Eesti uudised

Sotsiaalmeedias vägivaldseks tembeldatud isa: "Ma isegi ei karjunud lapse peale!"

Teele Talve, 27. aprill 2016 06:00

89 KOMMENTAARI

t
TEADA/ 27. aprill 2016 22:56
PARAST HILJEM TULI MEES VOORAS LOI TOOM HAAMERIGA PEA VERI KAKLUS
l
Laps/ 27. aprill 2016 20:13
Päris hea, kui isa vahel üle kurgi annab. Mõistus tuleb koju tagasi
u
Usume jee/ 27. aprill 2016 17:51
Sealt peksupealinna kandist on ikka õigustusi igasugustele tegudele kuuldud.
j
Juku/ 27. aprill 2016 16:58
Terved linnad on pätte,vargaid ja narkari täis last karistada ei tohi.....
Las teeb mis tahab pea asi, et ta ei nuta. Sellistele olekski vaja perse kuumaks kütta, alati ei saa seda mida tahad. Ning kui oled pahandust teinud järgneb sellele karistus. Mitte nagu tänapäeval pai ja mine tee lollusi edasi.
h
Helena/ 27. aprill 2016 16:13
Kahjuks on suurem protsent ikka sinnapoole kaldu, kus lapse füüsilist karistamist ja lapse peale karjumist tolereeritakse, see on siililegi selge. Vaadake ükskõik, missuguses lasteaiarühmas ringi või algklassides, kasvõi küsitlege õpetajat. Suurem osa lastest on kasvatamatud või ebaviisakad. Viisakad, hästi käituvad, tasakaalukad lapsed on erand! Reaalsus on kahjuks see, et vanematel, kes tegelikult lastega tegelda ei viitsi, ega oska, sünnib neid palju :( Või siis sellisesse pool asotsiaalsesse perre, kus on juba 7tk ees sünnib ikka juurde...Arvate, et keegi seal süübib lapsekasvatusse? Mõistlikud inimesed, kes tõesti lapsi soovivad ning annavad aru, et tuleb kasvatamisesse panustada nii oma aja, kui teadmistega siiski ei kipu paljunema, kui umbrohi ja seetõttu ongi kasvatatud lapsed tänases pildis vaat, et haruldus.
t
teate, see asi/ 27. aprill 2016 16:06
on juba liiale läinud. Kus on laitsekaitse siis kui vanemad on joodikud ja näljutavad oma lapsi kuna rahad lähevad viina peale. Lapsi treitakse järjest juurde.
Kui mina kutsun oma last korrale ja ei lase tal jonnida, kas see on kuritegu. Ta on minu laps ja ise tean kuidas ma pean tema jonnile ja allumatusele reageerima. Enamus lapi panevad oma vanemamaid proovile, kompavad maad, et kuidas ja mis asi paneb vanemaid tegema nende tahtmist.
Siis hiljem on häda , et noored ei oska austada endast vanemaid, kõik algabki kodust. Selle juurde kuulub ka karm sõna, keelamised ning kui vaja siis ka raputamine.
t
täpselt!/ 27. aprill 2016 16:26
aga eks ta nii ole, et kes ei tea ega oska, see õpetab!
j
juss/ 27. aprill 2016 15:30
pole ime, et igasugu puudustega inimeste protsent rahvastikust kasvab, pede ei sirgu ju mingist ninnu-nännu perest.
e
Eks sa vist kogemuse põhjal kirjutad?/ 27. aprill 2016 16:10
Kuidas muidu teemas nii tark saad olla?
m
muster/ 27. aprill 2016 13:32
Vägivaldse inimese tüüpkäitumine on enesele õigustusi otsida ja eitada. Samuti, nagu vägivaldne mees väidab, et ta pole naist peksnud, asub ta naist süüdistama siis, kui on tõestatud, et siiski peksis. Naine oli ise süüdi jne. Justkui tema füüsiline vägivald oleks igati õigustatud. Täpselt samuti otsivad need inimesed ka LASTEL süüd. Vägivaldse inimese jaoks võib täiesti vabalt olla ise süüdi, et peksa sai 3-4 aastane laps, sest ta ju ei kuulanud sõna! Kuidas saab kuulata agressiivse ja kontrollimatu käitumisega inimese sõna? Kui palju ta üleüldse lapse kasvatamises sõnu kasutab? Selles asi peitubki. Kui laps ikka hommikul aeda viiakse, õhtul teleka ette istutatakse ja igal võimalikul juhul jalust ära lükatakse, ma ei mõista, mida selline lapsevanem üldse oma lapselt nõuda saab? Asjadest arusaamist ja eeskujulikku käitumist? Pole loogikat!

k
konsa/ 27. aprill 2016 13:04
Sotsiaalmeedias vägivaldseks tembeldatud isa: "Ma isegi ei karjunud lapse peale!"
.-.-.-
kõik vist ei tea, et osa lapsi sõnaotses mõttes RÄÄGIVAD KÄTEGA (tegemist on võimu näitamisega),
väljaarenemata EMPAATIA VÕIME tõttu on nende jaoks selline käitumine normaalne, rääkimine ei aita.
siis aitab VITS, kerge vitsa laks tuleb anda selle käe pihta, millega laps lööb ja küsida,
KAS SULLE MEELDIS KUI SIND LÜÜAKSE, KUI SULLE EI MEELDI, MIKS SA SIIS TEISI LÖÖD.
sel juhul ei ole tegemist KARISTAMISEGA, vaid MEELDETULETUSEGA
m
Mehele soovitus/ 27. aprill 2016 13:00
Selgitagu välja kes filmis ja jagas, hankigu koprralik advokaat ja kaevaku maine kahjustamise pärast kohtusse. Valurahaks nõudku selline summa, et lahke jagaja järgmine kord järele mõtleks, enne, kui oma tõüde ainuõigena serveerima hakkab.
t
tegelt ka?/ 27. aprill 2016 13:21
Vaata ette oma soovitusega ja ärgu arvaku, et filmija ei võiks korralikku advokaati võtta :) Usun, et selline mölakas ja vägivaldne mees ei lähe mingit õigust nõudma, kuna kardab, et kõik ta mustad teod tiritakse halastamatult päevavalgele ja ehk võetakse vanemlikud õigusedki..
j
J.S/ 27. aprill 2016 12:28
Kallid vanemad, kes te siin massiliselt õigustate laste füüsilist karistust, olge valmis endale tuhka pähe raputama! Muuseas seda juba nii pea, kui teie pojad teist pikemaks kasvavad ja ise teile kere peale annavad (uskuge, aastatepikku kogunud vimm ja peksu talumine teeb ühel hetkel ikka väga tugevaks ja kurjaks)! Füüsilist karistust kogenud tütred pagevad 13-14 aastaselt kodunt ja leiavad narkomaanidest sõbrad, kellega on palju turvalisem olla...Ja kui mõni laps tõesti 18 aastani kodused peksmised vapralt välja kannatab, lendab 18 aasta sünnipäeval esimesel võimalusel kodunt minema ja väga kaugele, maailma teise otsa, ega soovi oma vanematest enam midagi kuulda, ega teada! Olge õnnelikud, kui sünnipäevaks kaardi saate, aga enda haiglakulude maksmist ja pensionipõlves aitamisest ja ülelpidamisest võite tõesti und näha :-) Elu maksam ise kätte ja piltlikult peksab teid teie vanaduspäevadel üksinduse ja viletsusega. Ei kadesta!
p
Pureva/ 27. aprill 2016 12:41
A tead. raske iseloomuga lapsest teist moodi jagu ei saagi ! Või Sina illu-kukutad ja tupsu-nunnutad lõpmatuseni ?
Mõtle veelkord üle !
h
hahahaa/ 27. aprill 2016 12:55
Kullakene, tõeliselt RASKE iseloomuga laps on tõepoolest vaid sündinud tervisehäirega, nagu nt Downi sündroom vms. Temalt ei saa tõepoolest nõuda kõikidest asjadest arusaamist. Aga seesama "raske" iseloom, mida sina kirjeldad, on kõige ehtsam õigustuse otsimine enesele, kuna ei ole viitsitud, ega tahetud last kasvatada. Täiskasvanuna kasvab sellisest tõesti "raske" iseloomuga inimene, kes on kartlik, ebakindel ning setõttu konfliktne ja ründav teiste suhtes. Õnnetu inimene, kes ei oska ei suhteid luua, ega hoida. Kurb kompott tuleb siis, kui see inimene omakorda pere loob ja lapsed saab...ring veereb edasi, mis muud. Nii palju raske iseloomuga lapsest...
e
endine lastepedagoog/ 27. aprill 2016 13:11
Töötasin 11 aastat lasteaiaõpetajana, 2 aastat tagasi tegin selle tööga lõpparve, et keskenduda koos abikaasa ja vanema pojaga pere ettevõtte elavdamisesse. Mulle lapsed väga meeldivad ja lasteaias töötamine meeldis samuti. Mingil hetkel nägin, et sõna otseses mõttes iga a a s t a g a lisandub rühmadesse üha enam kasvatamatuid lapsi, kelle kohta vanemad, just täpselt nagu sina, Pureva ütlesid: aga ta ongi r a s k e iseloomuga! No kuulge, niisugust idiootsust ei olnud ka kogenumad kolleegid iial kuulnud ja sellist kasvatamatute laste pealevoolu pole varem kunagi olnud! Me, õpetajad võime lasteaias rääkida ja õpetada viisakust, kuid see on tühi töö, kui koduses õhkkonnas reeglid ja kasvatus puuduvad! Neid lapsi ei saa aidata. Lapsed, kes ei ütle tere, ega head aega, ei täna, ei vabanda, kes aina nihelevad, ega suuda keskenduda, karjuvad, on agressiivsed ja kiusavad teisi, ei kuula õpetajate sõnu, ropendavad ja valetavad...Tõesti, selliste laste keskel ei ole meeldiv töötada, ega ka suhelda vanematega, kes oma vigu ei tunnista. Milleks sünnitada lapsi, kui nende kasvatamine tubliks ja hakkajaks täiskasvanuks ei ole prioriteet? Vanemad ostavad uusi autosid, rabavad end lõhki, et liisinguid maksta, lapsed pannakse õhtuti teleka või arvuti ette- et poleks jalus...ning loodetakse, et lasteaed teeb kõik, õpetab kõik ja valmistab veel kooliks ette??
n
nõustun/ 27. aprill 2016 13:36
Kui kodus ei õpita, ei õpetata, ega kasvatata, siis lasteaias õpitud teadmised ei kinnistu. Suurema osa kasvatustööst teevad siiski lapsevanemad ja kui nad seda ei tee, siis pole mingit kasu laste peale karjuda, ega rihma anda- laps ei muutu sellest targemaks, ega sõnakuulelikumaks. te ju karistate omaenda tegemata töö pärast!
t
tänamatu töö/ 27. aprill 2016 13:58
...on tänapäeval olla lasteaiaõpetaja või algklasside õpetaja, mõistan hästi! Tegelikult õpetaja ei saagi mitte kuidagi neid lapsi aidata, ega viisakust kasvatada. Ja proovi sa vanematega rääkida, et laps käitub vastuvõetamatult, alustab teistega tüli, lööb teisi, ei kuula sõna jne. Isegi, kui õpetaja on ise situatsiooni pealt näinud, vanemad ikka peidavad pea liiva alla, õigustavad, väidavad, et hoopis kõik teised kiusavad nende last, k.a õpetajad..., kuni väljamõeldud käitumis-ja tähelepanuhäireteni välja! Jah, nii kaugele lähevad vanemad välja, et enda tegemata tööd õigustada ja lapses õpitud abitust kasvatada! tean, olen näinud.
e
Ene/ 27. aprill 2016 14:36
Mina ka nõustun sinuga ja vaatan, et veel päris paljud, ilmselt ka need, kes pooldavad lapsele kere peale andmist ja hääle tõstmist...Kas te kullakesed sellest siis aru ei saa, et need kasvatamatud lapsed, kellest see kasvataja kirjutab, ongi need, keda vanemad kasvatavad karjumise ja vitsaga, ehk siis selle tulemusel need lapsed elavadki end lasteaias teiste laste ja kasvatajate peal välja, kuna seal ju rihma ei anta!
