inimene pidama madu lemmikloomana, selle peaks keelustama.
t
to krt/ 28. aprill 2016 09:41
Mina keelustasin hoopiski kassirajakad. Terve meie maja trepikoda on kassipissi haisu täis! Miks pean mina, kes ma kassi ei pea, seda sisse hingama?
k
kiisuke/ 28. aprill 2016 09:47
Kurda seal OMA koridoris on palju tõhusam ,kui siin !
t
to kiisuke/ 28. aprill 2016 09:59
Kahjuks sellised probleemid on üleüldised, mite ainult meie koridoris.
n
nii et sa 09.41/ 28. aprill 2016 12:41
eelistaksid et mõnest korterist roomab trepikotta 5--6-e meetrine madu, kes plehku pistnud, ma ei julgeks sellise majas eladagi kus madu koduloomana peetakse, ma ei usu et seaduslikult see lubatav ongi.
t
to 12:41/ 28. aprill 2016 14:03
Uskumine on religiooni teema. Kas sa saad meile tsiteerida mingit seadust, määrust või korraldust, et milliseid elusolendeid võib kodus pidada ning keda mitte?
H
./ 28. aprill 2016 08:50
Hüsteeritsemise asemel võiks loomakaitsjad hakata aretama taimetoidulisi kiskjaid ja madusid.
Tiigritele kõtvitsat, hundile peeti ja maole porgandit.
t
Teadja/ 28. aprill 2016 08:16
Selleks, et madu toita- ei pea olema kindlasti elussööt!
Madu kodus kasvatada- andke andeks, kuid see inimene on ....
t
to Teadja/ 28. aprill 2016 09:43
Ja mida see sinu madu siis sööb? Konserve, porgandit, kaalikat, pelmeene või kassikrõbuskaid? Jaga ka meile oma suuri kogemusi.
m
materdati hr. Heiki Valnerit/ 28. aprill 2016 08:07
aga see mees on ainus, kes seisab loomade heaolu eest.
n
notsu/ 28. aprill 2016 08:03
me sööme sealiha kulla rahvas
u
ussike/ 28. aprill 2016 09:42
Tahad maoliha siis süüa we ?
t
to ussike/ 28. aprill 2016 09:52
Miks ka mitte. Hiinas ja Kagu-Aasias on maolihast road sedavõrd hinnatud delikatess, mis on vaid vähestele taskukohane, Samuti kuuluvad maod ka mõne Kesk- Ameerika piirkonna rahvuslikku kööki.

h
Hiir/ 28. aprill 2016 08:01
Madude pidamine tuleks keelustada!
h
hiirele/ 28. aprill 2016 10:19
Olgem ausad, kui võtta loomadelt hammustada saamise statistika, siis koertelt saab hammustada ikka kordades rohkem inimesi kui kodus peetavatelt madudelt.
Samuti, ka koerad ja kassid on lihatoidulised. Kassid näiteks mängivad mõnikord kinni püütud hiirega väga pikalt, enne kui selle ära tapavad. Mille poolest selline kass parem on kui madu (mina näiteks pole kuulnud, et maod toiduga mängiks)?
Iseasi on eetika, et kas peaks tõesti lemmikloomaks müüdud kutsikat/kassipoega maole toiduks andma, eriti veel elusast peast. Aga hakata hüsteeritsema, kuidas maod on pahad ja keelata tuleks, on ikka täiesti ebanormaalne, eriti kui need hüsteerikud lähevad koju ja annavad silmagi pilgutamata oma koerale lihakonservi ette!
h
Hiired tuleks keelustada/ 28. aprill 2016 10:15
igal sügisel tungivad majadesse ja rikuvad inimeste toitu. Madusid pole veel kohanud seda tegevat. Teatavsti söövad maod ka hiiri ja seega tuleks just madude arvu suurenda, et hävitada need kahjurid nimetusega hiir.
