Sven Mary, Salah Abdeslami Brüsseli advokaat.Foto: Reuters / Scanpix
Õhtuleht.ee 27. aprill 2016 15:22
Täna Prantsusmaale välja antud terroristi Salah Abdeslami Belgia advokaat Sven Mary ütles, et tal oli raskusi oma kliendi esindamisega.

„Oli hetki, kus mõtlesin loobumisele. Kui ma oleksin teadnud Brüsseli ründamisest, siis ei oleks ma võib-olla iial seda juhtumit võtnud,“ rääkis Mary ajalehele Liberation. Brüsseli rünnakud korraldati teatavasti vaid mõni päev pärast Abdeslami tabamist ning selle korraldajad olid viimase tuttavad, kes tõenäoliselt ründasid kinnipidamishirmus.

Advokaat Mary ütles, et ta ei pea oma kaitsealust mingiks kuriteogeeniuseks, vahendas Iltalehti. Otse vastupidi. „Ta on väike idioot Molenbeekist, pigem järgija kui juht. Ta on sama arukas kui tühi tuhatoos. Ta on suurepärane näide GTA-põlvkonnast (populaarne arvutimänguseeria „Grand Theft Auto“), kes kujutab end elavat videomängus,“ iseloomustas advokaat terroristi.

Mary küsis Abdeslamilt, kas ta on koraani lugenud. Too vastanud, et on lugenud selle tõlget internetis.

Praeguseks on Abdeslam viidud Pariisi äärelinna erivanglasse. Tema kaitsjaks on nüüdsest Frank Berton, kelle sõnul on mees murdumas ja valmis tegema koostööd.

Salah Abdeslam on viimane ellu jäänud terrorist, kes osales Pariisi terrorirünnakutes 13. novembril. Mees on varem tunnistanud, et pidi samuti tegema enesetapurünnaku, kuid mõtles ümber ja põgenes. Tabati ta Brüsselis alles märtsi keskel.