Filipiinidel röövitud kanadalane John Ridsdel tapeti, kui lunaraha ei makstud.Foto: AFP / Scanpix
Toimetas Kristin Aasma 26. aprill 2016 09:36
Islamiriigi (ISIS) võitlejad tapsid Filipiinidel röövitud kanadalase John Ridsdeli.

Eelmise aasta septembris röövis Abu Sayyafi grupeering kuurordist 68aastase John Ridsdeli ja veel kolm turisti. Novembris avaldasid islamiriiklased video Ridsdelist ja kolmest röövitust ning nõudsid nende eest 80 miljonit dollarit lunaraha, kirjutas BBC. Ridsdel oli hiljem videoavalduses hoiatanud, et äärmuslased tapavad ta 25. aprillil, kui lunaraha pole makstud.

Eile leiti Filipiinidelt Jololt mehe pea. Kohalike võimude sõnul kuulus see välismaalasele, kuid nad ei kinnitanud, et see on mõne röövitu oma.

Ridsdel rööviti jahisadamas Davao linna lähedal koos kanadalase Robert Halli, norralase Kjartan Sekkingstadi ja filipiinlanna Marites Floriga, kes on Robert Halli sõbratar.

Filipiinidel röövitud välismaalased (vasakult): Kjartan Sekkinstad, John Ridsdel ja Robert Hall. Foto: AFP / Scanpix

Kanada valitsusel on lunaraha maksmise vastane poliitika, öeldi Kanada valitsusest. Kanada peaminister Justin Trudeau mõistis Ridsdeli tapmise hukka ning nimetas seda külmavereliseks tapatööks.

Kanada peaminister Justin Trudeau mõistis John Ridsdeli tapmise hukka. Foto: AFP / Scanpix

Samal teemal

Kommentaarid  (29)

nujahh 27. aprill 2016 08:59
ärge virisege, lehvitage sallidega
eesti pensionär 26. aprill 2016 22:41
Soovitaksin meie ekspresidendi, Arnold Rüütli, proual vaadata filmilindilt seda, kui osavalt oskavad islamistid inimese pead maha lõigata, ehk siis lõpetab ometi selle eestlaste kallal naaksumise. Järjepanu ikka üks ja seesama jutt, oleme jätkuvalt ikka sallimatud ja sallimatud, miks me peaksime
neid kõrilõikajaid sallima? Mis peab maailmas veel toimuma, et sellised inimesed mõistaksid lihtsat asja, islamiga pole võimalik ristiinimestel koos olla, veel vähem elupaika jagada.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS