Lapsed

Lastearst Eda Tamm: "Vaktsineerimisest keeldujad on antroposoofilise eluviisiga inimesed, kes sünnitavad kodus küünlavalgel" (104)

LISA KOMMENTAAR

Maris 26. aprill 2016 20:43
Ka minu tutvusringkonnas on selliseid hulle, kes ei vaktsineeri. Kusjuures see vastab tõele küll, et need inimesed ongi teistmoodi mõtlemisega - sünnitavad kodus jne. Milleks riskida oma lapse eluga?
Aitab küll 26. aprill 2016 22:18
Palun võta oma ravimid ja mine magama!
meedik 26. aprill 2016 17:55
mul pole miskit selle vastu,kui mammad keelduvad oma lapsi vaktsineerimast,aga niipea,kui kuskil on mõni vaktsiiniga ärahoitav haigus,joostakse arsti juurde küsima,et mis nüüd saab. Saabki looduslik valik-nõrgemad surevad,tugevamad jäävad ellu .tavaliselt sureb 10-st 9. Mittevaktsineeritud ei jää haigeks seepärast,et suurem osa on siiski süstitud,seega haigus ei levi.
Küsimus? 26. aprill 2016 16:42
Kuidas on aga nende kümnete ja sadade Eesti lastega, kes tänu vaktsineerimistele on invaliidiks jäänud? Sellest see arst ei räägi?
Olenevalt Haigusest 26. aprill 2016 13:19
Püütakse panna ühte patta kõikvõimalikud vaktsineerimised: nii raskete kui ka kergete nakkuste vastased. Pooldan vaktsineerimist raskete ja eluohlike haiguste vastu: difteeria, teetanus, puukentsefaliit, kollatõbi ja veel mõned. Kuritegu aga on lasta ennast ja oma lapsi vaktsineerida gripi, läkaköha, mumpsi jt reeglina kergemate haiguste vastu.
Olen vaktsineerinud kuid see ei ole olnud kerge otsus. 26. aprill 2016 10:00
Olen teinud seda iga kord raske südamega (hirmus) ja teatud vaktsineerimised oleme edasi lükanud + osa vaktsineerimisi oleme lisaks teinud (kõrvapõletikega seoses + rota). Oleme ka lastearstiga konsulteerinud, milline vaktsiin on parem (varem olid kasutusel erinevad vaktsiinid). Mida ootaks? Arstiteaduse arenemisega suuremat kindlustunnet vaktsiinide kvaliteedi osas ja individuaalsemat lähenemist vaktsineerimisele just nende laste puhul, kes võivad kuuluda riskirühma. Nt minu vaktsineerimine keelati nõuka ajal ära - oli vist üks vähestest. Ma ei mäleta kindlalt põhjust - võimalik, et seotud tugevate allergiate ja hingamisteede probleemidega. Viimane lastevaktsiin oli lasteaias.
Üks lastest sai tõenäoliselt tüsistuse puugivaktsiinist. Lasteaias soovitati teha. Arst leidis ka, et võiks. Paaris haiglas oldi pahased. et miks oli vaja selles vanuses üldse teha. Valus kogemus. See muutiski ettevaatlikumaks ning läbimõeldumalt tegutsema vaktsineerimise osas. Aga ikka koostöös arstiga. Vaktsineerimata jätmine on ka risk.
Ajupestud 26. aprill 2016 09:31
tohtritädi, kelle kooliharidus piirdub suure farmaatsia kiitmisega ei jõua oma ametiredelil kuigi kaugele. Meie ühiskonnas räägitakse palju läbipaistvusest. Loogiliselt võttes tähendab see ju ka seda, et enne vaktsineerimist teavitatakse, mida andut vaktsiin sisaldab, millised on selle kõrvaltoimed ja antakse ka valikuvõimalus. Meil aga on maad võtnud nn. tõenduspõhise meditsiini diktatuur. Super. Inimesed ei ole lambad, kelle peal katsetada ja tapale viia. Meie raha eest sunnitakse meile põhjedamatult, ilma igasuguse teabe andmiseta peale vaktsiine, mille mõj on on enam kui kaheldav.
Kui arstitädi ei tea,, mid ta tegelikult inimestele pakub on ta harimatu ja rumal, kui teab ja teadlikult teeb,, siis teeb ta ju kurja.
Nimi 25. aprill 2016 23:37
Minu lapsel on vaktsiinist eluaegne tüsistus.Ma pole vaktsineerimise vastane kunagi olnud aga pärast sellist kogemust ma teatud vaktsiine enam ei usalda ega soovita seda kellelegi.7000 sees on kindlasti lapsi keda ei tohi vaktsineerida mitte kelle vanemad ei taha neid vaktsineerida.Nii nõmedalt öeldud ja väga rumala jutuga arst.
jah 25. aprill 2016 22:51
eks igasugi isehakanud hulle on, kes lapsele hapet annavad jne.

jajh 25. aprill 2016 20:41
ikka nii, et 25. aprill 2016 20:13
igaüks saab eelkõige oma immuunsust hoida heal tasemel, sellks peaks koguaeg kasutama tugevat pikatoimelist C vitamiini, D suurt kogust,MG ja carotenoidi pisteliselt ja mingi aeg suuremas koguses, siis saab organism igale haigusele vastu ja suudab ka väiksema ajaga kõigest jagu saada, kui peaks midagi ligi tulema, seda ka peamiselt, siis kui saab külmetatud.
mia 25. aprill 2016 19:52
Ei ole meditsiiniharidusega aga vanim laps kukkus peale koolis vaktsineerimist (mind vanemana ei teavitatud vaktsineerimisest )teadvuse ja kiirabi pidi elustama. Üks minu elu jubedamaid kogemusi aastaid tagasi. Kahetsen siiani et lasin ka järgmist last vaktsineerida. Õhku viskaks küsimuse et kas keegi teab autistlikku last keda ei ole vaktsineeritud.
arst 25. aprill 2016 21:08
No aga üks dieet ei sobi ka kõigile, inimesed on erinevad. Sinu laps võis olla üks sajast tuhandest, et nii tugev reaktsioon tekkis. Kahetsusväärne, seda muidugi. Aga meditsiin, sealhulgas vaktsineerimine päästab inimelusid. Kindlasti ei põhjusta vaktsiin autismi, need on vananenud ja valed andmed.
Oleks tore 26. aprill 2016 10:16
kui saaks selliseid asju ennetada. Kõike ette näha ei saa aga vast on siiski mingid kriteeriumid, mille alusel saaks otsustada, kas laps kuulub antud riskigruppi või mitte. Ma ei ole vaktsineerimisvastane aga pakun, et meil ei vaevu arstid sellele mõtlema. Eluaegne tüsistus on ka riigile koormaks, miks võiks olla ka riigi huvi. Kas meil on selliseid vaktsineerimise spetsialiste? Nt mingi hetk oli valida kahe vaktsiini vahel (nimetusi ei mäleta) - kallim põhjustas väidetavalt vähem tüsistusi. Nüüd loodetavasti ostetaksegi parimad aga siiski.
Ma lihtsalt tõstatan mõtlemiseks teema ja ei väida, et mul on õigus.
Lapsed täiskasvanud 25. aprill 2016 19:22
ja terved vaktsineerimata! Õnnestus kuni koolieani vaktsineerimist täielikult vältida. Pojad ei puudunud kordagi lasteaiast ega koolist haiguse tõttu!!!!
ema 25. aprill 2016 18:44
minu lapsed on tänulikud et ma ei lasknud neile mürke sisse süstida...täiskasvanuna teavad juba ise mis oma eluga teevad kas lasevad ennast mürgitada või ei....
AA 25. aprill 2016 20:29
Väga vahva..ärme siis keegi enam vaktsineeri oma lapsi eks. Vaatame, mis siis saama hakkab. Kas kõik on ikka nii rõõsad ja õnnelikud endiselt?!?
... 25. aprill 2016 17:46
Seda hala siin loed, siis nutt tuleb peale - kõik "google arstid" said kokku ja nüüd heietavad ...
nuh 25. aprill 2016 18:07
Nuta siis, hakkab kergem !
See peen nimi, vaktsiin? 25. aprill 2016 17:31
Kas teate, mida see tähendab? Mida teile manustatakse? See ongi pisike määr haigutekitajat, ehk bakterit. Olete vahest peale vaktsineerimist tundnud, justnagu oleksite veidi haigestunud? Seda see ongi. Ja siis peaks tööle hakkama inimese immuunsüsteem, ehk vastupanuvõime. Aga kui tänased inimesed on "teadlaste" nõuannete järgi toitunud, vaktsineerinud, ei olegi enam kõigil nii head immuunsüsteemi kuskilt võtta. Organism on keemiast rikutud. Ah, tehke, mis tahate, mul on oma immuunsüsteem. Ka organismi võime isudega ette öelda, millisest ainest ma puudust tunnen. Sööngi seda, mida hing ihkab ja olen ilma vaktsiinita terve ja rõõmus.
AA 25. aprill 2016 20:36
On olemas küll muuhulgas elus vaktsiine aga need on inimesele siiski ohutud. neid nimetatakse nõrgestatud elusvaktsiinideks. Nõrgestatud elusvaktsiinid valmistatakse „metsikutest“ ehk nakkushaigusi põhjustavate haigustekitajate tüvedest nende atenueerimise ehk nõrgestamise teel. Selle tulemusena saadakse elus, kuid nõrgestatud ja inimesele mittepatogeenne vaktsiiniviirus või -bakter, millel on säilinud organismis paljunemise võime, kuid on kadunud
haigustekitavad omadused.
