Eesti uudised

"Invakohale parkimine pole meie jaoks mugavus, vaid see on hädavajalik." (67)

Katrin Helend-Aaviku, 27. aprill 2016 06:00
HÄDAVAJALIK PARKIMISKOHT: Villu Urban rõhutab, et invaparkimiskohad on mõeldud ikkagi selleks, et puudega inimene saaks parkida võimalikult sissekäigu lähedal ja et ta saaks tavapärasest laiemal parkimiskohal raskusteta autosse ja sealt välja. See pole mugavus, see on hädavajalik.Foto: Arno Saar

Liikumispuudega inimesed on hädas nendega, kes pargivad invakohale ilma tungiva vajaduseta.

"Meie jaoks on hädavajalik parkida invakohale," ütleb ratastooli kasutav Villu. Ta tunnistab, et liikumispuudega inimestele teeb suurt meelehärmi, kui invaparkimiskohtadel hoiavad oma autot need, kel pole selleks otsest vajadust. Aga terasid sõkaldest eristada on paraku keeruline. Ja kes saaks seda teha?

"Ma võin siia parkida! Mul on invaparkimiskaart olemas!" on soliidses eas ja hästiriietatud vene daam silmanähtavalt pahane, kui Õhtulehe ajakirjanik, fotograaf ja Tallinna liikumispuuetega inimeste ühingu juhatuse esimees Villu Urban tema käest sõbralikult uurivad, kas ta on teadlik, et parkis praegu oma auto invakohale.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11.01.2017
Ratastooli line-tantsu maailmameister: “Ilmaski poleks uskunud, et mulle pannakse kuldmedal kaela ja mängitakse riigihümni!”
06.09.2016
Bussijuht appi ei tulnud – vajutas gaasi ja jättis ratastoolis inimese peatusesse
11.09.2014
PILTUUDIS: bussijuht eirab Rahvusraamatukogu ees nii invakohti kui kollaseid jooni
31.12.2013
Mupo: austage invakohtadel parkimisõigust omavaid inimesi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee