Maailm

FOTOD | Ida-Ukrainas sai surma neli tsiviilelanikku, nende seas rase naine (12)

Toimetas Kristin Aasma, 27. aprill 2016 16:58
Ida-Ukrainas Olenivka külas asuv venemeelsete separatistide kontrollpunkt pärast kahurirünnakut, mille väidetavalt korraldasid Ukraina valitsusväed. Surma sai neli tsiviilelanikku.Foto: ALEKSEY FILIPPOV / AFP / Scanpix
Ida-Ukrainas Donbassis sai kahurirünnakus surma neli tsiviilelanikku, nende seas rase naine, teatasid Ukraina venemeelsed separatistid. Ukraina valitsusväed eitavad kahurirünnakut selles piirkonnas ja sel ajal.

Isehakanud Donetski rahvavabariigi kõneisik ütles, et lisaks hukkunutele sai separatistide ja valitsuse kontrollitavate territooriumide kontrollpunkti läbimisel haavata 15 inimest, kirjutas BBC. Isehakanud Donetski rahvavabariigi armeekorpuse komandöri asetäitja Eduard Basurin kinnitas Interfaxile, et tulistati Jelenovka (Olenivka) kontrollpunkti. Basurini andmetel sai haavata kolm inimest, AFP andmetel kaheksa.

Olenivkas olnud AFP korrespondent ütles, et nägi raskelt kahjustatud auto kõrval raseda naise surnukeha; naise mobiiltelefon helises lakkamatult. Teine surnukeha oli teise auto esiistmel ning kaks ülejäänut lebasid teel.

Samal teemal

Olenivka küla jääb vaid meetrite kaugusele mõlema poole demarkatsioonijoonest. Venemeelsete rühma teatel sai valitsusväe öises rünnakus Olenivkale tabamuse vähemalt kuus maja ja haigla. Ukraina armeest aga öeldi, et nende positsioonidelt tulistati kergerelvadest ja kahurirünnakut sel ajal seal ei toimunud.

Euroopa Julgeoleku ja Koostöö Organisatsiooni OSCE hinnangul esineb Donetski piirkonnas palju relvarahu rikkumisi. Eriti viimastel päevadel on kuulda sadu plahvatusi ja tulevahetusi nii separatistide kui ka valitsuse kontrolli all oleval alal.

Venemeelsete separatistide kontrolli all on Donetski ja Luganski piirkonnas ulatuslikud alad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee