Obama avaldas Merkelile armastust.Foto: AFP / Scanpix
Aadu Hiietamm 26. aprill 2016 06:00
Saksamaale lahkumisvisiidi teinud Ameerika Ühendriikide president Barack Obama lausus liidukantsler Angela Merkelile sedavõrd palju häid sõnu, et kohalik meedia nimetas kiidulaulu poliitiliseks armastusavalduseks.

Barack Obama saabus pühapäeval Londonist Hannoveri ilma abikaasa Michelle’ita, kes oli laupäeval Suurbritannia pealinnast koju tagasi sõitnud, et esineda Mississippis Jacksoni ülikoolis valimiseelse kõnega.

USA president käis Saksamaal lahkumisvisiidil liidukantsler Angela Merkeli kutsel. Barack Obama kõnetas võõrustajat eesnimega ja rõhutas ajakirjanike ees, et Angela on väga usaldusväärse ja kogenud poliitik, kellega tal on olnud oma ametiajal rahvusvahelisel tasemel kõige tähtsam suhe, kõige tähtsam sõprus.

"Ka põgenikekriisis on Angela seisnud ajaloo õigel poolel," rõhutas Barack Obama, kelle volitused USA presidendina lõpevad tuleva aasta 20. jaanuaril.

"Võimalik, et Angela Merkeli hoiak põgenikekriisis on olnud õige just sellepärast, et ta on ka ise kunagi müüri taga elanud, lisas ta.