Ja jah.. 26. aprill 2016 01:26
Siis tead küll vähe. Uuri rohkem nende elusvaktsiinide kohta.
Aleks 25. aprill 2016 16:59
Mina ei lase senitundmatud mürki sisse lasta süstida ja pärast kuulda "Ups sul on kasvaja" või grippihooaeg ja siis jääd haigeks. See on juba ammu teada tuntud et vandenõu ja arstide surma süstid,
Pealegi, 25. aprill 2016 17:05
arst tõi vaid ühe näite, kus mitte vaktsineerimine võis kahju tekitada. Aga on palju fakte (mitte näiteid), kus vaktsiin on paljusid kahjustanud. On see arst üldse kindel, et vaktsineerimata jätmine halba põhjustas? Kirjatükist küll fakte ei loe.

palun 25. aprill 2016 16:54
ärge üldistage, tohtriproua!
Mina olen küll viimne inimene, kel antroposoofiline maailmavaade, aga oma lapsi ma ei vaktsineeri vaktsiinide võimalike kõrvaltoimete tõttu. NB! mitte foorumtest pärit info järgi, vaid vaktsiini infolehel oleva info järgi. Kui infolehel on võimalike kõrvaltoimetena kirjas muu hulgas infarkt, insult, osaline või täielik halvatus, siis - tänan, ei, jätan vahele.
Muidugi süda valutab, aga arstide argument "tõsised kõrvaltoimed on ikka väga-väga harvad" pole minu jaoks veenev. Ükski arst ei ganateeri, et minu laps pole just see üks 10 000, kes vaktsiini tõtu nt halvatuks jääb.
paranoik 25. aprill 2016 16:53
_Aga faktid / 16:38, 25. apr 2016 On ju fakt, et laste suremus on vähenenud ja nii mõnedki haigused vähemalt meie kontinendilt kadunud - vaevalt, et see vaid inteligentsete vanemate teene on_
Aga Sa mine ja vaata Rocca Al Mare vabaõhumuuseumis kuidas meie esivanemad veel ca 100 aastat tagasi elasid. Talvel elas ühes toas kolm põlvkonda, peenemas peres ilma koduloomadeta. Nagu oleks imelik kui nakkushaigused ei oleks pärast seda kui omaette tubadesse koliti vähenema hakanud? Lisaks on kadunud alatoitumus ja nälg - veel 150 aastat tagasi olid Eestis näljaaastad.
AA 25. aprill 2016 23:11
Nad elasidki 100 aastat tagasi seal ühes toas ja oma külast saadi välja max paar korda aastas (kui sedagi) ..keegi ei reisinud egiptusesse 5x aastas ja pagulasi ka sisse ei voolanud aafrikast.
Ei usalda vaktsiine.. 25. aprill 2016 16:45
Vaktsineerimata jätmine on tervislikum. Immuunsüsteem jääb alles ja keha saab tervenemisega hakkama. Mis ajast on vaktsiin 100% haiguse eemal hoidnud? Pealegi pole kellelgi seda õigust, et jätta ilma toetustest või muudest hüvedest vaktsineerimata lapsi. Kui te ise nyyd mõtlete siis saab sellist meetodit kasutades igasugu jama kokku keerata. Pealegi on olemas homöopaatilised vaktsiinid mis immuunsüsteemi ei tapa.
heh 26. aprill 2016 11:41
esiteks, ei ole olemas homöopaatilisi vaktsiine (öpi palun ära mid vaktsiin tähendab ja teiseks homöopaatia on nii kui nii täielik pseudoteadus - homöpaatilistel rohtudel pole rohkem möju kui tavalisel platseebol. Suhkrutükike ravib ka iga haiguse vastu sama hästi, kui milline iganes homöopaatiline lahus. Samas, mitte homöopaatiat valesti ära segada rahvameditsiiniga!! - mesi, kummel, aaloe vera, jne on köik meditsiiniliselt töestatud ravimtoimetega. Aga nt "traditsiooniline hiina meditsiin" on jällegi 99% osas jama... purustatud tiigripeenis EI RAVI impotentsi, vöi mis iganes padulolluseid nad aastatega kokku pole keeranud :P :P
Ei usalda vaktsiine 25. aprill 2016 16:26
Mädast meningiiti tohtriproua põhjustavad seened, bakterid ja algloomad muideks. Ei teadnudki, et nende vastu vaktsineerida saab. Mina olen ka üks neist lapsevanematest, kes vaktsineeris last kuni 2-aastaseni riikliku kava järgi aga peale viimast süsti tekkis lapsele väga tõsine 90% keha kattev nahalööve (laps nägi välja nagu oleks tulekahjusse jäänud) koos muude terviseprobleemidega, millest taastumine võttis aega vähemalt pool aastat. Tänan, aga mina enam sellest osa ei võta.
AA 25. aprill 2016 20:51
Meningiidi üheks põhjustajaks on bakter Streptococcus pneumoniae ehk pneumokokk. Pneumokoki vastu on võimalik vaktsineerida pneumokokivaktsiiniga, mis hoiab lastel ära raskeid põletikke nagu kopsupõletik, keskkõrvapõletik või meningiit.
Maksu ise haiguste korral! 25. aprill 2016 16:21
tänapäeva avatud ühiskonnas on vaktsineerimata inimesel tõenäosus haigestuda ohtlikku haigusesse väga suur. jah,kui istuksite vaid om akof´dus ning ringi i liiguks siis võib-olla poleks vaktsinatsiooni vaja Aga meie maalt käib ka võõraid läbi,eriti praegu,mil Europiirid ei pea ja igasuguste haigustega kontingent marsib Euroopat pidi ringi. Tänu vaktsineerimistele on meil kadunud ohtlikud nakkushaigused (lastehalvastus 50-ndatel alles) . Vaktsineerimine küll kedagi haigeks ei tee ,Pigem on tänapäeva inimesed üldse nõrgemad ,allergilisemad,luu-liigessüsteem vilets, palju psüühikahälbeid jne .Jah,praegu otsustavad vanemad oma laste vaktsinatsioonide eest,lapsel ju sõnaõigust pole Aga kui vaktsineerimata laps haigestub,kes siis vastutab? Kas siis peaks vanem ravi omast taskust kinni maksma,sest eiras ohtu? Peaks tõusma kodaniku vastutus om atervise eest .Praegu ei vaktsineerita,ei võeta ravimeid(nt vererõhu tõusu korral,eiratakse suhkruhaigust ikkagi maiustatakse) ja kui tüsistused käes,siis joostakse paanikas meedikute juurde ja aidake nüüd!
veel vaktsiinist 25. aprill 2016 16:10
Toome näite gripivaktsiini puhul. Prognoositakse, et sel aastal tuleb gripiviiruse B tüvi... Sama on ilmateatega.Me prognoosime, et kolmapäeval tuleb vihma ja tuult. Võib tulla aga võib ka mitte tulla. Sama gripiga, keegi ei tea, mis täpselt tuleb. Mäletan, lasin ennast mõned aastad tagasi gripi vastu vaktsineerida. Neli päeva hiljem jäin haigeks ja mitte ainult. Jäin nii haigeks, nagu ma elus pole olnud ! Enam pole lasknud vaktsiine enda lähedalegi !
25. aprill 2016 16:28
gripi puhul ei huvitu ükski arst, apteeker ega ravimimüüja, missugune viirus levib ja mis vaktsiin parajasti apteekides on. peaasi on, et see maha müüdud saab. see on äri!
karm 25. aprill 2016 16:05
Olen oma 3 last vaktsineerinud kuna arst pole andnud eriti valikuvõimalust, ,..liiga julgelt inimesed usaldavad oma ja oma laste elud meditsiini "karmi käe" meelevalda. Olles ise juba 10 aastat ravikindlustuseta leidsin uue mooduse terve olla : usaldan ainult enda enesetunnet ja keha vajadusi , haigused on minust kauge kaarega mööda käinud isegi kui kogu pere siruli viiruse käes vaevles. Ma pole esoteerik ega isegi ei loe vastavaid artikleid , aga ma arvan, et terve olemine on loomulik ja organism on end ise tervendav, kõik algabki mõtlemisest..tuleb välja :)
Linda 25. aprill 2016 18:45
Jutt Jumala oige.Tuleb kasi pesta , vaadata mida sood/ jood, et immuunsysteemi tugevdada ja hoida eemale igasugu kohijatest yhistranspordis. Ja muidugi looduslikud vahendid, teed jne. Mul tuttav vanatadi iga aasta vaktsineerib gripi vastu ja muudkui hurjutab, et peaksin ka tegema ja reeglina on ta iga aasta nii raskelt gripis, et vaevalt saab raakida.Olen juba 4 aastat onneks suutnud mitte haigeks jaada tervislike eluviise jargides.
selgeltnägija 26. aprill 2016 21:09
see ei lõpe sul hästi..
Ats paranoikule 25. aprill 2016 16:02

vanaema ( see teine) 25. aprill 2016 15:58
Sellist otsust, et last üldse ei vaktsineerita, julgeb vastu võtta vaid väga hull ( leebem sõna) või väga teadlik ( kui on) lapsevanem. Minu lapselapsed on vaktsineeritud ja pean seda ka ise normaalseks, gripi vastu ei vaktsineeri küll meist keegi ,sest sel haigusel on ju iga kord ise tüvi.
Maailm on nii segi paisatud, nii nagu rahvused, nii ka haigused- kõik levib kiiresti ja hullusti, osadel rassidel on imuunsüsteem kujunenud välja oma elukohast-ja oludest sõltuvalt, st kaitsed teised kui teistel, seda tasuks mõelda, mida ise saab selliste haiguste vältimise puhuks teha, mitte riskeerida oma kõige kallima vara- lastega!
Ats 25. aprill 2016 15:46
Olles kokku puutunud ravimite hulgimüüjatega ja maaletoojatega,kes keeravad ümber oma sõrme mitte ainult vaese apteekri vaid ka arsti(küll nad ise teavad,kuidas),ei usu ma enam nii väga sellise meditsiini abistavasse mõjusse...Ravimine on muutunud väga suureks äriks,kus kõik võtted on lubatud!Meenutame kasvõi masuaegset kas seagripi või linnugripi vaktsiini,mis rikkus paljude inimeste elu kõrvalnähtudega ning mida isegi meie valitsus 20 miljoni krooni eest ostis ja kanalisatsiooni valas--muide,nagu paljud teised riigid.Ravimifirmad aga elasid masu muretult üle ning irvitasid...meie aga räägime siiani unehaigusest ja muudest"kõrvalnähtudest"
Kindlasti on ka palju haigusi,mida ravimitega kontrolli all hoitakse ning keegi pole tegelikult huvitatud ravist,sest kontrolli all hoides jookseb papp sisse,nii kaua kui inimene elab,ravides aga võib-olla ainult kuu aega...Nõustun arstide üksmeelse arvamusega,et olen idioot,kuid minu mätta otsast paistab see nii----
Jüri Kukk 25. aprill 2016 15:43
See siltide kleepimine levib poliitikast igale elualale!
paranoik 25. aprill 2016 15:42
Las ma arvan ära. Lugupeetud tohter on tulnud ravimfirma poolt kaugel palmisaarel orgniseeritud ja hästi kinni makstud teaduslikult konverentsilt? Või ma eksin?
Ketcut 25. aprill 2016 15:42
Minu laps läks väljamaale lepinguga ,majutib seal teiste lastega korteris.Eaimese asjana nõuti vakstineerimispassi.Kui laps ei oleks saanud ühtegi valtsiini,mis ma talle nüüs oleks öelnud?Tema õnneks on ta kõik saanud ja lisagi.Täiesti terve ,hälveteata ,teeb sporti.
25. aprill 2016 15:30
sildistamine ja mahatallamine on esimene reaktsioon praeguse valitsuse poolt, ükstapuha, milles probleem.
25. aprill 2016 15:38
ei imesta, kui varsti on platsis "uuring", mis tuvastas, et vaktsineerivad kõrgema hariduse ja sissetulekuga inimesed.
kahevahel on keskmise sissetulekuga ja keskharidusega inimesed.
ei vaktsineeri ilma sissetulekuta ja hariduseta inimesed.
arvan 25. aprill 2016 16:15
tegelikult, et rahast ilmselt ei olene
aga haridusest ehk küll
25. aprill 2016 15:26
sildistamine on inetu küll.
25. aprill 2016 15:18
Lahmida ja maha teha mitte vaktsineerijad....!? See tohter on 0 (null) oma pealesuruva, ähvardava jutuga.....
Ehk oleksite meie olukorras kui tehti ,,pookimine" ja nii et neerud ütlesid üles, kandsime ta juba ,,arvelt maha" kuid tänu Tartu professorile jäi ta ellu. Olid ajad kui sai mööda Venemaad käidud sanatooriumites.... Milleks oli meile seda kõike vaja ? Nüüd tehakse suts ära, jääd ellu..... siis jääd, edaspidine pole kellegi asi.....! Kas nüüd saab sanatooriumisse tasuta, kes lennupiletid maksab....
Ära minu peret tapma tule !!!

7.päeva adventist 25. aprill 2016 15:16
Sildistamine on võimu kaitsereaktsioon,kindlsti hakatakse sildistama ja ka hävitama kõiki,kes ei võta metsalisemärki ehk näiteks vöötkoodi oma käele või laubale ja ei allu tulevasele pühapäevaseadusele(sunday law).
7.päeva adventist 25. aprill 2016 15:19
Alles oli skandaal Saksamaal,et eliidile ja valitsusliikmetele toodi sisse ühed vaktsiinid ja lihtrahvale teise koostisega vaktsiinid ehk siis mürgised,no see elavhõbeda asi jne.
Viidet palun 25. aprill 2016 17:31
7.päeva adventist 25. aprill 2016 17:57
Liniki? No ehk otsid ikka ise kaa,näiteks jutuubist ja googlest,venekeelsest jutuubist leiad vast kindlasti,neil pole mõtet kaitsta sakslasi ja info võib tõene olla.
Vivian 25. aprill 2016 20:37
Kui sul on usaldusväärset infot, siis viita palun, näiteks jagades linki. Muidu võib tegu olla suvalise kuulujutuga stiilis naised saunas rääkisid. Kes see ikka viitsib ise otsima hakata. Saksa või vene keeles pealegi.
imelikud võrdlused, arsti poolt 25. aprill 2016 15:15
Minu tutvusringkonnas on nii mitmeidki peresi, kes ei ole soovinud oma lapsi vaktsineerida ja nad ei ela küünlavalgel, ega kasvata oma lapsi muldpõrandaga hütis. Nad on kõik väga intelligentsed, targad ja hästi toimivad pered.Lihtsalt nad on palju lugenud, uurinud mis tagajärjed võivad olla vaksineerimisel kui organism on ülitundlik või tekib vaktsineerides konflikt mis viib tõsiste tevise tüsistusteni.Tegelikult ei tea me keegi kuidas mingi vaktsiin meile mõjub ja kui juhtubki tõsine allergiline reaktsioon, siis pesevad arstid oma käed puhtaks ja edasi vaataku kuidas ise saate.Olen ise vaktsineeritud ja ka minu lapsed on vaksineeritu kuid pole vaja kedagi risti lüüa, kui keegi otsustab teisiti ja arvata et nad elevad küünlavalgel nagu keskajal, see on küll väiklane.Kui vanemad jätavad lapse vaktsineerimatta, tõstetakse sõjakisa, aga kui riik jätab lapsed nälga ja vasesusesse siis poleks nagu kellegi asi, imelik.
Aga faktid 25. aprill 2016 16:38
On ju fakt, et laste suremus on vähenenud ja nii mõnedki haigused vähemalt meie kontinendilt kadunud - vaevalt, et see vaid inteligentsete vanemate teene on
to aga faktid 25. aprill 2016 18:02
need haigused oleks kadunud ka siis, kui vaktsineerimist poleks tulnud
Juba pikemat aega räägitakse ja seejärel 25. aprill 2016 15:14
ka vaikitakse sellest et vaktsineerimine pohjustab audismi.
audujuduu 25. aprill 2016 15:33
Kuule,sa seal Tartu kandis, su blogis on samad vead.
kle 25. aprill 2016 16:23
Juba pikemat aega räägitakse, et see uuring ei päde, hilisemad uuringud ei ole seda kinnitanud. See, mida räägiti 10-15 aasta eest, ei kehti igavesti.
Ja võiksid õppida õigesti kirjutama, siis jätaks jutt targemamulje.
Audism 25. aprill 2016 17:03
on see kui sõidad Audiga.
ELEKTRIK 25. aprill 2016 15:12
MU NAINE TÕI KUTSIKAD ;AGA LAES PÕLES SÄÄSTUPIRN MITTE KÜÜNAL,IRW
Selline arst ei 25. aprill 2016 15:07
ärata küll mingit usaldust, kes sedasi räägib. Ülbusega ja hukkamõistuga ei saavutata austust ja usaldust. Täiega lahmimine! Olen oma 3-me last kõiki vaktsioneerida lasknud, sest mul on olnud ARUKAD ja USALDATAVAD lastearstid.
mmhh 26. aprill 2016 09:51
Biibi 25. aprill 2016 15:05
karla 25. aprill 2016 15:04
Arstid ja teadus ei ole paraku kõikvõimsad (isegi kui loota et nad ei ole ravimifirmade teenistuses). Kes vähegi patsiendina meditsiiniga kokku on puutunud, see teab kui palju pimeduses sobramist ja katse-eksituse teemat seal on. Arvan, et on häid ja kahjulikke vaktsiine aga kes oskaks neil vahet teha? Lõpuks on see suuresti usuküsimus ja arstid usuvad muidugi seda, mis neile ülikoolis on õpetatud. Ajalugu näitab aga, et on õpetus on sajandite jooksul muutunud ja kes ütleb, et praegu õpetatav on lõplik tõde?
Kas on hea manipuleerida inimese ülikeerulist loomulikku immuunsüsteemi? Mina ei ole julgenud oma lapsi vaktsineerida, sildistage kuidas tahate.
Jaa 25. aprill 2016 14:51
Ja arstid on imettegijad, kes ravivad kõik terveks - aidsihaigetest vähihaigeteni.
Lisaks 25. aprill 2016 14:58
kõiketeadjad ja kadestamisväärse enesekindlusega inimesed, kes endas ja oma teadmistes-otsustes kunagi ei kahtle.
Semjonov 25. aprill 2016 18:19
Sõna jah ilusti ära. Tuleta meelde kui kui sul arsti abi vaja läheb. Kui häda käes, siis pea oma sõnu/kirjutusi meeles.

aasta oli siis 1970 25. aprill 2016 14:50
Jaa mis me siin räägime ,mul vägagi hästi meeles kui sama nimega arst Tartu Lastepolikliinikust , ei tundnud ära pimesoole juba mädast põletikku 3,5 aastasel lapsel , arvas et lapsel põiepõletik ja komandal päeval tuli Elva haigla härra peaarst külla vaatas lapse üle ja kutsus kiiremaskorras kiirabi kohale ja 0,5 tunnipärast oli laps opi. laual ja viimastel minutitel päästeti laps ,kuna pimesool oli lõhkenud ja mitte alles ,sooled olid juba kõvad mädast ...
to 14,50 25. aprill 2016 15:04
Veaparandus: aasta oli 1972 veebruar ,kui lapsel oli op. ja naistepäevaks lasti laps mulle koju ,pärast 4 nädalat haiglas olemist ... ei andesta seda kunagi ,kui hoolimatu võib arst olla . Googeldades nägin ka niii mõndagi negatiivset seal ka teistelt emmedelt ...
to-14,50 ja 15,04 25. aprill 2016 17:13
Vähe veel sellest ,et ära ei tundnud reede lõunaaeg pimesoolepõletikku ta oli kindel ,et lapsel põiepõletik ja käskis esmaspäeval pissiproov polikliinikusse Ülikooli tn 2-te viia ... reede õhtupoole oli juba op-gi tehtud . Tänulik olin tookord hr. Heino Järvele Elva haiglast ja kirurg hr. Kriisale Maarjamõisast . Aga soovitan googeldada ja siis näete mis seal arvavad emmed...
kaaslane 26. aprill 2016 09:00
Lugupeetud tuntud nimega tohter käis siis 4.klassis
Husaar 25. aprill 2016 18:40
..., et siis 44 aastat tagasi... Eda Tamm on sündinud aastal 1961...
Husaar 25. aprill 2016 18:42
..., et siis 44 aastat tagasi, Eda Tamm on sündinud aastal 1961...
XXX 26. aprill 2016 09:16
Pööran tähelepanu sõnadele - s a m a n i m e g a - oli Tartus lastearst tookord... aitäh.
uuuhhh 26. aprill 2016 16:05
oli s. 22.09.1939.a.
Hmm 25. aprill 2016 14:49
Ma tean vaktsineerimata lapsi ja vaktsineeritud lapsi kuid imelikul kombel vaktsineeritud lapsed on koguaeg haiged ja rahutumad/närvilisemad. Samas vaktsineerimata lapsed väiksena olid nii rahulikud ja ei nutnud ega jonninud ning ka pole kunagi tõsiselt haige olnud. Juhus?!
Kodanik 25. aprill 2016 15:06
Mul ka tutvuses kusjuures kaks perearsti last, kes on vaktsineerimata ja kellel kummalgi pole peeaegu üldse mingeid haigusi, healjuhul üheks päevaks võtab tati lahti sügiseti, kuid mingeid 7 pevaseid nohusi ja muid põletikke pole kunagi olnud.
Lastehalvatus oli enne vaktsineerimiste alustamist juba peeaaegu kadunud. Teetanuse vastu pole vaja vaktsineerida, sest teetanus saab elada vaid ilma hapnikuta keskkonnas ja kui peale haava tekkimist haav ikkagi ära puhastada, siis ei saa sealt mingit rasket haigust.
Vaktsineerimisel ei ole kohta nende inimeste seas, kes tahavad endale tugevat immuunsussüsteemi. Millegipärast väga vähesed arstid räägivad üleüldse vitamiinidest ja mineraalidest, mida meil hädasti vaja on.
Dark Lord Voldemort 25. aprill 2016 15:57
Inimnäolise Looma Seaduse alusel tuleb kõik inimnäolised loomad juba varakult juhmistada! :D
25. aprill 2016 16:00
Laps kohe kahene. Mitte mingisugust haiget olemist pole olnud va. kütte perioodi alguses kerge ninakinnisus ja mõnel korral paaripäevane palavik.
25. aprill 2016 14:49
Tegelikult peakski lastetoetuse siduma vaktsineerimisega.
25. aprill 2016 15:46
Tegelikult peakski lastetoetuse siduma vanemate lauslolluseg, iga hinna eest vaktsineerida. See võib olla 50:50 teadlik, võimalik lapse hävitamine, kus lapse käest ei küsita-......tahad või ei taha elada !
Dr. Liiv 25. aprill 2016 14:46
Mis siin rääkida, vaktsiinide vastu saab olla vaid rumal inimene. Loomulikult võib vaktsiinidel esineda kõrvalmõjusid, aga need on pigem ebamugavused kui tervist ohustavad. Kõikidel ravimitel on kõrvalmõjud, küsimus on selles, et need ei kaalu üles kasu, mis ravimi kasutamisel saadakse. Lõpuks üks tubli arst julges tõe välja öelda.
Kuule "doktor" 25. aprill 2016 16:44
vaktsiin pole ravim, et sa teaksid.
Mutt 25. aprill 2016 17:24
Minu kolm last on vaktsineeritud ja kõik hullumoodi haiged olnud. Kaks nooremat haigestusid peale läkaköha vaktsiini läkaköhasse. Tütar põdes seda vaktsiinist saadud läkaköha terve aasta. Tegime ka 5ab.kuuri, aga tulutult! Millisest kasust siin räägitakse?
Teine mutt 25. aprill 2016 22:22
Kui su lapsel tekkis läkaköha sellest imeväikesesst vaktsiinikogusest, siis võid vaid ette kujutada, mismoodi ta oleks tegelikule haigusekandjale reageerinud. Täna jumalat, et ikkagi vaktsineertud sai.
Suvetüdruk 25. aprill 2016 17:57
Kas surm on ebamugav kõrvalmõju, miks sellistest juhtumitest arstid ei räägi ?
irw 25. aprill 2016 14:45
mis tesiin kirute .... mürkrohelist pläusti ja selgitustööd on maailm täis ja nüüd tahavad veel vaktsineerida. kus sa enam saad - küll mürkrohelistelt tarkust küsivad .... need teavad kõike ja kõik on kooskõlas ... irwwww
jusss 25. aprill 2016 14:43
Kui lapsed hiljuti peale vaktsineerimist haiglasse sattusid, kaotasid astid hääle kollektiivselt.
25. aprill 2016 14:42
mõelge ka ikka, mida räägite. kui need oleksid küünlavalgel kodusünnitajad, siis poleks põhjust sellest nii palju rääkida, sest kodusünnitajaid on vähe ja nende laste vaktsineerimata jätmine ei muudaks üldplaanis suurt midagi. praegu jäetakse ikka väga palju lapsi vaktsineerimata.
25. aprill 2016 14:39
Milleks mõnitada?????? Toredad eesti naised jälle.
elf 25. aprill 2016 15:35
Need halleluuja-muusika ja küünlavalgel sünnitajad või? Naeru ajavad peale oma esoteerikaga. Mehed sama totakad kui naised.

sutsakas 25. aprill 2016 14:37
Eesti riik peaks olema konkreetne - need vanemad, kes keelduvad last vaktsineerimast, ei saaks ka riigi poolt rahalist toetust ...kuidas saab nii süüdimatu olla ja oma lapse elu ohtu seada !?
25. aprill 2016 15:56
Sel juhul ei maksa ka ka antud vanemad töötasult riigile makse!
25. aprill 2016 16:00
Sel juhul ei maksa ka ka antud vanemad töötasult riigile makse!
Ei tea tõtt! 25. aprill 2016 14:33
Seda teemat tuleb veel põhjalikult uurida ja vaksiinide koostist ja kuidas on mõjunud latele?
Miks on vaksiine müügilt ära võetud ja keelatud kasutada?Arstid ja ravimiamet töötavad käsikäes kahjuks ja seda teavad kõik.Jah ,laps otsustada ei saa ja vanemad teevad valiku.Kas teevad õige või vale valiku aga nad vastutavad lapse tervise eest.Viimasel ajal kirjutavad arstid rohtusid kergekäeliselt, sellest on palju juttu igal pool.
Appi 25. aprill 2016 14:32
Vaktsineeri ennast pimedaks. Pole vaja teisi oma nõelaga torkida, eriti veel ajalehes.
vaktsiinide häda 25. aprill 2016 14:20
on selles, et stabilisaatorina kasutatakse ka elavhõbedat, mis sest, et väikeses koguses aga see ei tee asja olematuks ja elavhõbe kord kehas olles, sealt välja ei lähe. Edasi mõelge ise.
Lugesin 25. aprill 2016 17:30
k
Kui ravimiameti kodulehte lugeda, siis saab selle elavhõbeda asjus ka vähe targemaks. Ei maksa paanikat külvata.
elo 25. aprill 2016 14:18
Taaskord selline rumal üldistus
elo 25. aprill 2016 14:18
Taaskord selline rumal üldistus
Rahvas arvab 25. aprill 2016 14:16
Raske juhus kui lisaks emale ka isa ei saa hakkama lapse kasvatamisega. Kas sotsiaaltöötaja saab teada perearstilt kui puudub arstlik hoolekanne?
25. aprill 2016 14:16
sünnitavad küünlavalges aga kui laps jääb hätta, süüdistatakse riiki ja arste tegevusetusess
14:16-le 25. aprill 2016 15:36
Otse loomulikult.Nähtud.