Eesti uudised

"Invakohale parkimine pole meie jaoks mugavus, vaid see on hädavajalik." (67)

LISA KOMMENTAAR

w 27. aprill 2016 23:08
Olles ise inva-inimene, pargin auto alati kõrvalisse nurka. Sest need "sinised" kohad on täis tugevamaid. Ma ei nurise. Olen harjunud.
kroon 28. aprill 2016 11:02
to W:
..... ma ei nurise....
Mina nurisen küll,... mida teha, kui olen selline viriseja ja iriseja (kuigi käitun alati nii nagu Sinagi, lgp. "W"). Teatavasti "Puudega inimese sõiduki parkimiskaardi" kasutamise Hea tava ütleb, et ära pargi autot "Puudega inimene" tunnusmärgiga parkimiskohale (nn. "sinine koht"), kuna keegi teine võib seda kohta enam vajada. Mul on auto armatuurlauale kahepoolse teibiga kinnitatud parkimiskaart, alaliselt kuni on kehtiv kehtivusaeg,... ma ei saa aru nendest inimestest, kes häbenevad oma invaliidsust - s.t., et tavaelus peites-varjates olemasolevat parkimiskaarti, kuid samas esimestena peavad saama kasutada - on nendel eesõigus nn."sinisele kohale". Miks olen selline nn. viriseja ja iriseja ? (...tegelikult ei ole). Parkisin ka oma auto üldkasutatavasse parklasse (...vastavalt Heale tavale).... tulemuseks oli 35 eurot trahvi AS-lt "Ühisteenused", kuna oleksin pidanud lisaks armatuurlaual olemasolevale parkimiskaardile paigaldame sinna ka parkimise kellaaja (kella). Nii et, lgp. "W" alati ei piisa üksnes sellest, kui pargid oma auto kuhugi nn. "kõrvalisse nurka" (trahvi võid ikkagi saada, ja isegi maksimaalselt lubatuga).... see selleks.
OLENEB IKKA SELLEST KA :::: 28. aprill 2016 14:53
KUIDAS INVALIID OMA SÕIDUKIST VÄLJA SAAB ????
PEAB OLEMA PIISAVALT RUUMI;;;;ET TEIST KÕRVAL --AUTUT ÄRA EI KOLGI;;; KEPID ,,KARGUD ---RATAS--TOOLID ;; ((VAJAB IKKA UKSE TÄIEGA AVAMIST,,
w 27. aprill 2016 23:08
Olles ise inva-inimene, pargin auto alati kõrvalisse nurka. Sest need "sinised" kohad on täis tugevamaid. Ma ei nurise. Olen harjunud.
karistused karmiks 27. aprill 2016 14:20
Invakohal alusetu parkimise eest on näit. osades USA piirkondades trahv umbes 800 dollarit.
Arvan, et ka Eestis tuleks selle eest rämedad trahvid määrata, invakaardi võltsimine peaks aga olema karistatud kelmuse pluss dokumendi võltsimise süüdistusega. Suuremad trahvid tekitaks politsel suurema huvi petiseid vahele võtta.
Näppu vibutades ja ohkides seda probleemi ei lahenda.
Ragnar 27. aprill 2016 12:44
Mulle ka see vingumine ei meeldi, kui invakohal on auto, millel on parkimiskaart olemas, siis tuleb lihtsalt oodata, aga kui parkimist lubavat kaarti ei ole, siis tuleks teha foto, kus oleks näha, et kaardi ei ole ja auto number ka näha, tuleks luua facebooki selline leh, kuhu saab selliseid pilte üles laadida.
Teeline 27. aprill 2016 19:08
Siin on ju jutt sellest, et tutvuste kaudu saadud või tuttava invaliidi parkimiskaarti kasutatakse enda elu mugavamaks tegemiseks. Ehk kaardi ebasihipärane kasutamine.
Liiklusseadus. Hetkel kehtiv.
§ 68. Liikumispuudega juhi ja liikumispuudega või pimedat inimest teenindava sõiduki juhi eriõigused
(1) Liikumispuudega juht ja liikumispuudega või pimedat inimest teenindava sõiduki juht võib panna oma sõiduki esi- või tagaklaasile liikumispuudega või pimedat inimest teenindava sõiduki parkimiskaardi.
Ehk siis, kas juht, või kaassõitja peavad olema kas liikumispuudega, või pime! Juht pime olla ei saa, järelikult liikumispuue. Kui aga keskealine prouhen rõõmsalt kandekottidega poest autosse kepsutab on ilmselt tegu invakaardi vale kasutusega.
kah invakaardiga ja ahistatud & DISKRIMINEERITUD 27. aprill 2016 19:31
" Kui aga keskealine prouhen rõõmsalt kandekottidega poest autosse kepsutab on ilmselt tegu invakaardi vale kasutusega."- paraku ei ole see nii!
need paar sammu saab ehk korrektselt teha. ei maksa oma hinnanguid loopida KUI ei tea tagamaid. ka mina võin ca 5 või isegi 10 minutit suht reipalt liikuda ent siis tuleb varisemine.. ja vot ei taha kohe autosse roomata...ei taha. liikumispuudega juht EI OLE LIIKUMISVÕIMETU! puue ei pea olema märgatav. tean juhust kus ka mindi liikumispuudega juhti poes mõnitama kuna ta liikus pealtnäha korrektselt. sellepeale tõstis mees oma püksisääre ja paljastus raudpolt, protees. vot siis oli mõnitajal piinlik. seega-talitse oma keelt!
JR 27. aprill 2016 12:26
Kui keegi töötab Tallinna LV-s või sõidab mõttetult kalli autoga, siis see viitab tihtipeale vaimsele puudujäägile. Vaadake, kuidas nad ärrituvad, kui neilt parkimise kohta küsida - kindel märk ebastabiilsest närvikavast. Ja sellistel peab ju mingi ametlik puue olema. Kõik invaliidid ei ole silmaga nähtavate puudustega.
Kristiina 27. aprill 2016 16:47
Ametnikud ei ole paraku vaimse veaga. Lisaks ei saa tõeliselt haiged Eestis juhilubegi. Depressiooniga vaid saab aga see haigus ei pane ülbelt käituma ja ei mõjuta asjadest aru saamist nagu Skisofreenia vahel või autism.. Mõnel vähem, mõnel rohkem..
Irw 27. aprill 2016 11:59
Tuli kasukaga beib- kaduge eest, minu jeep käib invakohale!
nii 27. aprill 2016 11:29
Tavaliselt lükatakse lumi invakohale. Ja seda et bemmid ja mersud ja üldse suured maasturid peavad ja tohivad invakohale parkida. see on nende põhiõigus.
kroon 27. aprill 2016 11:03
Hr. sotsiaalminister Margus Tsahkna !
Kas ei oleks juba Teil aeg nn. "talveunest" ülesse ärgata ??? Selle probleemi, lihtsa probleemi lahendamine kuulub ju Teie valitsemisalasse kuuluvate küsimuste hulka !!! (mitte mingil juhul tervise- ja töökaitseministri hr. Jevgeni Ossinovski valitsemisalasse - ilmselt nii Teie arvate - loodate,.... miks muidu vaikite sel teemal).
Hr. minister, palun lugegem oma ametijuhendit või põhimäärust, kus on muu hulgas kirjas Teie põhikohustused.... sealhulgas ka see, et Teie vastutusvaldkonda kuulub SA Eesti Puuetega Inimeste Fond (Toompuiestee 10, Tallinn) !!! Parkimiskaarte kohalikkudele omavalitsustele (216-le) väljastab ainult seesamune SA Eesti Puuetega Inimeste Fond, ... ja kogu probleemi põhjuseks on ainult see, et Eestis puudub siiani parkimiskaartide ühtne üleriigiline isikuregister (muide, momendil peaks olema üle Eesti kokku kehtivaid parkimiskaarte alla 10 tuhande).
Saan aru, et paljudele kommenteerijatele on siiani uudiseks, et probleemi lahendus sõltub ainult Teist hr. sotsiaalminister, Margus Tsahkna (ainult, ja ainult Teist,... mitte hr Edgar Savisaarest, ja ka mitte isegi mingist nn."mupost", ja ka mitte Eesti politseist, ja ka mitte AS-st Ühisteenused).
Härra minister, Teie võiksite anda kellelegi oma alluvatest järgmise lihtsa korralduse (kui ikka Teid kuulda võetakse),.... ning probleem oleks igaveseks lahendatud - unustatud. Nimelt on Eestis kõikides omavalitsustes puuetega inimeste parkimiskaartide kohalikud registrid,.... kuid siiani puudub parkimiskaartide ühtne üleriigiline isikuregister (ilma milleta ei ole, kõige parema tahtmise olemasolul võimalik ei hr. Edgar Savisaarel, ei mingi nn."Mupo", ei Eesti politsei, ei AS Ühisteenused" kontrollijate, ja ka teiste mingite nn. "kontrollijate" poolt teostada parkimiskaartide kehtivuse - tõesuse kohta kontrolli).
Nii et hr. sotsiaalminister Margus Tsahkna, kuigi olete oma tööga väga hõivatud,.... palun ajagem - tehkem see asi korda (see ei nõua ju ei mingit erilist mõistust, ja ka mitte mingit erihariduse olemasolu.
Ette tänades ! Olen kindel, et kõikide puuetega inimeste lugupidamise (keda see teema muidugi otseselt puudutab) teenite pärast eelneva probleemiga nn. "toimetulekut" - lahendamist.... see selleks.
kah invakaardiga ja ahistatud & DISKRIMINEERITUD 27. aprill 2016 17:45
probleemi tegelikult pole kuna igal kaardil on number ja väljaandja nähtaval. huvitav, KELLELE peaks see register nähtaval olema? mulle küll ei meeldi kui igaüks kes mu kaarti vaatab näeb mu nime (pilt ja nimi on teisel pool nagunii olemas!). sõidan normaalse autoga, oman õigust parkida invakohal elu lõpuni kuigi kaart väljastatakse korraga vaid 5 aastaks. (lollus!). mind on isegi politsei ahistanud kuna pargin invakohal. tuli ja küsis dokumente (mis alusel, appi KUI solvav ja DISKRIMINEERIV!!). näitasin siis talle dokumente... vabandust ega selgitust EI JÄRGNENUD. ma siis küsisin, et kas peaksin zapakast välja roomama. nägin, et keegi oli minu peale kaevanud, nad vahtisid teisest autost kõrvalt ja olid oi-kui -pettunud, et näe- ongi invaliid ja ei saa karistada. sellist asja on mul olnud paar korda elus. ükskord oli politsei isegi protokolli juba valmis kirjutanud... inimesed, harjuge ära- meil on 21 sajand ja invaliid ei pea käima kaltsudes ja silt otsa ees.
lase sant sauna... ikka pole rahul 27. aprill 2016 19:22
Mis sa pirised? See peaks SINU kui sandi huvides olema, et simulandid invakohtadelt minema peletataks. Harju ära ja rõõmusta, et inimesed petistele asu ei anna.
Ja kui sa ei taha, et sinu andmed näha on, siis ära pane invakaarti aknale. Nii lihtne ongi.
kroon 27. aprill 2016 19:25
to invakaardiga ja ahistatud & DISKRIMINEERITUD:
....igal kaardil on number ja väljaandja nähtaval...
Tundub, et väga tahtsid kommenteerida, kuid ..... kuid see teema on Sinu jaoks veidi võõras teema.
1. Kaardi registreerimise numbri järgi kahjuks ei saa tänase päeva seisuga mitte midagi Eestis kontrollida, kuna Eestis puudub parkimiskaartide ühtne üleriigiline isikuregister (parkimiskaartide peal olevad registreerimise numbrid näitavad SA Eesti Puuetega Inimeste Fondi (EPIF) poolt Eesti kõikidele 216-le kohalikkudele omavalitsustele (KOV) väljastatud kaartide registreerimist EPIF-s ... kuid need ei ole KOV-dele väljastamisel veel isikupõhilised). Isikupõhilisteks muutuvad alles KOV-des, ja sedagi iga KOV piires. Teatavasti parkimiskaardi kasutamisõigus on kõikidel kasutajatel kogu Eesti ulatuses (muidugi, lisaks ka veel terves EU-s).
2. Teadmiseks Sulle, et parkimiskaarte antakse välja kehtivusega 6 kuust kuni maksimaalselt 5 aastat (siis tuleb uuendada, selleks peab olema arstliku ekspertiisikomisjoni otsus, mitte mingi perearsti otsus - kiri).
3. Millistest dokumentide näitamisest poltseile Sul jutt on ??? Sõitmiseks piisab autojuhiloast.... ja kogu lugu. Aga kui keegi tahab kontrollida parkimiskaardi kehtivust ja tõesust,.... siis millise seaduse alusel pead midagi täiendavat veel mingitele nn. "kontrollijatele" tõestama ? - parkimiskaart on auto armatuurlaual esiküljega ülespoole - nii nagu on seadusega ette nähtud (kuigi parkimiskaardi reg.nr., kehtivusaeg ja väljaandja KOV on nähtavad - kahjuks kontrollimiseks sellest ei piisa) - seda ei saa teha isegi kõige parema tahtmise korral ilma ühtse üleriigilise isikuregistri olemasoluta (mida tänase päeva seisuga ka kahjuks ei ole veel Eestis olemas - tehtud).
4. Palun loe veelkord EPIF-i informatsiooni "Puudega inimese sõiduki parkimiskaart" juurde,.. kui viitsid.
See selleks....
kah invakaardiga ja ahistatud & DISKRIMINEERITUD 27. aprill 2016 19:35
miks sa sõimad mind sandiks? sa veel ei tea mis saatusel SULLE varuks on. :P simulante ei peleta keegi minema vaid just ausaid invakaardi omanikke kimbutatakse ja mõnitatakse nagu ka just SINA siin tegid. HÄBI SULLE ja küll saatus teed näitab! jumalaveskid jahvatavad aeglaselt ent õiglaselt.
kah invakaardiga ja ahistatud & DISKRIMINEERITUD 27. aprill 2016 19:42
mis ma neist ikka loen. kasutan kaarti juba üle 10 aasta. nii et pole nagu algaja või asjast mitte teadja. päris mitmes kaart juba. see politsei ei teadnud ise ka mis dokumenti ta näha tahtis. näitasin talle siis kõike..alustades juhiloast ja lõpetades pensionitunnistusega. vcahtis ja maigutas.. nüüd on aeg edasi läinud- mul on puudega isiku kaart- palju parem kui pensionitunnistus. kaardil on näha kaardi number ja mis vald selle välja andnud. alati saab helistada valda ja küsida. lihtne, eks?
NO ..---KAS IKKA JOODIKUST MINISTRIT SAAB... 28. aprill 2016 14:56
MA USUN ---ET TSAHKNA OM VALE TÖÖ ÜLDSE VALINUD,,
FOORUMI SAATES -----KIIDAB JA KAAGUTAB SEDA
MIDA JUHT PEVKUR AGA ÜTLES:::

Ratastoolis mehe naine 27. aprill 2016 10:49
Milleks sellest nii suurt numbrit teha.Kui ei ole momendil kohta,tuleb mujale parkida .Ja poodi minnake ikka,kui on keegi saatja või abiline kaasas,kes aitab kotte tassida kaugemale,kui ukse ees kohta pole. Ja kui on mingeid probleeme,kutsuge kohapeale politsei,kes asja lahendab ja valesti parkijale trahvi teeb.Meie oleme igas olukorras lahenduse leidnud ,tähendab,kui kohta ei ole invaparklas,siis ma poodi ei lähe ja ainult vingun.Mis see meile annab,pargin mujale ja käime ikka poes ära. Olgem rohkem positiivsed ja elagem ilma virisemiseta,kui on kaardid inimestele antud, siis tema välimus ja riietus ei peaks küll kellegile korda minema
Sergoo 27. aprill 2016 11:16
Alati ei ole asi asjade tassimises,vaja autost ise ka välja saada .Parklas seda kahkuks teha ei saa.
Ratastoolis mehe naine 27. aprill 2016 12:09
Siis kutsudki politsei,kes asja lahendab ,kui invakohal on valesti parkiv auto.Tundub tõesti nagu kõik erivajadusega inimesed on ainult vingujad ja ei oska asja võtta positiivselt.See on oma närvidega mängimine,kui ainult hädaldatakse.Minu ratastoolis mees suhtub kuidagi teisiti sellistesse asjadesse,ei kritiseeri vaid lahendab asjad positiivsemalt,uskuge see aitab Teil paremini elus edasi minna.Igaljuhul jõudu Teile
27. aprill 2016 19:17
Kui kõik suhtuksid ülbamisse nii, nagu su ratastoolis mees, siis võiks parkimiskaardid ära kaotada. Pole ju invaparkimiskohal mõtet, parg
Teeline 27. aprill 2016 19:20
jätkub:
...pargin sada meetrit eemale ja rooman poodi! Milleks tülitseda! Ja milleks üldse puuetega inimestele eriõigused, küll saavad samamoodi hakkama kui teisedki.
Sergoo 27. aprill 2016 11:16
Alati ei ole asi asjade tassimises,vaja autost ise ka välja saada .Parklas seda kahkuks teha ei saa.
Kutser 27. aprill 2016 10:30
Ma sain Tallinna LV-st kaks invakaarti. kui tahan, siis pargin kasvõi põiki üle invakoha. Elagu Savisaar! Savisaar akbar!
no 27. aprill 2016 10:13
bemmiga pole ju mingit invakaarti vaja!Piisab, kui poe ukse ette invakohale parkides ohutuled peale panna...
miks bemmiga 27. aprill 2016 11:25
bemm on lahja. eile just mõtlesin, et kas ratastooli kasutav inimene sõidab Porchega. Piirivalve- ja politseiameti ees üks invakoht ja sellel Porche. a kes teab, miks ta puudega ei võinud olla, juht ma mõtlen.
Valli 27. aprill 2016 13:51
Mida?mina tavasõidukisse üldse ei mahu koos ratastooliga.Kuna jalg on sirge,sius ka ette istuma ei saa.Saan ainult mehe pirukakärusse ennast majutada koos ratastooliga.Nii,et parkige aga oma uhked limud invakohale
Valli 27. aprill 2016 13:56
Mida?mina tavasõidukisse üldse ei mahu koos ratastooliga.Kuna jalg on sirge,sius ka ette istuma ei saa.Saan ainult mehe pirukakärusse ennast majutada koos ratastooliga.Nii,et parkige aga oma uhked limud invakohale
vikat 27. aprill 2016 09:59
Mina kes ma olen pooleks aastaks ajutiselt ratastoolis, ei saanud sellist tõendit, e t taotleda kaarti. Seega pargin praegu invakohale, veame autost ratastooli välja ja ootan iga kord milall trahvi saan. krt.
keila selveris 27. aprill 2016 09:59
on igal suvel inva parkimiskohal puuviljade müük ja nii juba mitu aastat järjest. ma ei saa aru kuidas seda lubatakse?
Tsentuurio 27. aprill 2016 10:45
ab 27. aprill 2016 10:51
võru k-rautas müüakse invaparkimiskohal kasvhuhoonet!
ketcut 27. aprill 2016 09:56
olen samuti saatuse tahtel hetkel ratastoolis, loodan et mitte kauaks. Küsisin perearstilt tõendit. Vatsas, et ma ei peagi kuskil käima , kodus pean istuma.Mis mõttes? Ma ei ole võimeline tavaparklast autost väljuma ja ratastool ika välja võtma. Ainuke koht kus ma saaks välja on invakoht. Nii ma pargingi ilma loata .Ja ainult korra olen kohanud seal samuti ratastooliga inimest. Teised on kõik uhkete autodega, kontsadel klõbistavad inimesed. Kui invaliidi autos ei ole, siis ei peaks see auto küll sinna parkima. Mille alusel neid välja antakse? Mulle sobiks 6 kuuks selline luba täiesti ära. Aga ei...
27. aprill 2016 12:15
Raske puue peab olema määratud. Tartu LV annab kuni selle kehtivusaja lõpuni. Just paar kuud tagasi vahetasin. Ja kontsaklõbinast.... täistallaga jalanõudega on oluliselt kehvem kui väikese kontsaga mis tihtipeale klõbiseb. Pareetilise jala puhul tean rääkida.
Kalle 27. aprill 2016 13:48
Vist ei pea olema puue määratud,saab ka 6 kuuks invaparkimise liikumistakitusega(kargud,ratastool)
Kalle 27. aprill 2016 13:51
Vist ei pea olema puue määratud,saab ka 6 kuuks invaparkimise liikumistakitusega(kargud,ratastool)
Kalle 27. aprill 2016 13:56
Vist ei pea olema puue määratud,saab ka 6 kuuks invaparkimise liikumistakitusega(kargud,ratastool)
// 27. aprill 2016 15:47
Kui kasutad võõrsõnu, õpi need selgeks!
27. aprill 2016 17:32
Guugelda, saad sina ka aru.
Mari 27. aprill 2016 09:51
Mina s6idutan liikumispuudega last.Mind ajab vihale see,et haiglate juures on v2he invakohti,lastehaigla parkla on alati t2is.Poes paneb mind naerma see kui Hummer v6i bemm on parkinud invakohale ja ilma invakaardita.Siis m6tlen k8ll noo johaidi,n2itab inimese matsilikust!Niiet minu silmis k6ik kes pargivad invakohale ilma invakaardita on matsid!
Naglajuhhin 27. aprill 2016 09:48
Aga mjinu Sportster, sry naise oma, on ljihtsalt nii sjuur! Invaliidid olgu pjarem kjodus, tjelligu omale e-kjaup kjätte.

Invakoht 27. aprill 2016 09:29
Invakoha kasutamise õigust ei peaks andma mitte märk vaid märk koos autosoleva invaliidiga - meil tõesti invakohtade kasutajad enamuses ajuinvaliidid.
Teeline 27. aprill 2016 19:30
Tegelikult ongi ju nii, et kui invaliidi autos ei ole, ei tohi parkimiskaarti kasutada.
Teeline 27. aprill 2016 19:32
St liikumispuudega või pime. Ajuinvaliidid ei lähe arvesse.
tavaline juht 27. aprill 2016 08:59
neid inva kohti on üldse liiga palju.enamik neist seisab pidevalt vabana,aga mina tavajuhina pean tipptunni ajal otsima,kuhu poe juures parkida saan.
Sa ei ole seda väärt 27. aprill 2016 09:38
...et parkimidega ruumi raisata, plekk-kastis liikuda või kõike poest osta!
Kellamees 27. aprill 2016 08:48
Minge vaadake Sockmani laadapäevadel...... Pooled autod mis pargivad invakohtadel on ilma invamärgita !!! Minnakse isegi nii nahaalsusele et eiviitsita tutvustega invakaartigi endale soetada !!!
Valesti invakohale parkijale tuleks maksimumtrahv teha, paneb ajud liigutama.... Invakoht on püha !
mm 27. aprill 2016 08:40
Invakoht on invaliidi jaoks,kuid tihti Kristiine Prisma juures jookseb suur turske mees vöi tikkkingadega nine autost poodi,siis teeb kyll viha.Osa taotlevad invaluba haiguse pärast ja näevad vaeva,kuid möned kasutavad seda luba vaid loata ja see on vale.
To mm 27. aprill 2016 09:06
Luba peaks olema vajalik ainult liikumispuudga inimestele, aga meil on need ajupuudega inimestel. Midagi on mäda siin!
ETS 27. aprill 2016 08:38
Küsige TL linnavalitsuse käes miks naad neid annavad tutavatele
Oi jah 27. aprill 2016 08:36
Olen puudega inimene ja mind häirib küll, kui arvatakse, et puudega inimene ei tohi hästi riides käia. See tähendab seda, et meil suhtutakse puuetega inimestesse endiselt kui teisejärgulistesse. Ja siis räägime, et oleks vaja puuetega inimesi integreerida tööle. Ma olen ka hästi riides ja ei ole ratastoolis. Kui plaan toidupoest rohkem midagi osta, siis pargin puuetega inimeste kohale, sest kottide või käruga ma turvaliselt parklas kaugel oleva autoni ei jõua. Aga kui poodi lähen ja invakohale pargin, siis muidugi vahitakse kõõrdi. Puue ei paista nii otse välja.
ajuinvaliidi jutt 27. aprill 2016 09:35
Siis pole vaja korraga osta poest nii palju. Võid käia ka mitu korda kui oma rohkete kaupadega turvaliselt parklas kaugel oleva autoni ei jõua. Invakoht peaks olema mõeldud ikkagi neile kellel on raskem liikumispuue. Nemad peavad küll sinu tõttu oma kaupadega siis jõudma parklas kaugemal olevale parkimiskohale.
ab 27. aprill 2016 10:55
ajuinvaliidid vast saavad ka mitu x käia ja pikki vahemaid liikuda, aga südamehaigusega, lisaks veel stimulaatoriga paraku ei saa!
ab 27. aprill 2016 08:20
kui tädil oli invaparkimiskaart välja pandud, mida siis enam torkima minna? Ajuvaba! Mitte ainult liikumispuudega, pole raske pikemat maad käia, on ka teiste haigustega! See on ka nende jaoks hädavajalik! Ja kuidas ta riietatud oli pole kellegi asi!, On ikka kadeda ja surr mõtlemisega inimesi veel!
Osades kohtades on need invaparkimiskohad ikka maru kitsad, sealt karkudega või ratastoolis välja tulla on suur ime! Nende kohtade projekteerijad oleks võinud ikka siis kohal olla kui allah mõistuseraasu jagas!
just nimelt tuleb torkida! 27. aprill 2016 15:00
Tulebki torkida neid täisjõus tüüpe, kes invatõendiga vehivad. Las tõestavad, et tõend on ehtne ja õigustatud. Tädi ärritus näitas, et tal oli tegelikult junn jahe. Simulantidele tuleks räiged trahvid väänata, et see suli tegemine lõpeks.
invakohale parkimise õigustamiseks 27. aprill 2016 08:20
olgu parkijal ratastool, protees, või käimist toetavad abivahendid. ajuinvaliidsus ei ole õigustav.

A-pedro 27. aprill 2016 08:19
Mida rohkem te istute/sõidate uhkes autos, seda suurem on ruumipuudus ja rohkem ka jamasid!
http://kasulik.delfi.ee/news/uudised/onnetus-autopesulas-auto-tagaluuk-avanes-ja-luugi-amort-purunes...
Urrr 27. aprill 2016 08:18
Tuleb see invakaardi saamise seadus ümber teha, et hästiriietatud vene mammid seda enam osta ei saaks,
on 27. aprill 2016 22:11
see kaart vist tema isa sõidutamiseks aga kasutab ise ka,kuigi selline teguviis on trahvitav aga no pole poliisilla ressurssi...tehtud reform kajastub tegemata töödes ja nii on.
On... 27. aprill 2016 08:03
..ikka mugavus küll,sest poe uksele lähedal.Mõnis õidaks kasvõi autoga poodi,et mitte jala käija.Võiksite jälgida ,siis näete,mis toimub.
Ratt Urr 27. aprill 2016 08:16
Autosid on tekkinud massiliselt juurde aga ruumi nende jaoks ei ole.
Kõik ärikad-spekulandid, kel vähegi võimalust, soetavad reklaamide põhjal endale sõiduauto, justkui muud liikumisvõimalus pole?
Linnas liikumiseks pole tegelikult autot üldse vaja, välja arvatud kaubaveoks ja invaliiidel.
JÄRELDUS ON:::: 27. aprill 2016 07:29
1:: EGA KUI -- SEADUST PALJUD TÄITA EI TAHA ?:::::( INVALIIDI KOHT OLGU VABA)
SIIS TULEB ""EESTI POLITSEI KUTSUDA JA KÜLL SIIS
SEADUST KA TÄITMA HAKATAKSE :::?
ab 27. aprill 2016 08:13
ja politsei sul tuleb sellise asja peale?
Tuutuluutu 27. aprill 2016 08:29
Tuleb invapolitsei! Mentidel on ressurssi ja valikuid palju.
JÄRELDUS ON:::: 27. aprill 2016 07:29
1:: EGA KUI -- SEADUST PALJUD TÄITA EI TAHA ?:::::( INVALIIDI KOHT OLGU VABA)
SIIS TULEB ""EESTI POLITSEI KUTSUDA JA KÜLL SIIS
SEADUST KA TÄITMA HAKATAKSE :::?