Maailm

Obama saadab Süüriasse lisajõudu, peamiselt eriväelasi (13)

Õhtuleht.ee, 25. aprill 2016 12:38
USA president Barack Obama Hannoveri messil 25. aprillil 2016.Foto: Reuters / Scanpix
USA president Barack Obama kavatseb Süüriasse saata lisaks 250 sõjaväelast toetamaks kohalikku omakaitset võitluses Islamiriigi vastu.

Eesmärk on julgustada sunniide ühinema Kirde-Süürias kurdi võitlejatega .

Obama ütles BBCle antud intervjuus, et välistas maavägede saatmise Süüriasse ning et ainuüksi sõjalised püüdlused ei saa lahendada Süüria tohutult keerulist olukorda.

USAst läkitatud sõjalisest lisapersonalist enamuse moodustavad erioperatsioonide jõud, kuid sinna kuuluvad ka meditsiini- ja logistikaüksused.

Täna Saksamaal Hannoveris viibiv Obama peaks esitama selle kohta teadaande kohtumisel Suurbritannia, Saksamaa, Prantsusmaa ja Itaalia juhtidega, millel  arutatakse Süüria ning teisi välispoliitilisi küsimusi.

USA president Barack Obama ja Saksa kantsler Angela Merkel Hannoveris 25. aprillil 2016. Foto: AFP / Scanpix

Samal teemal

Saksa kantsler Angela Merkel on tungivalt palunud sõdivaid pooli luua Süürias turvatsoone, kus pagulased oleksid omal maal kaitstud. Merkel avaldas lootust, et sellise plaani võiks kokku leppida Genfi rahuläbirääkimistel. Obama avaldas seevastu, et taoliste tsoonide loomine võib olla väga raske.

Islamiriik on kaotanud Süürias alasid märkimisväärselt. Viimatise suurema tagasilöögi sai ISIS Venemaa toetatud Süüria valitsusvägedelt Palmyras. ISIS on lüüa saanud ka Iraagis, kus see kaotas Anbari provintsi pealinna Ramadi.  

Samal teemal

06.06.2016
KAOS JA PARANOIA: Islamiriik jahib oma ridadesse imbunud "koputajaid"
24.05.2016
Süüria õhuväebaasis hävis tules neli Vene kopterit ja paarkümmend veokit?
23.05.2016
FOTOD | Islamiriigi pommarid ründasid Süürias valitsuse tugipunkte
26.04.2016
Obama avaldas Merkelile armastust