t
tigedik/ 27. aprill 2016 19:43
No sinu jutt on ikka üle võlli, ega normaalne vanem ju ei peksa oma last oimetuks, ikka antakse väike laks pepule, mõningatel juhtudel tutistatakse. Kas siis eelnev põlvkond on sinu arust täitsa retsidivistid või? Mina olen 40. a-ne, vits oli alati emal olemas kapi otsas, vahest sain vastuhaukumise eest aga üldiselt tarvitses emal ütelda, et kas tahad vitsa saada kui sõna ei kuula..ei tahtnud. Hetkel tundub mulle see UUS maailm täielik ajuk,,p. selline tunne, et te RÄÄGITE oma lapsed juba surnuks ja kui nad ellu jäävad, siis tulevad neist täitsa ajupehmed inimesed.
u
Ups/ 27. aprill 2016 12:20
Koleeriliste emmede äkkvihahood laste kallal jäävad meediateemadest välja. Isade peale vihased emad, eriti rasedustoksikoosis, teevad isad kriminaalseteks tegelasteks. Emmed panevad lapsed isade peale valetunnistusi andma. Tasakaalukamad isad ennastohverdavalt tunnistavad siis ennast süüdi. Naljakas tunne tekkis mul kui lastetud noorsoopolitsei töötajad mind mõnitades võtsid näpujälgi, profiilfotosid ja lubasid mind neljaks aastaks trellide taha saata. Eluteater kestab täiehooga endiselt edasi. Jõudu kaasaelamisele.
s
stop stop/ 27. aprill 2016 13:58
Mida puutub siia rasedustoksikoos? Rasedustoksikoos on meditsiiniline termin. See on olukord, kus rasedus paneb ema organismi vastu võitlema. Raseduse alguses väljendub toksikoos oksendamises ja nõrkuses ning võib viia tõsise veepuuduseni organismis. Raseduse teise poole toksikoos väljendub kõrges vererõhus, suurtes tursetes ja selles, et neerud lasevad valkusid läbi ehk uriiniproovist leiab valku. Kahjustada võivad saada neerud ja maks. Rasedustoksikoos võib viia krampide, loote lämbumise ja nii ema kui lapse surmani. Auaslt - rasedustoksikoosi põdedes on seis nii kehv, et keegi ei hakka selle pärast isasid kriminaalseteks tegema, vaid püütakse ellu jääda.
Eksimine nii suures osas ühe asja suhtes nullib ära ka muu mula, mis sinu sõrmede alt tekib. Kui seal ka kogemata midagi mõistlikku leiduks.
t
Tead vähem, elad kauem/ 27. aprill 2016 12:04
Mõnda asja on kasulikum tõesti mitte teada. Üks nendest asjadest on see, kui paljud vanemad tegelikult kasutavad oma laste peal füüsilist vägivalda koduseinte vahel:-( Need, keda avalikkuses nähakse, on vaid jäämäe veepealne tipp. Võrdlesin kord ülikoolis eesti ja skandinaaviamaade küsitlust lastega perede kohta, mis keskendus just laste karistusmeetodite uurimisele...Need numbrid jahmatasid mind, kuna skandinaaviamaade pea olematu protsendi kõrval oli eesti protsent laes sõna otseses mõttes! Põhjus, miks see nii on, peitub selles, et need vanemad, kes ise lapsena said füüsiliselt karistatud, jätkavad sama enda lastega, kusjuures midagi halba selles ei nähta! Vanemad, keda füüsiliselt ei karistatud, ei karista füüsiliselt ka enda lapsi- on ju lihtne ja loogiline. Ehk siis need lapsed, keda täna füüsiliselt karistatakse, jätkavad 90% tõenäosusega seda ka enda laste peal jne jne.
k
kusti kalamees/ 27. aprill 2016 12:04
sotsmeedia on hõivatud hullude ning
julamde kusepääde poolt.
Sulgeda kogu meedia julmalt nagu Hiinas
k
kustile/ 27. aprill 2016 12:15
Njaa, nagu Hiinas? Oled sa kursis, mis Hiinas tehakse nende lapsevanematega, kes oma lapsi füüsiliselt karistavad? Pistetakse ilma pikema jututa aastakümneteks vangi või kinnisesse hullumajja ning võetakse vanemlikud õigused. Soovitan sul läbi lugeda raamatu, mis paar aastat tagasi ilmus, kus üks inglasest endine tippadvokaat kirjutas Hiina elust ja sealsetest seadustest ning karistustest laiemalt... Kuigi mulle Hiina ei meeldi, on osade tegude eest seal vähemasti karistused õiglased!
l
laps- perekonna peegel/ 27. aprill 2016 11:20
Füüsiline karistus ei näita muud, kui nõrkust! Täiskasvanud mees endast 10x väiksemat inimolendit, nagu kotti autosse viskamas? Kahjuks on tihti nii, et kui on jõudu antud, pole mõistust antud :( Sellised "isad" näitavad oma madalalaubalisust, ei muud. Vahet pole, mis pahanduse see väiek korda saatis, aga on siis nii raske rahu säilitad aja öelda lapsele, et sõidame nüüd koju, seal lähed oma tuppa ja mõtled rahulikult selle asja üle järele: mida sa valesti tegid ja kuidas oleks pidanud käituma ja siis räägime selle koos üle. Täiskasvanud, kes on kergesti ärrituvad, ega oska oma vihahooge kontrollida, ei peaks lapsi saama! Ei saa nõuda, et laps sünnib ja kasvab ise ning saab iseenesest kõigest aru. Igale vanuseetapile on iseloomulik teatud käitumine, areng ja sellega kaasnev kasvatamine ning õpetamine, mis on lapsevanemate KOHUSTUS!
i
Indrek2/ 27. aprill 2016 11:41
Sul ikka omal lapsi on et sellist muinasjuturaamatu möla siin ajad?
i
Indrekule/ 27. aprill 2016 11:51
Kurb, et reaalsuses teostatav ja toimiv mõnele muinasjutuna tundub. Jah, mul on neid lausa 2! Üks algklassis, teine lõpetab keskkooli. Jagan seda, mida vanemad kasutasid minu ja mu venna kasvatamisel ning samad meetodid on kenasti toiminud mu enda lastega. Ei ole kunagi olnud meil mehega keeruline lastele asju selgitada. Muinasjutt on nende inimeste valetamine iseendale, kes tõsimeeli usuvad, et peksa saanud lapsest kasvab üks mõistlik ning edukas täiskasvanu.
n
no jah/ 27. aprill 2016 11:57
Siin selge näide sellest, kuidas inimesed laste KASVATAMISEKS ja ÕPETAMISEKS võimelised ei ole, targast jutust aru ei saa ja seda mölaks peavad
a
Ahah/ 27. aprill 2016 12:00
Et lapsele polegi mõndade inimeste meelest vaja midagi selgitada ega õpetada, vaid lihtsalt peksta ?
m
mhmh.../ 27. aprill 2016 13:38
...lihtsalt peksta või karjuda, kuna see annab ju ajutise abi. Sellele, kuidas oma last tulemuslikult ja arukalt karistada, ei ole vägivallatsejad kahjuks võimelised mõtlema :(
h
hmm/ 27. aprill 2016 13:04
sõltub lapsest ja olukorrast siiski. Proovi seda "lähem koju, rääigme ja mõtleme" juttu rääkida näiteks aiast tulevale lapsele kui teda miski endast välja viib. VÕi kahe röökiva lapse puhul. Löömine löömiseks, sellest siiski artiklis juttu polnud. Ja ära pedagoogitse, vahel aitab ka kõvem sõna küll. Oma lapsepõlvest mäletan, et pigem sobis kõvem sõna kui mäejutlused. Need mäejutlused on ju tegelikkuses vaimne terror - laps saab väga hästi aru, et ta tegi valesti kui seda talle otse öelda. Mäejutlused pole nüüd küll mingi arutamine vaid pesuehtne vägivald ja üpris rafineeritud kujul.
m
mäejutlusest/ 27. aprill 2016 13:18
Kurb, kui sinu vanemad selgitasid sulle lapsena sinu vanusele liiga keerulises võtmes, mis kukkus välja mäejutlusena...See ongi teine äärmus, kuid iga kell parem viis, kui häält tõsta või lüüa või sakutada. Olen näinud vanemaid, kes 3 aastasele "selgitavad" asju täiskasvanud inimese keeles ja vihastavad siis "No kuidas sa aru ei saa!". Lapsele selgitatakse tema vanusele vastavalt, piisavalt lühidalt ja konkreetselt. Sina oled oma mäejutlusest saanud trauma ja rakendad karjumist- sinu valik. 2 rääkiva lapse puhul on lihtne lihtsalt seisma jääda ning öelda, et me ei liigu enne kuhugi, kui te karjumist ei lõpeta või siis juhid om alaste tähelepanu millelegi muule, mis neid HUVITAB! Aga eks madalalaubalise vanema "loogika" on käituda kasvatamatu lasteaialapse tasemel- ehk aitab kõvem sõna...
p
pihtas-põhjas/ 27. aprill 2016 13:58
Kuule tarkpea, püüa nüüd oma laubafetišist üle saada. Ausalt öeldes on SUUR vastuolu sinu teoreetilise ilukõne ja passiiv-agressiivsete oponendi solvamiste vahel. Tegelikult sinusugused magusa näoga salvajad on kordi hullemad kui need, kes vajaduse korral kõvema sõna ütlevad.
l
loen/ 27. aprill 2016 14:12
ja imestan, kuida Sa, mäejutlusest, minu vanemaid tead!? Minu ema on pikka aega lastega töötanud ja kõigiga kontakti saavutanud, ilma mäejutlusteta. See siltide kleepimine näitabki Sinu taset "pedagoogina", sest selgituste nime all moraalilugemiste mõju lapsele on vastupidine. Hea pedagoogi tunnus on see, et ta saavutab lastega kontakti ilma vägivallata. Pole veel kohanud olukorda, kus lapsele on tulnud käitumisega seonduvat mitme minuti kestel seletada. Piisab kui öelda, et nii ei maksa teha ja selgitada miks. Minu lastel näiteks kulus igati hinnatud pedagoogi peetud mäejutlustest üle saamiseks ükskord isegi mitu nädalat. Pole probleem eks?! Suurim probleem on minu arvates see, et tegeldakse mõtetustega, a la hääletoon ja lapsed ei saa abi, kui seda tõesti vaja on. Nn lastekaitses töötavad erialase ettevalmistuseta isikud, sotsiaaltöö haridus ei ole siiski pedagoogika, eks ole.
t
tundsid end puudutatuna?/ 27. aprill 2016 14:22
Sa võid ju siin nimetada vastuoluks, aga mina, minu laste kasvatajad, õpetajad, treenerid, meie sõbrad ja sugulased teavad ja näevad, et minu laste näol on tegemist arukate, mõistlike ning hästi käituvate lastega, kelle üle võime mehega vaid uhkust tunda. Arvad, et sellised lapsed lihtsalt ise kasvavad? Sedasi, et kui sõna ei kuula, siis tuleb nende peale karjuda või füüsiline noomitus anda? Eksid. Minusugused on veel hullemad :D Muidugi, ega sa muud öelda ei oskagi, kirjutad ju ise selge sõnaga, et tunned end salvatuna- ju vajutati valusa koha peale. Tead, mitte mina pole tarkpea, vaid teadaolevalt on nii lastest, kui nende kasvatamisest tehtud aastakümneid uuringuid, antud välja raamatuid ning lugematute uuringute tulemusena antud välja tulemused! Sa võid selle tõe eest kasvõi maa alla peituda, aga see ei muuda midagi. Mine roni kasvõi kõige kõrgema mäe tippu ja karju, et see kõik on vale :) Eks oota põnevusega, mis su lastest kasvab.
a
asusid kaitsesse?/ 27. aprill 2016 14:28
Ja kust võtad sina, et lapsele peab mitu minutit selgitama? Mina ei ole sellist asja maininud oma jutus:) Sina aga räägid endale vastu, esmalt ütled, et karjuvatele lastele on abiks kõva sõna, nüüd mainid lühikest selgitust. Miks sa siis kohe algul seda ei pakkunud? Mina ei ole oma lastele iial moraali lugenud ja tänu asjakohastele selgitustele ei ole olnud tarvidust ei kõva sõna, ega kõva vitsa järele.
v
Vägivaldsest/ 27. aprill 2016 16:04
perest kasvavad pea reeglina täiskasvanuks saades samuti vägivaldsed emad ja isad kes kasutavad vägivalda ja manipuleerivad lastega. Paraku nii see on.
n
No just!/ 29. aprill 2016 14:37
Vägivald kasvatab vägivalda. Jube mõelda, et nii paljud siinsed kommijad on kasvanud vägivaldse käe all, sest nad kõik 2 käega pooldavad seda ning veel õigustavad ka.
k
kati/ 27. aprill 2016 11:14
Haiged kaaskodaniku-pealekaebajad ja veel haigemad lastekaitsjad. Nüüd ei tohi enam lapsega pahandada ka, kui see halvast käitub! Kuhu see ühiskond niiviisi välja jõuab? Igaüks võib teha mis tahab. Ka teise lihtsalt maha lüüa, sest lapsena pole vääriti tehtud teo eest karistada saanud
k
kati?/ 27. aprill 2016 11:29
Oled sa kati või mati? Mulle tundub, et pigem mati. Aga see selleks. Karistada võib ja peab, kuid vägivaldne karistusmeetod on vaid 1 paljudest ja kusjuures üldsegi mitte tõhus meetod! Milleks teha enda ja laste elu keeruliseks, vaat sellest mina aru ei saa. Haige oled sa ise, et nõnda piiratud mõistusega oled! Loodan, et sul lapsi ei ole.

j
27. aprill 2016 10:59
jah, kui tausta ei tea, pole mõtet mögiseda.
last on võib olla korduvalt keelatud, noomitud, korrale kutsutud...
ja nüüd me siis iga liigutust filmime ja postitame. aga salaja filmimine peaks ka kairstatav olema. seega....
ja kui lapsevanem last karsitab on häda, et karsitab. kui ei karista, on ka häda, sest ei karista ja kasvab karistamatuse põlvkond peale. mida me siis taotlema.
m
Mis tausta?/ 27. aprill 2016 11:27
Mis pagana tausta siin on vaja teada? Kui ongi korduvalt korrale kutsutud, on järelikult seda valesti ja mittetoimivalt tehtud, ehk siis vanemad on selles süüdi, mitte laps! Suured inimesed, kes on lapsest palju kauem siin ilmas elanud, õppinud ja kogenud peavad leidma võimaluse, kuidas oma lapsi korrale kutsuda, et ei oleks tarvis vägivaldne olla. Loll, äärmiselt loll vanem, kes peale rihma, vitsa või tutistamise muu meetodi peale ei tule! Paras, kui selliseid märgatakse.
l
Loen ja imestan.../ 27. aprill 2016 10:55
Minu lapsed on juba oma elu peal, oleme abikaasaga kahe imearmsa poisipõnni vanavanemad. Siiski loen ja imestan, kui palju inimesi tõepoolest pooldab ja isegi õigustab füüsilist karistust!? Meenutage Nukitsamehe filmis laulusõnu "Head lapsed, need kasvavad vitsata!" ja nõnda on. Kusjuures nõuka-ajal oli füüsiline karistus vägagi normaalne, kuid sellegipoolest ei ole pidanud ei mina, ega minu mees neid meetodeid iial kasutama. Lapsed on targad ja tublid olnud alati, on ka nüüd edukad ning õnnelikud inimesed. Asi on siiski vanemates ja nende intelligentsuses. See, kui füüsiliselt ei karista, ei tähenda sugugi vati sees hoidmist, nännutamist ja endale pähe istumise tolereerimist. Paljud siin kommenteerijad aga ei näe enam, kui 2 äärmust. Mõistlik lapsevanem oskab lapsele selgitada ja serveerida asju nõnda, et mõjub- tõsi, selleks peab kasutama oma ajusid, loogikat, teadmisi jne. Öelda lapsele, et lihtsalt ei tohi ja kõik on kõige ehtsam laiskus vanemate poolt, sest sa kas ei taha meelega, et laps aru saaks või oled nõnda rumal, et ei suuda selgitada. Sellise "keelamise" peale laps teeb jälle ja jälle ja ärge siis imestage. Ei poolda füüsilist karistust! Kui tõesti on laps pahandusega hakkama saanud, on mitmeid erinevaid karistusviise, alates millestki ilma jätmist, lõpetades kokkulepetega, millest ka laps ise kasu saab.
e
ebastabiilne isa/ 27. aprill 2016 10:49
Väikse lapse raputamine ja ta peale karjumine ei ole õigustatud, see "isa" mingu viharavile.
k
Kadri/ 27. aprill 2016 10:39
Sellised vanemad ei näe tõsimeeli enda käitumises midagi ebanormaalset, rääkimata vägivaldsusest! Selle mehe õigustused on vägivaldsele inimesele kõige tavalisem musternäidis...Ma ei olnud vägivaldne! Ma ei teinud oma lapsele liiga! jne jne. Nende vanemate arvates on väga normaalne anda lapsele litakas vastu pead või karjuda nõnda, et väike inimene kangestub- aga ta ju EI KUULANUD sõna! Vaat sellesse EI KUULANUD tulekski lapsevanemal süübida ja oma kasvatusmeetodid kriitilise pilguga läbi mõelda, MIKS laps ei kuula teda ning mida võike proovida vahelduseks TEISITI, et ta kuulaks? Et keelamine ja selgitamine oleks tulemuslik. Vastan nii, et sellised vanemad lihtsalt ei viitsi tulemuslikule kasvatusele aega kulutada ja ootavad, et laps ometi suureks kasvaks- kõik! Lastest on väga kahju...Inimesed olge valvel ja filmige ning pildistage ka edaspidi, sest nõnda satuvad need täiskasvanud ajukääbikud avalikkuse ette ja mõni saab ehk karistuse! Mitte kunagi ei ole olemas halba last, alati on halvad vanemad, kes ei viitsi, ega soovi last kasvatada ja neid tulebki karistada!
s
sass/ 27. aprill 2016 10:42
Kas sa aru ei saanud, et videot hindasid ka spetsialistid, kes samuti ei leidnud väidetavas teos midagi isale etteheidetavat? Kas sina oledki see hüsteerik, kes selle nõdra video postitas?
s
Sullegi on/ 27. aprill 2016 10:53
vist selgitamine juba hiljaks jäänud. Tuleb anda litakas.
a
aga/ 27. aprill 2016 10:57
mitu last Sul, Kadri, endal on?
