Eesti uudised

Tuntud inimesed lähevad uue pensionifondiga pankade vastu sõtta

Eesti Ekspress, 26. aprill 2016 19:15

19 KOMMENTAARI

m
mina/ 28. aprill 2016 15:56
Kogumispensioniga liitudes lubati ka lahkesti,et pensionile jäädes on võimalik kogu raha korraga välja võtta või ositi,nüüd saad korraga välja võtta ainult siis kui sul on kogunenud väike summa,muidu pead osamaksetega leppima.Pank teeb mis tahab,minu raha on seal ja mina ise peaksin ainult saama otsustada ,kas tahan kõik korraga välja võtta või mitte.Praegu pank seda ei võimalda,mõttetu kogumine
s
Sass/ 27. aprill 2016 08:47
Üks lahendustest olukorra parandamiseks oleks pankade kohustus haldus- ja muud kulud katta saadavast kasumist. Loomulikult mõistlikus ulatuses, mitte praeguste rööv-protsentidega!
METSAVEND / 27. aprill 2016 08:26
See pensioni fond vöi püramiid sammas on algusest peale tegelikult püramiidi loomine skeemitamiseks .Vötke näiteks soolased kelle üks pensioni sammas on Rakvere Lihakombinaat ja nagu me köik teame söömine ei kao kunagi maailmast ning lisaks on tulemuseks ,et sommidel elu öitseb ja me maksame löbusalt soomlaste pensionifondi kasvu kinni samas ise olles rumalad ja lastes oma pensionisamba rahadega skeemitada .Pole muidugi kuigi kindel ,et see uus pensionisamba teema midagi vett pidav järjekordselt kuna kogemused näitavad ,et Eestis on kombeks mitu korda ühe sama asjaga ämbrisse astuda .Praegune valitsus jätkab jäigalt ikka sellel teemal ,et mingit majandust pole vaja kuna ainuke toimiv majandus on trahvimajandus ja ültse maksumajandus .Paistab ,et isegi see ei jöua kohale mis tähendab pöllumajandus ,sest elementaarne on igati selline asi ,et iga normaalne riik toidab ise oma rahva kui on olemas pöllumajanduse vöimalus .Nüüd on selgunud ,et äbarikud valitsuse tegelased on lasnud käest vöimaluse ,et pöllumajanduslik tootmine toimiks kuna ei arvestatud tegelike vöimalustega piimakarja pidamisega seoses ja ammugi vöimalusest miskit eksportida .Kogu Eesti valitsusametnike tegevuse tulemuseks on ,et poolakad ostavad meilt söidukorras lehmad ja naeravad .Müügiks lähevad ju samuti need loomad kelle aretuse nimel on vaeva nähtud mis tegelikult peavad olema puutumatud .Lisaks on refide valitsus räigelt valetanud ebateadlikule linnainimesele loonud arusaamise ,et mida asja maal vingutakse ,et nemad ju toetavad suuresti pöllumajandust aga tegelikult sihipäraselt valetavad ja varastavad ehk peenemalt öeldes rollotavad ja ärmatavad .Need pensionifondid ja sambad on olnud siiani puhtalt pettus ja pole erilist lootust ,et nüüd kohe miskit muutub .Ainus reaalne pensionifond vöi sammas on see kui osta kasvöi pangalaenuga tükk metsa ja oled panga ori seni kuni suudad ära maksta aga siiski on suurem lootus midagi omada olematu pensioni kogumine mida tegelikult tänu olematule majandusele inflatsioon kogu aeg hävitab .Kui oli Eestis kehtiv oma raha kroon ,juba siis oli näha kuidas tänu olematule majandusele krooni väärtus kogu aeg langes ja nüüd samas kui tuli eurik on ikka hinnad kerkinud ja ei aita isegi euroliit ikka inflatsioon närib .Saage aru lihtsast asjast ,et kui pole normaalselt toimivat majandust pole vöimalik mingit normaalset pensionisammast siin riigis tekitada ,
m
Missioon/ 27. aprill 2016 08:12
Mis sõtta? Nüüd ju polegi sõdasid vaid on missioonid. Missioonile lähevad.
v
Vikatimees/ 27. aprill 2016 08:02
mitte ei mõista ,mis vahet sel enam on kes seal varastab ja kandib neid rahasi,tavakodaniku jaoks ei muutu ju midagi,lihtsalt muutub fondi valitsejate nimekiri ja vargused,kantimised jätkuvad samamoodi,usaldada siin pätiriigis kedagi kes tegeleb rahadega,fondidega on ikka suur enese pettus,Määrige pähe oma fondid ja muud targad plaanid ,mis on varguste ja kantimiste varjuks loodud,pätiriik jääb pätiriigiks ,kui pätid võimul ja ametites,kus peaks olema ikka ausad inimesed.
e
Ei õnnestu seegi./ 27. aprill 2016 07:32
Eesti küll võrdleb ennast Põhjamaadega. Aga kunagi nad sinna ei jõua. Lihtne aru saada. Sest jäärapäised ahnurid ei kavatsegi Põhjamamaade elustiili tunnistada, veelvähem sealt midagi õppida. Eesti lonkab kõvemini kui tal jalgu on. On tuttav ütlus? "Ennem läheb siga sõjaväkke kui minu valitsemise ajal astmeline tulumaks tuleb". Nii ei tule ka Põhjamaade kogumispensioni. Seal ei kuulu pensionifondid riigieelarvesse. Kes fondi panustab, see ka selle saab. Noh, millal Eestis nii tegema hakatakse? Õige, mitte iialgi.
l
lihtne/ 26. aprill 2016 23:20
tänage rehvormierakonda nende fondide eest.
e
Ei usalda/ 26. aprill 2016 22:18

m
ma ka ei julge nende fondi oma raha tuua.../ 26. aprill 2016 21:04
tehke parem nii, et inimesed saaksid oma raha kohe kätte, mitte ei jagata 30 aasta peale... mul kogutud 5000.- €, kohe lähen pensionile. 5000: 30 aastale = 166.66 aastas: 12 kuuga= 13.88, s.t. iga kuu saan pensionilisa 13.88 ( see ei ole ju raha). 5000.- € saaksin osta katkise pesumasina asemel uue, lapse kooliraha ära maksta jne. MUL OLEKS SEDA RAHA KOHE VAJA!!!!
j
ja kui varem ära suren, noh, et pinguta seda aega mil sente saan/ 26. aprill 2016 21:48
siis pärandatakse lastele aga ka nemad ei saa seda välja võtta ilma tulumaksu maksmata. no mis krt tulumaks, kui ema on oma raske tööga teeninud selle raha. MIKS MINA TUNNEN, ET MA OLEN PETTA SAANUD?
e
evik/ 26. aprill 2016 22:11
mis sa panid sinna oma raha siis?
m
mina/ 28. aprill 2016 16:00
sedasama minagi,kunagi kui pensionifondiga ühinesin,lubatigi,et võib kõik välja võtta kui tahad,kahjuks ei leidnud oma lepingut üles,et vaadata kas selline sõnastus seal ka tegelikult sees oli
l
Liive/ 26. aprill 2016 20:32
Vabandan, kui seal on juba Liive siis ei usalda seda kohta küll mitte enam.
k
kukimuki/ 26. aprill 2016 20:31
tolvanid ei käinud mata tunnis või ei jaga matsu :)
j
jep/ 26. aprill 2016 19:32
kannan oma fondiraha üle nagu see uus fond valmis saab. Rsk. Praegu saab vaene pensionär oma ränga tööga elu jooksul kogutud niruse pensioniraha mingi krdi kindlustuslepingu alusel 100 euro kaupa ja alles siis, kui juba sussid taeva poole püsti!! Riik laseb sellel kuritahtlikult juhtuda!!
p
pensionieelik/ 26. aprill 2016 19:50
Ega siis see ei muutu. Ja oled kindel, et tahad mingite suvaliste kätte usaldada oma raha? Investeerivad mingitesse Zimbabwe võlakirjadesse ja ei ole sul enam isegi jupi kaupa mingit raha pensionipõlves saada.
n
NO/ 26. aprill 2016 21:45
se jupp on tõesti väike. keskmine eestlane saab 10.- eurot kuus pensionilisa.
y
YYY/ 26. aprill 2016 22:05
Liive on ju eriti "kõva" võõra raha, kasumlikult kõrbesse investeerija :)
j
Just,/ 27. aprill 2016 04:57
laske käia, Neiveldi Venemaal avatud pank vajab hädasti seemneraha.
Pärast krahhi hea öelda, et poliitiline olukord muutus ja venkud süüdi, et raha lännu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee