Eesti uudised

Tallinna sotsiaaldemokraadid: "Savisaare protsessi" näol on tegemist Keskerakonna sisemise võimuvõitluse järjekordse etapiga (32)

Õhtuleht.ee, 26. aprill 2016 09:19
Foto: Kaader videost / facebook.com/TallinnaTelevisioon
Tallinna Televisiooni eetrisse on jõudnud telelavastus "Savisaare protsess", mille keskmes on korruptsioonikahtluse tõttu ametist kõrvaldatud Tallinna linnapea kohtuprotsess. 

"Tallinna linn ei ole siiani avalikustanud, kui palju maksumaksjate raha teleseriaali tootmiseks kulutati. Linna raha eest Savisaarest propagandafilmi tellinud, kuid samas partei sisetüli lepitajateks pürgivate abilinnapeade poolt on selline käitumine omakasupüüdlik ja näotu nii avalikkuse kui ka erakonnakaaslaste suhtes," lisas ta. 

Tallinna linnavolikogu revisjonikomisjoni endise juhi Hanno Matto sõnul tuleks revisjonikomisjoni esimehel Erki Noolel algatada koheselt Tallinna TV revideerimine. "Revisjonikomisjoni esimehena oleks tänases olukorras iseenesestmõistetav, et Nool algatab kontrolli Tallinna maksumaksja raha eest toodetava seriaali "Savisaare protsess" tootmise ja edastamisega seotud kulude väljaselgitamiseks," ütles ta. 

Matto sõnul on lubamatu, et Tallinna TV juhataja Toomas Lepp, kellel ka endal on TTVga sõlmitud produktsioonileping, on asunud varjama maksumaksja raha kasutamist linnale kuuluvas sihtasutuses. "Tallinna TV pole paljude saadete või seriaalide toomiseks kuulutanud välja riigihankeid, vaid sõlminud valitud partneritega suuri ja üldiseid lepinguid ning esitanud nende tehtut omatoodanguna. Samuti läheks igas normaalses organisatsioonis, kus juhataja iseendalt midagi tellib, koheselt käima korruptsioonialarm. TTV puhul on nõukogu aga andnud juhatuse esimehele Lepale õiguse iseendaga äri ajada," kirjeldas Matto Tallinna TVga seotud hämaraid asjaolusid. 

Sotsiaaldemokraadid esitasid Tallinna abilinnapeale Taavi Aasale arupärimise, millega tahetakse teada, kui palju läks maksma seriaali "Savisaare protsess" tootmine ning kui suurt töötasu maksti seriaali osatäitjatele, sealhulgas Edgar Savisaarele. Samal teemal esitati teabenõue Sihtasutusele Tallinna Televisioon.

Samal teemal

30.04.2016
Toomas Lepp: reaalfantaasiana esitatud "Savisaar” on välja kukkunud komöödiana