Maailm

USAs tapetud pere oli seotud Mehhiko uimastikaubandusega? (2)

Õhtuleht.ee, 25. aprill 2016 09:51
Piketoni tapatööFoto: CNN /YouTube
USA uurijad on Piketonis, kus eile leiti tapetuna ühe perekonna kaheksa liiget, avastanud varem kanepikasvandusi. Tapeti täiskasvanud, kolm väikest last on elus. Tapatöö oli põhjalikult ette kavandatud.

Ohio osariigi võimud ei ole kinnitanud, et tapatööga oleksid seotud uimastid, kuid ametnike sõnul ei tapetud isiklikel põhjustel, vaid see oli "midagi palju suuremat“. "See oli väga keerukas tegutsemine,“ sõnas korrespondent CNNile.

Samal teemal

2000 elanikuga Piketonis leiti tapetud kolmes majas vanuses 16-44. Neid oli tulistatud une pealt pähe, tapatöö pandi toime koidu eel. Ohvrite seas oli ka ema, kelle kõrval lebas neljapäevane beebi. Vastsündinu ning ka kuuekuune ja kolmeaastane laps on elus. Tapeti 19-, 20- ja 37aastane naine ning mehed vanuses 16, 20, 38, 40 ja 44.

Ametnikud on avaldanud, et mõrvad olid ettekavatsetud ning need, kes seda tegid, püüdsid teha kõik, mida nad suutsid, et takistada uurimist ja jälitamist.

Seni pole teada, kui palju oli tapjaid, pole ka avaldatud, miks tapeti Rhodeni perekond, ehkki Pike’i maakonna šerifi sõnul oli ta Rhodeneid hoiatanud, et nad on sihikul ning et nad oleksid relvastatud. "Võin teile öelda, et kui te olete hirmul, siis relvastage end,“ ütles šerif.

Ametnikud ei ole veel avaldanud, kui palju relvi kasutati ning kas Rhodenite perekond oli kriminaalne. Samuti ei kinnitanud võimud, kas tegemist on uimastikuriteoga, kuid Pike’i maakonnas on hävitatud varem kokku 1200 kanepikasvandust ning leitud mahajäetud laagriplatse, mida arvatakse kuulunud mehhiklastele. Pike’i maakonda seostatakse sidemetes Mehhiko uimastikartelliga.  

Samal teemal

19.07.2016
PIINAMINE, HUKKAMINE, VÕLTSIMINE: Mehhiko politsei ei vali uimastikartellidega võitluses vahendeid
25.03.2016
"Nad kõik on tapetud! Ma arvan, et keegi peksis nad surnuks!"