s
sellest ka küsimus..../ 28. aprill 2016 07:48
kas meil on seadusega keelatud koerte ja kasside toiduks kasutamine???? ja kui on, siis kas nimekirjas on veel loomi? ja mille alusel valikuid tehakse?
h
hämmastav/ 28. aprill 2016 08:14
küsimuse eest lajatatakse ka miinuseid????? et mis mõttes?
t
to hämmastav/ 28. aprill 2016 09:47
Sest kassi- ja koerapidajad on praegu raevust tagajalgadel, täis vahkviha. Ja kui nad vaid teaksid sinu elukohta, siis oleks sul juba enne homset telliskivi aknas. Või et nende "kallist pereliikmest", õigemini tolle pereliikme sugulastest nii lugupidamatul toonil rääkimas!
m
mh/ 28. aprill 2016 07:45
Loom on loom. Suur osa loomi süüakse lihtsalt inimese poolt ära. Ilma mingite valikutega. Miks loomakaitseliit ei kaitse söögiks kasvatavate loomade elu. kas nende elu on vähemväärtuslik ?
r
raivo/ 28. aprill 2016 07:21
see ongi loodus,mida me eirata püüame.
a
Asd/ 28. aprill 2016 07:49
Loodusega ei ole siin mingit pistmist. Looduses peab igaüks oma saaki püüdma ja kõigil on võimalus ka põgeneda. Antud juhul on tegemist südametu inimese hobiga.
t
to Asd/ 28. aprill 2016 10:02
Looduses võib ka veis või metssiga eest ära põgeneda, lind ära lennata. Aga kui sa poest vorsti või oma lemmikule sealt lihakrõbuskaid müügilt ei leia, siis on kisa taevani. Kas sinu kass või koer kütivad siis oma saaki ise või?
s
silmakirjalikus/ 28. aprill 2016 13:01
Miks sina ise oma toidu looduses ei otsi, võtad vastu seda mida pakkutakse, ka toidu valmistamise tagamaid sind põrmugi ei huvita- kust ta tuleb ja mis viisil saadud. Kassid, koerad paljunevad, siis proovitakse neid sokutada teistele, kui ei õnnestu - merekooli saatma enam ei tohi, aga magama panna küll. Mille poolest üks surm on teistest etem? Humaansem? Kas ikka on? Inimene jääb tapjaks nagunii, vahe ainult selles, et esimesel juhul ise nagu pesed oma käed puhtaks (ei ole ju isiklikult tapnud, ainult kohale toonud), teisel juhul looma surmale satund on rohelises kiitlis inimene.
n
No näed / 28. aprill 2016 14:30
Maoarmastaja ka kohal .
l
loomade armastusest/ 28. aprill 2016 18:52
Mida sa sellega tahad õelda? Kas ma peaksin neid vihkama? Mis õigusega?
o
on/ 28. aprill 2016 23:44
südametud rebased mu koerale kärntõve toonud ja südamega jahimehed ei lase neid rebaseid maha,sest see elukas on kaval ja käib koeraketist vaid 20 cm.eemal, ta teab kuna tulla ja tõesti pole mul keset päeva muud teha kui neid raisku metsa hirmutada oma õue pealt...vihkan neid rebaste söötjaid oma marutaudi kookidega...loodus las minna oma õiget rada, inimene olgu mõistlik valitseja-valitsegu seakatku üle ka,aga näe-mõistus pole oma teha ja tehakse seda mida linnas laua taga arvatakse-kalkun ka arvas...
õ
Õnnelik loomaelu/ 28. aprill 2016 06:38
Kuskohast siis piir jookseb. Kanapoegadega , hiirte , rottidega toidetakse loomaaedades teisi söödikuid, soovimatuid kassi ja koerapoegi uputatakse, miks siis madu neid süüa ei või? Tatrapudru ta ilmselt sööma ei hakka. Varsti ei julge enam jalgrattaga pargis sõita kui mõni tigu ratta all loomakaitsja nähes prõksu teeb.