Teoorias on asi, jah lihtne, kuid pole vist vanemat kes poleks lapse käitumise peale närvi läinud. Enamus õpetajaid muide ka.
a
agale/ 27. aprill 2016 13:44
Sa oled tüüpiline rumal täiskasvanu, kes arvab, et mõistliku ja reaalse soovituse jagajal kindlasti lapsi ei ole :D Pigem vastupidi! Igati tervitatav, kui mõni normaalseid kasvatusvõtteid rakendanud lapsevanem oma kogemusi jagab, sest muidu sinusugused mõistmatud vanemad ei kuulegi kunagi, et ka normaalsus on võimalik! Närvi on kindlasti iga lapsevanem läinud, kuid mõistlik inimene ei kaota enesevalitsust, ega karju lapse peale, füüsilisest karistusest rääkimata! Ja kui karjubki, siis vabandab hiljem lapse ees ning proovib asju rahulikult selgitada.
m
Minna/ 28. aprill 2016 13:12
Kadri,kas sa nägid seda videot.ma pole näinud,tahaks ka.
r
Raivo/ 27. aprill 2016 10:35
Meedia viga ongi,et teisele poolele ei antagi sõna.hea nipp teisele käru keeramiseks.filmi koera koera sittumist ja lõpeta enne ära,kui peremees korjama hakkab.aga ise pane seletuse,et järjekordne vastutustundetu peremees.kellele ma seda tegin ei suutnudki tõestada,et koristas ära.nii et meedia on kõik võimas.
m
möh/ 27. aprill 2016 10:35
Kas filmija küsis filmimiseks luba? Lastepilte/ -filme ei tohi vanemate loata kuskil avaldada.
a
avalikus kohas filmimine.../ 27. aprill 2016 10:44
...kulla tähelepanelik kodanik on LUBATUD kõigile!
V
Ťo sellisei/ 27. aprill 2016 10:34
Väga õigesti kirjutatud. Need õpetajad tegelege oma asjadega ( n lõustaraamatusse endast fotosid lisades) aga jätku teised rahule. Kasvatage oma lapsi ( kui on) ja ärge toppige nina teiste asjadesse!
p
penskar/ 27. aprill 2016 10:31
Juba aastaid on kirjutatud-räägitud,et last ei tohi karistades lüüa,ei tohi.............................!! Umbes nii,et midagi ei tohi teha!! Meid on 3 venda,isa läks ka varakult minema ja kasvatus olenes emast! Ema meid ei hellitanud,eks poisid ikka poisid,kui vaja,siis karistas ka vitsaga!! Mäletan,et ema ütles- nii,nüüd lähed tood ise kaseotsast vitsa...........................ja käisingi ja tõin puuotsast vitsa,vahel pääsesin,vahel aga sain nähvaka! Eks olime ise ka kõik välja teeninud! Nüüd,penskarina võin öelda- ema kasvatus toimis- oleme vendadega pereinimesed,vanaisad,ei ole alkoholi lembelised,oleme olnud töökad,ei ole olnud mingid sullerid-viilijad.............................!! Minu 3 töökohta olid ka mingil määral seotud inimestega,ka n.ö. klientidega,aastaid tegelenud n.ö. ühiskondliku tegevusega....................ja võin nüüd rahulikult mõelda mida kunagi mulle vitsad tähendasid!! Pean tunnistama,et ka minu 2 tütart on kunagi mõnegi vitsasahmaka saanud! Andku mulle andeks!

s
sellisei/ 27. aprill 2016 10:12
inimesi on palju,kes võõraid lapsi oskavad kasvatada,aga oma lastega ei saa hakkama.miks on vaja toppida oma nina sinna,kuhu ei ole vaja.iga pere kasvatab oma lapsed ise.mul on jäänud selline mulje,et me omal ajal ei osanud üldse lapsi kasvatada.praeguste seadustega oleks enamik lapsi lastekodudes.maal olid ju lapsed enamus aega omapead,kasvasid iseseisvaks.kellel oli nii palju aega lastega tegeleda.vanemate kõrval õppisid tööd tegema,mõtlesid välja igasugused mänge.ei kuulnud kunagi,et lastel on igav.lapsed leidsid ise omale tegevust.nüüd on laste jaoks igasuguseid meelelahutus kohti,aga see kõik maksab,ühe lapsega veel käid seal,aga kui on mitu last kust seda raha võtta.elu on igatpidi keeruline,miks siis veel võõrad inimesed topivad oma nina sinna,kuhu ei ole vaja.tegelikult, see teiste inimeste filmimine peaks olema seadusega keelatud,see on ju eraellu sekkumine.see ,kes filmib ,mingu ajagu oma elu korda.
n
Nn. lastekaitsetöötajad/ 27. aprill 2016 10:10
võiksid tegeleda koolikiusamisega, aga mitte sekkuma pereeludesse, v.a. juhud, kus vanemlikud õigused tuleb ära võtta, sellega tegeleb kohus.
s
sina nn/ 27. aprill 2016 10:42
Loogika sul töötab või mitte? Needsamad lapsed, kes eelkooliealistena vägivaldsete vanemate käe all kasvavad ongi tulevased KIUSAJAD! Väga vajalik on tegelda asjaga võimalikult varajases staadiumis!
p
Palju neid vägivaldseid vanemaid on?/ 27. aprill 2016 11:47
Juba varakult hakkab laps vanamaid proovile panema, kuidas saab jonniga oma vanemaid mõjutada. Kui lasta karistamatult endale pähe istuda, jääb lapsele arusaam, et tal on kõik lubatud ja ta on karistamatu. Sellistest peredest kasvavad lapsed, kes ei austa vanemaid inimesi, õpetajaid ega kaasõpilasi.
v
Väga õige/ 27. aprill 2016 13:53
Jah, väikelaps üritabki jonniga mõjutada ning sel hetkel tulebki kasvatusega alustada. Olen kindel, et vägivaldsed vanemad alustavadki siis lapse peale karjumisega ja isegi käe tõstmisega, selle asemel, et last keelata, temast mitte välja teha, juhtida tähelepanu mujale jne, et laps saaks aru, et jonniga ei saavuta ta midagi. Ja see, kulla tarkpea ei ole pähe istumine! Mu enda laps, kes hetkel on 16 aastane muuseas ei olegi kunagi jonninud. Jonnivadki need, kes juba väiksena piisavalt suhtlemist ei saa vanematelt. Ma ei räägi siin nunnutamisest, vaid reaalsest suhtlemisest: näitad lapsele asju, teed erinevaid tegevusi, viid ta erinevatesse kohtadesse jalutama, näitad asju jne.
ü
üks isa/ 27. aprill 2016 10:09
oma laps,teen mis tahan,peksan või naha narmendama,ikka on enda asi,ja ülejäänud:riigi repressiooniorganid ja kituvad pealtnägijad-kerige p...e!
n
Nojah/ 27. aprill 2016 13:17
Ja kui see laps ükskord suureks kasvab ja samuti ' teeb, mis tahab' ja isal naha narmendama peksab, siis on just see saavutatud, mida last peksmisega ' kasvatades' on taotletud.
j
../ 27. aprill 2016 10:05
ja kui isal oli olukord, kus laps oli näiteks koolist poppi teinud või koolis m ingi sigadusega hakkama saanud, kas ta pidi siis kenasti tänama ta halva käitumise eest, kõik on liiga erinevad situatsioonid, parem oleks olnud küsida, kas on midagi juihtunud, arvan et isa oleks kenasti laskunud vestlusse ja kui video tegija oleks olnud tõesti väga tark, oleks aidanud probleemi lahendada, kuid selline käitumine ei teinud küll head.Noortega tuleb võõral teinekord hea suhtlemin epalju paremaid tagajärgi, olen aastatega palju noorte gruppidega rääkinud, kui on mindud omavhahel kaklema, on kenasti aru saadud ja laiali mindud, poleks iial selle peale läinud, et meediasse minna, lapsed on alati arusaajad, kui võõras nendega vestleb suunas, kas nad armastavad ennast , kas nad mõtlevad enda hindamisele, kas nad tahavad saada seadusekuulekateks ja kas nad tahavad enda vanematele head teha, et ei peaks olema liiga raskeid probleeme, alati on vastatud mulle , et on jah nii õigem.Iial ei anna mingit tulemust mingi võõra ähvardus, filmimine jne... ei noortele ega vanematele.
e
Euroopast meile pealesurutud lastekaitseseadus/ 27. aprill 2016 09:59
ei arvesta lapse hingeeluga. Pole midagi jõledamat, kui laps väevõimuga oma vanematekodust ära viiakse. Meil pole veel selleni jõutud, aga kaugel see aeg ei ole. Marsivad mingid võõrad sinu koju ja hakkavad last su käest ära rebima, vaatamata lapse hüsteerilisele nutule (TV-s nähtud, riikides, kus vastav seadus on vastu võetud). Ei poolda füüsilist karistamist ja kindlasti on peresid, kus laps kasvada ei tohiks, aga selleks on kohtud, kes võtavad ära vanemlikud õigused.
k
Kuulge/ 27. aprill 2016 09:58
Lõustaaabitsa ja muu taolise säästa fännid. Teie tegelege Oma elu korraldusega! Ja pole mõtet toppida oma nina sinna, kuhu keegi teil palunud pole. Elagu igaüks oma elu. Tartus Küüni tänavas lapse juuresolekul meest peksnud tüüpe ei filminud( pildistanud) teist keegi...
j
../ 27. aprill 2016 09:56
ja ongi siin küsimus, millal on see karistus ja miks peaks olema karistusena, kui tõesti muus valdkonnas ongi vaid karistusmeetoodid, trahvid, vangi panekud, töökaristused, lubadest ilma jäämised, jneee.töölt vallandamist võib siis ka karistusena võtta, kuid lapsele ropendamise eest ja vanematele vastu haukumist ei või võtta kui valesti käitumist ja selle eest millestki ilma jätmist ja teise tuppa istuma panekut võib siis ka nkaristusena võtta või mitte, on alles lood.Vanasti tegi noor sigadusi ja õigel ajal koju ei jõudnud, siis öeldi, et teed nädal aega sellist ja sellist lisatööd kodus, muidu taskuraha ei saa, kas seda ei võinud siis lugeda karistuseks, või mis on siis definitsiooni-KARISTUS- mahtuv, tehke selgeks.Arvan et nännutamise ja nunnutamisega sigatsejate vastu ei saa, peab ikka vanemal olema suurem õigus nõuda ja ka paika panna , kuidas on õige käitumine, kui aga ühiskonna sringi liikuda, siis näeb ka noorte keskel tavalisena ropendamismaneeri, jalgadea üksete tagumisi, lükkamisi jne...,mis see siis on, ikka karistamatuse tunde tagajärg,
sest teatakse et noortele ei tohi kõva sõna öelda, tehku mis tahavad.
Vanasti ei öeldud omavahel isegi teisele halvasti ,vaid suures osas aidati üheskoos klassis kõiki.
a
27. aprill 2016 09:50
ajudeta tibid, kasvatage oma lapsi, kui teil neid on ja lõpetage teiste laste kasvatusse sekkumine!

p
peaks enne ikka veidi mõtlema/ 27. aprill 2016 09:36
kui meedias lõugama hakata ja enne peaks veidi teadmisi olema miks lastekaitse on muutunud laste vaenlaseks, selle asemel , et last tõesti kaitsta sõidetakse nagu teerulliga lapse soovidest ja tunnetest üle, näiteks laste äravõtmise vodeod meil Treieri peres(normaalne laps jooksis ikkagi koju tagasi) ja video soome kivinäoga lastekaitsjast kes meeleheitlikult röökivaid lapsi isa-ema käte vahelt ära tirib
laste äri olevat väga tulus äri, sest mõni ema läheb hulluks ja siis võib last juba kasutada nii nagu telegramm.ee NWO 2 lehelt briti eliitpedofiilide orgiatel
mõelge ikka enne hoolega ja kui ei tea täpselt kuda ja mida siis on küll praegusel ajal targem vait olla, sest nende nn kaitseärikate taust ajab juuksed püsti
n
nojah/ 27. aprill 2016 09:51
aga eks seal ka seaduseandja süü ole. Lastekaitseseadus on tegelikult põhiseadusega vastuolus, sest see et igat anonüümset vihjet kästakse võtta täieliku tõe pähe ja tegutsema hakata on lapsevanemate suhtes ebaõiglane. Pahatahtlik inimene võib "lapse huvides" palju kurja teha ja lastekaitse tüdrukukesi panna virnade viisi pabereid täitma, ise sealjuures anonüümseks jäädes. Pealekaebamine ja nõukogude aeg tuleb meelde.
Kogu see tegevus on tugevasti vanemate reprsseerimisele suunatud - kui mitut laste väärkohtlemise juhtumit lasteaedades või koolides on lastekaitse üldse uurinud? Mitte ühtki? 25 aastat pole ühtki juhtumit olnud? Tean juhtumeid, kus lastekaitse on pigem püüdnud sarnasete juhtumite puhul hakanud pedagoogikaitseks, laste huvid ja vaimse tervise hoopiski teisejärguliseks tunnistades.
k
..../ 27. aprill 2016 09:56
koige rohkem kardan mina, kui lapsevanem, lasteaia meeskasvatajaid
k
Kõige õudsam on see et inimesed tõsimeeli arvavad et neil on alati õgus teisi inimesi filmida. See on tegelikult haige./ 27. aprill 2016 09:08
Laste karistamise või distsiplineerimise juures peab alati lähtuma põhimõttest et seda tehes ei tohi kunagi ise olla vihane, kuigi lapsed oskavad teha vanema närvi ajamiseks väga hästi igasugust psühhoterrorit.
N
09:08-le/ 27. aprill 2016 09:39
Nojah, aga see,mis siin pildil näha, on ikka ebanormaalne küll.
n
nojah/ 27. aprill 2016 09:50
Ja sa lollike kohe arvad, et keegi teda pildistas, ja pidistajat omakorda jälle keegi kolmas jne?
a
27. aprill 2016 08:57
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
t
to Arvan/ 27. aprill 2016 10:27
m
mh/ 27. aprill 2016 08:45
Vaimse terroriga hirm tekitada on muidugi parem kui füüsilisega.
Lillelapsed postitavad virtuaalellu reaalelu ... geniaalne.
n
noojah/ 27. aprill 2016 08:40
inimkond on oma liigse lihahellitamisega lolliks läind. Muud pole, kui ära söö seda, söö toda, muudkui trenn, lapsed varakult trenni, lapsõlve polegi, kui vanem riidleb lapsega, oled kohe kurjategija. Hellikud, nõrgad, õpitud abitused. Läänest tulnud abitus ja nik.unälgas olendid, perverdid. Olge inimesed, mitte teiste tehtud õpitud kehvakesed ja teised sinust teevad kellegi. Ühiskond on täiesti per.ses.
a
ab/ 27. aprill 2016 08:33
sellepärast ongi paljudes riikides molovihik keelatud, lihtsalt inimeste areng pole veel vajalikul tasemel!
a
amfv/ 27. aprill 2016 08:17
See liigne sotsiaal meedia teeb noorikutest iseseisva mõistuseta hälbega inimesed.
n
nagu/ 27. aprill 2016 08:31
n
naine siit/ 27. aprill 2016 08:10
Jõhkrus, ebainimlikkus ja vägivald. Muidugi ei suuda jõhkardid aru saada, et nad midagi valesti teinud. Inimesed aga märkavad.
n
noh../ 27. aprill 2016 09:11
kui märgataks rohkem enda vigu kui teiste omi, oleks oluliselt parem!
t
to naine siit/ 27. aprill 2016 10:29
last keelata kõva häälega on vägivald ? ma siiralt loodan, et sul lapsi pole

h
hiiuvana/ 27. aprill 2016 08:01
Mis kuradi möla see on, et KARISTUS ei kasvata. Miks siis varagad ja pätid, väljaarvatud riigkogulased, ümber kasvatamiseks karistust peavad kandma. Miks siis karistuseks trahve määratakse. Last PEAB karistama, kui ta sõna ei kuula või jonnib. Kuidas aga KARISTADA vat see on juba iseasi. Lüüa last ei tohi! Aga on ju teada, kes vitsahirmu on saanud sellest on ka korralik inimene kasvanud. Kuid kordan veel, karistus, kui niisugune peab olema õiglane ja kuidas karistada ning mille eest, vat see on teema.
h
Han/ 27. aprill 2016 10:12
Karistus ei pea olema tingimata füüsiline, küll aga tõhus.
a
aehh/ 27. aprill 2016 08:00
justament. Meedias on käimas nõiajaht igale situatsioonile, mis segab kedagi või midagi, kes tahab olla jumala asemik siin Eestimaal. Kes või mis see on ? Ühiskonnad arvavad, et mõnikümmend aastat interneti arengut maailmas on piisav põhjus , et kogu normaalne elu per...sse keerata jah ?
o
oehh/ 27. aprill 2016 07:32
Olen seda meelt, et teadma peaks kogu situatsiooni. Muidu tundub nõiajahi moodi asi olevat.
s
seda et/ 27. aprill 2016 14:34
nõiajahiaeg aitas lapse sõnast et vanem tuleriidale viia, pioneeri jutu peale viidi vanemaid siberi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee