Maailm

120 SANDISTATUD PATSIENTI! Kohus saatis "õudusarsti" kaheksaks aastaks vangi (4)

Õhtuleht.ee, 26. aprill 2016 16:02
Jacobus van Nierop, kohtuvisand.Foto: AFP / Scanpix
Prantsusmaal mõistis kohus kaheksaks aastaks vangi hollandlasest hambaarsti, kes sandistas ligikaudu 120 patsienti. Põhjus, miks õuduste arst nii kaua tegutseda sai, seisnes ilmselt selles, et raviteenustega kehvalt varustatud väikelinnas avaldas suurejoonelise eluviisiga naeratav arst kohalikele tugevat muljet.
Jacobus van Nierop Foto: Vida Press

Samal teemal

Prokuröride kinnitusel tundis Jacobus van Nierop (51) lõbu patsientidele kohutavate vigastuste tekitamisest. Mees praktiseeris Prantsusmaa väikelinnas Chateau-Chinonis, kirjutas BBC. Lisaks vangla-aastatele tuleb van Nieropil tasuda trahvi 10 500 eurot. Muidugi jäi ta ilma ka praktiseerimisõigusest.

"Õudushambaarst“, nagu van Nieropi hüüdma hakati, vahistati 2013. aasta juunis. Tema ohvrite arv oli siis jõudnud juba sajani. Mehel õnnestus pageda Kanadasse, kuid hoolimata vastusõdimisest andis Kanada ta 2014. aastal Prantsusmaale välja.

Kohus kuulis arsti endistelt patsientidelt, kuidas neil oli van Nieropi „ravi“ käigus murdunud lõualuud, tulnud korduvad mädanikud ja veremürgitused. Van Nierop pani patsiendid magama, enne kui nende kallal tööle asus.

Süüdistaja sõnul tegi van Nierop patsientidele „kasutuid ja valulikke protseduure“, et teenida patsientide ravikindlustuse pealt rohkem raha, aga ka nautida valu tekitamist.

Õudusarst nentis kohtu ees, et teda ei huvitanud inimesed ning ta ei suuda oma patsiente meenutada.

BBC korrespondendi sõnul on Chateau-Chinon nagu paljud muud kõrvalised maakohad Prantsusmaal raviteenustega kehvalt varustatud. Kohalikud on rõõmsad nähes usinasti töötavat naeratavat hambaarsti, kes näeb välja „suurem kui elu“ ning keda tunnistajate sõnul nähti harva ilma oma suure maasturi, suure koera ja suure sigarita.

Õudushambaarsti Jacobus van Nieropi kunagised ohvrid, endised patsiendid kohtusaalis. Foto: AFP / Scanpix

Aga siis hakkasid juhtuma jubedad lood. Inimestel tõmmati asja eest teist taga hambaid välja. Kui nad hambaarsti toolis üles ärkasid, lahkusid nad sealt põletike ja mädanikega. 65aastane ohver tunnistas, et van Nierop tõmbas tal ühe visiidi jooksul välja kaheksa hammast, verd jooksis kolm päeva ja poolteist aastat polnud tal ühtki hammast suus.

Õudusarst istus kohtupingis emotsioonideta ning vastas igale küsimusele „ei kommenteeri“. Tema kaitsja väitis, et mehel olid psühholoogilised probleemid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee