Eesti uudised

Kaljuranna ema aitas punastel sakslaste vangilaagrist pageda (172)

LISA KOMMENTAAR

Lahti 28. aprill 2016 00:08
Ta peaks isegi mionistri kohalt lahti lastama, aga mitte veel presidendiks upitatama.
Mitmes põlv 28. aprill 2016 00:06
Nii et mitmendat põlve kommunist nagu Ansipki
Miks? 27. aprill 2016 16:23
Miks tahab Marina Kaljurand iga hinna eest EV PRESIDENDIKS SAADA?
Välisminister Marina Kaljuranna ema Vera Rajevskaja töötas aastakümneid ENSV Ministrite Nõukogu Asjadevalitsuse esimeses osakonnas ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee (KGB) range kontrolli all.
KGB töötas ENSV-s nagu muudeski liiduvabariikides nagu riik riigis. Nad allusid otse Moskvale, said sealt ülesandeid ja korraldusi ja kandsid ka nende täitmisest ainult Moskvale ette.
ENSV Ministrite Nõukogu Asjadevalitsuse esimeses osakonnas vanemreferentidena olid ametis Marina Kaljuranna ema Vera Rajevskaja, Valentina Valner ja Vsevolod Snetkov.
Sellistele töökohtadele võeti kommunistlikule parteile eriliselt usaldusväärsed ja põhjalikult kontrollitud isikuid.
Ühesõnaga - minister Kaljuranna ema tööelu möödus osakonnas, mis tegutses NSVL-i julgeolekuorganite käepikendusena.
Marina Kaljurand see tütar, kes on nõukaaja, Kremlile üdini ustava kommunistist ema Veera Rajevskaja poolt saanud ka kommunismi-ideelise kasvatuse, tahab nüüd, kasvõi nui neljaks saada EV presidendiks.
Miks?
Kõige mõtlemapanev on aga asjaolu, et Eesti Vabariigi Presidendi riigikaitsealased volitused on küllaltki ulatuslikud — tegemist on Eesti riigikaitse kõrgeima juhiga.
Kas kujutate ette, mida see tähendab?
Välise agressiooni ja ohu korral tuleb olukorra tõsiduse korral teha vajalikke ja kiireid otsuseid, väljakuulutada eriolukord jpm.
President kui EV riigikaitse kõrgeim juht on ikka see, kes annab käsu oma riigi relvajõududele vastulöögiks.
Või hoopis vastupidi, keelab oma riigi sõjalistel jõududel vastuhaku võõrriigi agressiooni puhul!!!
Kas Proua Kaljurand on sobiv isik selleks?
Peaküsimus aga on ja jääb – kuidas Kaljurand sellises olukorras käituks?
Kas positiivselt või negatiivselt?
kordus 27. aprill 2016 16:38
Odin / 09:39, 25. apr 2016
Jutt jumala õige. Pole küll viidatud raamatut lugenud, aga seda ma tean, et Rajevskid ja Rajevskajad olid teenekad "kodanluse vastu võitlejad".
Tamara RAJEVSKAJA ELKNÜ Viljandimaa komitte arvestussektori juhataja 1941.a.;
Pjotr RAJEVSKI punaaktivist 1924-1927.a.;
Ning see peaks siililegi selge olema (kahjuks roosadele ei ole), et ilma teeneid omamata NSVL-s haljale oksale ei pääsenud keegi.
kordus 27. aprill 2016 16:38
Odin / 09:39, 25. apr 2016
Jutt jumala õige. Pole küll viidatud raamatut lugenud, aga seda ma tean, et Rajevskid ja Rajevskajad olid teenekad "kodanluse vastu võitlejad".
Tamara RAJEVSKAJA ELKNÜ Viljandimaa komitte arvestussektori juhataja 1941.a.;
Pjotr RAJEVSKI punaaktivist 1924-1927.a.;
Ning see peaks siililegi selge olema (kahjuks roosadele ei ole), et ilma teeneid omamata NSVL-s haljale oksale ei pääsenud keegi.
päritolu 26. aprill 2016 14:14
teadmata ütlesin et hea merkel tuleb aga hämmastavalt püsiv on se endiste nomenklatuuri karjäär
ongi tõeline reformlane, uhkemgi veel 26. aprill 2016 12:00
Mida siin arutada, reformile ideaalne, nii mineviku, kui oleviku pärast.Ei poolda okupatsiooni eitamist, ei ole vaja Komarovkat Eesti külaks nimetada, anname maad ja merd Putinile juurde...Kus see piirilepingu ratifitseerimine nüüd siis jäi vene duumas-vaikus.Ehk on meie õnnekski see venitus hea, tuleb uus valitsus ja tühistab selle venemõjuagentide tegevuse.
Kaisa 25. aprill 2016 20:51
Eikös Kaljurand sanonut: " Olen virolainen ja olen siitä ylpeä".
Ylpeävain hetkeksi 25. aprill 2016 22:47
Eivät pitkäaikaa se oo mahdollista. Virossa ei rakastetan venälaisia.
Ryssät ovat ryssät.
Ja se oo ikuinen.
kaisale 26. aprill 2016 19:25
hän sanoi:olen viron kansalainen...,ei virolainen,täällä on iso ero.
Kaisa 25. aprill 2016 20:51
Eikös Kaljurand sanonut: " Olen virolainen ja olen siitä ylpeä".
wiki täpsustus 25. aprill 2016 19:18
Komarovka (Комаровка) on küla Venemaal Leningradi oblastis Kingissepa rajoonis.
Tartu rahu järgse Eesti-Venemaa piiri kokkuleppimisel sai küla piirikülaks.
<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Veera Rajevskaja ema sündis Narva.
Aga see pole üldse ju oluline, kas see Marina Kaljurand ema sündis Eesti territooriumil või kustahes, sest Eestis sündinud välismaalasest ei saanud kohe automaatselt eestlane või EW kodanik.
Vastpidi, igasuguste kahtlaste tegevuste pärast oli see ema Veera EW politsei poolt mitmeid kordi isegi arreteeritud ja ülekuulatud.
Oluline on ikka ju see, et M. Kaljurand ema Veera EI OLNUD EW KODANIK, samuti mitte ka ta bioloogiline isa, see lätlasest bussijuht..
Vene okupatsiooni ajal töötas Veera Rajevskaja algul EKP Narva Linnakomitees, hiljem edutatai ta endise Eesti NSV Ministrite Nõukogu Asjadevalitsuse ametnikuks. Tähendab oli Kremlile ustav venelane.
Veera Rajevskaja isa oli kommunist Aleksander Sergei poeg Rajevski ja ema Aleksandra Pjotori tütar Rajevskaja.
Veera Rajevskaja töötas EKP Narva Linnakomitees ja edutati, kes teab mis teenete eest? Eesti NSV Ministrite Nõukogu Asjadevalitsuse töötajaks.
Tähendab ta oli ka Toompea punaparun.
Marina Kaljurand kinnitab kord meedias, et ta on venelane ja on selle üle uhke.
Sealsamas kinnitab Kaljurand BNS-ile, et tema ema Veera Rajevskaja sündis 1925. aastal Narvas, mis tähendab, et ta on sünnijärgne Eesti kodanik.
Väga imelik ja väga varjatud ning isegi väga segase elulooga naine..
Sellest kõigest paistab, et Kaljurand tahab kohe iga hinna eest EV presidendiks saada.
Kas tema selja taga on mõni niiditõmbaja või käsuandja?

Olger. 25. aprill 2016 18:25
Käbi ei kuku kännust kaugele. Eesti vanasõna ja jokk!
p..p sellised kodanikud nõukogude eesti loojad. 25. aprill 2016 16:45
Huvitav millega ikkagi ekp tegelased tegelesid siin sõja järgsel ajal, minu teada siis polnud pele iideelise kommunisti kellegil vajadus sinna turnida, hilisemad kommarid siin ei puutu asjasse siis oli juba nende esimeste kommarite poolt süsteem käivitatud ja loodud peale seda juba saab aru et mingi vajadus eluga edasi liikumisel oli mõttekas sinna pugeda.
Ikka tuli andamit viia 25. aprill 2016 18:27
Vinni NST nimel viis andamit Kirill Murumets sellele teraviljaministerile sünnipäevaks.
See oli ametlik toiming ja jutt käis venkude keeles. Marina vaid mökutas selle juures. Eesti keelt ta siis veel ei rääkinud. Emme samuti ei mõistnud meie keelt.
Minul autojuhina oli vastik seal kolidoris haisus seista ja läksin värskesse välja.
Niipalju siis nende ilusast ja "jeesti" perest.
lugesin kommentaarid 25. aprill 2016 16:42
Kõik läbi . Paljude väljaütlemistega olen ma nõus . Aga ma EI OLE NÕUS sellega . et paljud kommenteerijad ei saa aru sellest , et LAPSED EI VASTUTA OMA VANEMATE TEGUDE EEST,samamoodi ei saa lapsed valida omele vanemaid ! Igaüks vastutab ISE oma tegemiste ja tegematajätmiste eest! Saage sellest ometi aru , inimesed !
Kirjaoskamatu 25. aprill 2016 17:23
Laps näsis min. nõukogu poe hüvesid lisaks olid sellistel võsukestel kõik uksed valla, astu ainult sisse. Ega ei vastuta küll vanemate eest, kuid ise ei pidanud mitte kuidagi ja mitte millegagi vaeva nägema!!!
küll 25. aprill 2016 19:19
aga vastutavad vanemad selle eest, kas nende geenistik on väärt ühiskonnas edasi kanduma ja ühiskonna hüvedest osa saama.
25. aprill 2016 22:20
Praegusel juhul ei ole üldse nii oluline, MIDA ta vanemad (ema ) tegi, vaid et ta ema ega ka mitte ei bioloogiline või kasuisa tegid,
vaid kogu jutt seisnev ikka sellest, et ei M.Kaljuranna ema ega isa(D) EI OLE EESTI JUURTEGA EHK PÄRITOLUGA.
Seega pole siis ka Marina Kaljurand eesti päritoluga ja ei saa presidendika kandideerida.
Ja kõik.
16:42 aga.... 26. aprill 2016 10:02
Vastutabki-aga kas seda tehakse valetamiste ja salgamistega, on ju iseasi.Selles kogu probleem ongi.
Kirjutasin kommentaari eesti ja venemeelsusest + mida veel Kaljurannalt küsiks + Ma ka ei ole ekrega seotud aga mul on sarnane küsimus 25. aprill 2016 16:30
Põhiseadus on mõnes mõttes garantii, et me ei vali presidenti, kes võib olla mõne võõrvõimu käpiknukk või lihtsalt juurteta. Tegemist on ka julgeoleku küsimusega. Vähemalt mulle tundub nii. Seega lähtudes sümpaatiast ühe konkreetse kandidaadi vastu, ei saa muuta tingimusi liiga leebeks. Arvestada tuleb ju erinevate olukordadega.
Hetkel ma ei olegi saanud aru, kas on täidetud põhiseadust või mite. Näha on, et selle üle vaidlus käib. Ma arvan, et sellised vaidlused ei tee kandidaadile au. St, et keegi objektiivne osapool võiks anda faktidele tuginedes oma hinnangu. Põhiseadust ja selle täitmist tuleb hoida au sees.
Olen demokraatia pooldaja. Ilmselt on geenidega edasi antud (nii eesti kui vene poolt), mistõttu olengi kommentaariumis sõnakas olnud. Mind käivitas elukauge „sallivusrünnak“, mis elimineeris normaalsete arutelude võimaluse. Tunnetan, et viimase aasta jooksul oleme langenud demokraatia kursilt. See on halb, kuna pärsib läbimõeldud otsuste tegemist ja tekitab pingeid, mis varem või hiljem üles kerkivad (kahjuks ka üsna ebameeldival moel).
Muideks demokraatlik ühiskond (valmidus) kujuneb aja jooksul, mistõttu ei peaks kartma ka vigu. Meil aga poliitikud hirmsasti kardavad rahvast ja opositsiooni, sest ilmselt ollakse piisavalt kaugenenud, et karta. Kas see võib olla ka debatist loobumise põhjus (nt Kaljuranna puhul), jääb ainult oletada.
Demokraatlikus ühiskonnas me teaks, mida väärtustab tulevane presidendikandidaat. Mina ei tea. Küll on jäänud meelde Kaljuranna valusad väljaütlemised ja selgitused, mis on loonud temast teatud kuvandi. Ma olen jälginud Brexiti arenguid ning mõnes mõttes on mul kahju, et meil puuduvad arutelud. Sealt on välja ujunud ka nii mõnigi EL plaan, mida võiks arutada. Meil on aga see välistatud. Istume kotis ja ei tea, mida planeeritakse, millega nõus ollakse ja kui kaugele minnakse. Kas see on normaalne? Vaadake Ameerika uudiste kanaleid. Kas seal põetakse poliitkorreksuse pärast? Meil isegi üksik küsimus/väide, mis sai esitatud Kaljurannale, tekitas pahameele tormi. Valesti esitatud küsimus või mitte, vastama peab ja selgelt / arusaadavalt.
Need teemad, mida arutatakse teistes riikides, ei ole sugugi vähetähtsad. Meil selleni ei jõua, sest paljud ei teagi, mis päevakorral on. Kusjuures on mida arutada.
Me räägime loovuse tähtsusest. Miks me loovus poliitikas kaob? Miks peab alati olema see õige, mis kõrgemalt tuleb? Olgem avatud nii oma ütlustes kui ka lahenduste otsimises (see käib ka Kaljuranna kohta). Selge on see, et EL soov on tsentraliseerimine ühel või teisel määral. küsimus on selles, kuhu me tahame liikuda? Mis juhtub peale Kreeka järjekordset langust, Brexitit ja tsentraliseerimise plaanide ilmnemist (kui sinna jõutakse)? Äkki on meil alternatiive? Mis on me seisukohad ja valikud?
Kui isegi Kaljuranda upitatakse kaudselt anonüümsete poolehoidjate kaudu, siis millest me üldse räägime?
25. aprill 2016 18:19
pikk jutt, tobe jutt!
Ei viitsinud seda opositsiooni pisarates nõretavat ja ühe opositsiooni-taadu, (kes ekrega ei ole seotud..hahaa!) heietust läbi lugedagi.
Paar asja
Esiteks
juurdeta ei ole mitte ükski inimene
teiseks
Presidentikandidaati ei upita ega pane anonüümsed tegelased paika
kolmandaks
mis imeloom see loovne poliitika küll on? selgitad ehk seda meile, rumalatele vähe pikemalt.
neljandaks
mis puutub selle Kaljuranna artikli alla Bexitit või Kreeka languse teema?
Kui nendel teemadel tahad midagi lugeda ja ennast tühjaks rääkida-kirjutada, siis loe tõsisemaid trükiväljaandeid, mitte kõmulehti
Aga praegu ongi ju ikka Eestis päevakorral ja paljude artiklite teemaks presidendikandidaatide valiku otsimine, sellepärast ka need artiklid
Üldkokkuvõttes, sinu - see Eestit ja Euroopa Liitu halvustav ja mahategev kommentaar on sul küll veidi kõrgemal tasemel ja peenemalt uduajav kui teie alaarenguga trollivabrikute töllide oma, muud ei midagi.
aita sõber 25. aprill 2016 19:59
tahaks ka trollivabrikusse tööle,aga siiani ei oska keegi juhatada,kuidas sinna tööle saaks ja kui palju on kuupalk.Sina paistvat spetsialist olema ,anna siis nõu,sest küsimus on ainult sulle!
18:19lühidalt, sest pikkjutt pole aidanud, ega aita ka, kuni oravad võimul 26. aprill 2016 10:14
Noh räägi tõeline orava troll, mis loom on kogu valitsuse poliitika, kes ei suuda 4-ja musta ohjes hoida, aga kisa pagulaste vastuvõtuks on taevani, alati valmis.Siin pole ju midagi lahata, kõik on niigi ammu selge,presidenti tehakse nilssonite magamistoas, mitte ei valita.Kes muutuvad ohuks närilistele, tuleb puuri panna.Ehk valmistatakse Helmele ka süüdistust kuskil pimedas toas, ausalt, ei imestaks.Põllumajandus hingusele, vallad kokku, ühendame Tallinnaga, Savisaar puuri ja õitsev kommunism ongi käes.
OLEW AIT EIP 25. aprill 2016 16:01
Kas Komarovka küla on siis Narva linn väää? Ootan , et FSB pakuks marinotskale kohasema ülesande, kasvõi kompassi toimetamise Narva jõest läbi ujujatele.
jüri 25. aprill 2016 16:37
Komarovka küla oli 1926 Eesti Vabariik.
komorovka 25. aprill 2016 18:34
OLEW AIT EIP 25. aprill 2016 20:14
Veelkord küsin - kas Komarovka on siis Narva, nagu väidab Marina Rajevskaja ja nagu on Wikisse sokutatud.
Kas Komarovka küla on siis Narva linn väää? Ootan , et FSB pakuks marinotskale kohasema ülesande, kasvõi kompassi toimetamise Narva jõest läbi ujujatele. 25. aprill 2016 15:55
Kas Komarovka küla on siis Narva linn väää? Ootan , et FSB pakuks marinotskale kohasema ülesande, kasvõi kompassi toimetamise Narva jõest läbi ujujatele.
OLEW AIT EIP 25. aprill 2016 15:49
Kust see Marina selle ülesande on saanud ennast EV presidendiks sokutada. Tema ja ta esivanemate sugu on täis EESTIWASTASUST. Kas jälle FSB?
OLEW AIT
EIP
Eesti 25. aprill 2016 15:39
vanasõna:sööda hunti niipalju kui tahad,ikka vahib metsa poole!
sööda hunti 25. aprill 2016 18:10
palju tahad, eeslil on ikka suurem.

Aitab juba neist vesistest presidentides ja -kandidaatidest 25. aprill 2016 15:33
Meri, Kallas, Kaljurand, Jõerüüt. Võtaks mingi tummisema teema.
Aitab juba neist vesistest presidentides ja -kandidaatidest 25. aprill 2016 15:33
Meri, Kallas, Kaljurand, Jõerüüt. Võtaks mingi tummisema teema.
Aitab juba neist vesistest presidentides ja -kandidaatidest 25. aprill 2016 15:33
Meri, Kallas, Kaljurand, Jõerüüt. Võtaks mingi tummisema teema.
Aitab juba neist vesistest presidentides ja -kandidaatidest 25. aprill 2016 15:33
Meri, Kallas, Kaljurand, Jõerüüt. Võtaks mingi tummisema teema.
OLEW AIT EIP 25. aprill 2016 15:32
Keegi Vera Rajevskaja on sündinud Leningradi oblastis Komarovka külas, mitte aga Narva linnas. Kas keegi Marina Rajevskaja alustab oma kampaaniat valedega, nagu enamik selliseid.
Millega on ta nii silma paistnud EESTLASENA EESTIS?
OLEW AIT
EIP
PS vaadake meetrikaraamatuid, seal on asi kirjas.
jüri 25. aprill 2016 15:38
to OLEW
Vera Rajevskaja on sündinud Komarovka külas , mis oli vastavalt 1920 a. rahulepinguga Eesti Vabariik.
OLEW AIT EIP 25. aprill 2016 15:53
Kas Komarovka küla on siis Narva linn väää? Ootan , et FSB pakuks marinotskale kohasema ülesande, kasvõi kompassi toimetamise Narva jõest läbi ujujatele.
Kas Komarovka küla on siis Narva linn väää? Ootan , et FSB pakuks marinotskale kohasema ülesande, kasvõi kompassi toimetamise Narva jõest läbi ujujatele. 25. aprill 2016 15:53
Kas Komarovka küla on siis Narva linn väää? Ootan , et FSB pakuks marinotskale kohasema ülesande, kasvõi kompassi toimetamise Narva jõest läbi ujujatele.
To Olew Ait 25. aprill 2016 15:43
Väga kohane kommentaar.Mina ei tea küll Eestis sellist küla nimega Komarovka.See ju ehtne vene küla.Seega ei saa siin rääkida :sünnilt eesti kodanik.
jüri 25. aprill 2016 15:57
...ajalugu ja geograafiat tunda poleks häbiasi.
JUURA... 26. aprill 2016 10:42
Miks sa siis seda ei tea?
küsimus 25. aprill 2016 14:46
Millega on pr.Kaljurand silma paistnud, et vääriks presidendi kohta (rahvuse kallal ei ole mõtet ilkuda), kas sellega et on alandlik reffide teener?
On veel palju häid esinduslikke ja tarku kandidaate : Jaak Jõerüüt ; Ignar Fjuk : Jaan Kaplinski j.n.e
Meil on ju palju silmapaistvaid ja mitte
JAH versus EI 25. aprill 2016 14:01
Veelkord siis selgitus nendele põmmpeadele, kes siin presidendi valimise lugu ikka veel ei jaga.
Marina Kaljurand – küll eestimeelne ja tubli, aga kas tõesti parim presidendikandidaat?
Jah või ei?
Poolt ja vastu inimesed,
kirjutage, jahuge, rääkige,
sündis proua Kaljuranna ema kas Eesti või vene külas,
kas aitas vene sõduritel põgeneda või mitte,
kas töötas viimase okupatsioonivalitsusega käsikaes või mitte,
käige või pea peal,
aga
proua Kaljurand oli, on ja jääb AINULT vene-läti juurtega inimeseks,
eesti päritolust ei saa siin tema puhul juttugi olla, sest ei tema ema- ega isapoolses suguvõsas ei ole mitte ühtki eestijuurtega inimest.
Kaljuranna pooldajad,
RAIUGE SEE OMA PEALUUSSE:
Seega, toetudes EV Põhiseadusele, ei saa selline inimene, kes ei ole eesti päritoluga, hakata (või teda valida) EV presidendiks.
Kõik muu ei ole sel juhul üldse oluline.
Punkt – ja ongi kogu lugu!
Ja lõpetage, palun, igasugused halvustamised, laimamised, oletused, õigustused ja kõik muu!
põliseestlane 25. aprill 2016 13:07
Oleks äärmiselt piinlik, Kui Eesti Vabariigi president Veera Rajevskaja suguse seltsimehe 24 veebruaril vastuvõtule kutsuks
jüri 25. aprill 2016 13:21
Veera Rajevskaja (Marina ema ) on samasugune põliseestlane nagu Sinagi , st. vastavalt Põhiseadusele (on sündinud Eesti Vabariigis )
hetzer 25. aprill 2016 13:30
Ei ole samasugune eestlane. Minu isa oli rindel. Ja ema ei smugeldanud vene sõjavangidele kompasse. Sünnijärgsus on üks asi. Teod ja tegemised midagi muud.
25. aprill 2016 13:43
MA SAAN ARU; ET SA TAHAKS KOHE HIRMSASTI OMA RAHVUSEST; st VENE RAHVUSEST inimest EV PRESIDENDIKS!
Sellepärast püüad sa ka vett siin sogada ja ajad siin Eestit USA-ga segamini. Jah, Ameerika pinnal sündinud laps on kohe automaatselt ameeriklane ehk siis täpsemoni öeldes - USA kodanik.
Eesti Vabariigi territooriumil sündinud inimene ei ole EV seaduse järgi automaatselt EI EESTLANE, EESTI PÄRITOLUGA EGA KA MITTE EV KODANIK!
kALJURAND on vene-läti juurtega, tema suguvõsas - ei ema ega isa suguvõsas - EI OLE MITTE ÜHTKI EESTI PÄRITOLUGA ESIVANEMAT.
Ponjal, durak?
jüri 25. aprill 2016 13:55
Ole hea ja võta korraks aeg maha ja loe EV Põhiseadust ! Kas said pihta , umnõi ?
Fakt 25. aprill 2016 14:01
Asi pole sünni asjaoludes, vaid mida nad ajaloos tegid1? Raamatus
http://www.sejs.ee/raamatud/ses.html on kirjas, et Marina vanaisa Aleksandr Rajevski ja ema Aleksandra olid aastal 1926 pärast Marina ema Veera sündi Eesti Kaitsepolitseis üle kuulatud kui Venemaa agendid.
jüri 25. aprill 2016 14:14
Tugineda Põhiseadusele või rääkida eetilisest küljest , on kaks eri asja. Ärme aja neid ühte patta.
jurile jt põmmpeadele teamiseks 25. aprill 2016 14:31
EV Põhiseaduse Paragrahv 79.
Vabariigi Presidendi kandidaadiks võib seada sünnilt Eesti kodaniku, kes on vähemalt nelikümmend aastat vana.
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
§ 5. Eesti kodakondsuse omandamine sünniga
(1) Sünniga omandab Eesti kodakondsuse:
1) laps, kelle sündimise ajal vähemalt üks tema vanematest on Eesti kodakondsuses või eesti päritoluga;
Ei olnud see Kaljuranna ema ei EW kodanik ega pole nende perekonnas ka mitteühtki eestlast.
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Ja JURI, ära, palun, tule jälle välja jutuga - sellepärast, et ta ema elas mingis Eesti territooriumil asuvas külas, siis on ta sellepärast kohe eestlane ehk eesti päritoluga..
Sinu jutu järgi peaksid siis KÕIK SIIN EESTIS SÜNDINUD VENELASED OLEMA KOHE AUTOMAATSELT EESTI PÄRITOLUGA?
Lõpetage ometigi see jura ja ärge jookske kogu aeg lolli moodi peaga vastu müüri!
Fakt on ja jääb - KALJURAND EI OLE EESTI PÄRITOLUGA INIMENE!
jA SELLEPÄRAST EI SAA TA KA MITTE KUNAGI EV PRESIDENDIKS!
...............
PS vabamdan karjumise pärast (suured tähed), aga paistab, et venemeelsed väiksid Eesti tähti vist ei tunne.
Miks nad muidu ikka sellist rumalat jura kogu aeg suust välja ajavad!
jüri 25. aprill 2016 14:52
... loe ka Põhiseaduse muid punkte (näiteks 8. ).
NB. Ära karju , kui pole põhjust !
eestlane Ivan 25. aprill 2016 19:04
Muuseas, ühes Eesti piirkonnas on minevikus olnud Ivan ja Ivo levinud poislaste ristinimed. Ei mõista neid rahvuslasi, kes nõuvad tagasi Tartu rahu järgset riigipiiri, kuid juudastena salgavad maha neisse jäänud Narva jõe taguse Komarovka küla. Ja seda ainult pimeda rahvusliku viha ajendil. et selles külas on sündinud Veera Rajevskaja. Põhiseaduse järgi saab esitada EV presidendikandidaadiks mitte ainult Narva taguseid vene nimedega isuritest, ingerlastest, vadjalastest, venelastest ja teistest rahvustest EV kodanike järeltulijaid vaid ka Petserimaal elanud eri rahvusest EV kodanike läreltulijaid. Juudi- ja muu vihaga nakatunud rahvuslase võib selle teadvustamine vihast siniseks ajada, mille kujukaks indikaatoriks on Jürile miinuste ladumine. Ei oleks iial uskunud, et põliseestlased ainult JAH versus EI tasemel mõtelda ja maailma aduda suudavad.
olen samuti põliseestlane 25. aprill 2016 14:29
Sinusuguseid SITAVARESID ei kutsuta mitte kusagile...!

uue aja kangelased! 25. aprill 2016 12:32
Marinotška on ju ministrite nõukogu eripoodide peal üles kasvanud. Ta võiks kirjutada mida peenemat kraami pool muidu ta sealt kätte sai.
Isa oli peavarustaja 25. aprill 2016 12:50
Täpsemalt Varustuskomitee Esimees. See oli rikkaim imeneme Eesti NSV koosseisus.
Hiljem töötas Aafrikas erinõunikuna eriküsimustes NSVL Riikliku Julgeoleku alal.
Aarialane, vankumatu kommunismivastaste suhtes. Pole tabatud abielurikkumiste juurest.
Sihikindel,sportlik, ei kaldu paksenemisele.
Parteile ustav, vaenlasi vihkav. Aus kommunist ja pereinimene.
Kasvatab järeltulevat põlvkonda väärilises vaimus.
25. aprill 2016 14:38
sa vist kirjutad Kaljuranna Marina kasuisast
Kaljuranna isa olla ju läti bussijuht olnud
Odin 25. aprill 2016 15:26
Tõenäoliselt pidas esmakirjutaja silmas Viktor Rajevskit, aga teadaolevalt on nii Marina kui ka Viktori isanimi Ivan ehk siis nagu nüüd Marina suust oleme kuulnud-lätistatult Imants. Viktor Ivani p. RAJEVSKI sünd. 15.III.1936.a. Petseris; Petseri I KK 1953.a.; EPA 1959.a. insener mehaanikuna; ELVI erikonstrueerimisbüroo vaneminsener-konstruktor 1960-1961, erikonstrueerimisbüroo juhataja 1961-1967.a.; NLKP liige 1964.a.; ELVI aspirant 1967-1970, nooremteadur 1970-1972, vanemteadur 1972-1974, sektori juhataja 1974-1975.a.; Laeva katsesovhoosi direktor 1975–1979.a.; ENSV Põllumajandusministri at 1979-1982.a., ENSV varumisminister 1982-1985.a.; ENSV Teraviljasaaduste minister XII.1985- 1988.a.; ENSV ÜN XI koosseisu liige 24.II.1985-1990.a.; ENSV MN esimehe asetäitja 8.IX.1988-1989.a.; NSVL kaubandusatašee esindaja Aafrikas, Uganda presidendi majandusnõunik 1989-1997.a.; AS-i Silmet kommertsdirektor; ENSV teeneline insener 1975.a.;
oli jah 25. aprill 2016 18:14
ja ema oli konduktor.
aitäh, Odin 25. aprill 2016 22:30
info eest!
Pärinevus ikka vägevast ja kõrgeklassilistest kommunistide pesast!
25. aprill 2016 12:12
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Arvan, et 25. aprill 2016 12:32
Sinu kommentaar ei olnud just paremast liigast. See selleks.
Kandidaatide CV-d peavadki olema muljetavaldavad. Kaljuranna CV-l pole ka midagi viga. Kindlasti on ta tubli, töökas ja võimalik, et tore inimene.
Paraku peab presidendikandidaat vastama ka muudele nõuetele. Sh arvestades kehtivat olukorda. On juhte, kes on edukad nt stabiilses olukorras. Mulle on oluline meelsus ja seisukohad ning sellest tingitud ka kriitika. Kuna ta ei soovinud ka Kallasega heietada, siiis pole ka alust oma kriitikast loobuda (saan järeldada üksnes seda, mida olen varasemalt kuulnud).
Kuid minu arvamus ei loe. Arutada loodetavasti võib. Mis tal muretseda, ca 30% rahvast väidetavalt tema poolt.
euru 25. aprill 2016 12:39
Kas hetkel võimul olev võõramaine "presku " väärib presidendi nime? Eestit ja eestlasi vihkav indiviid!
A.H. 25. aprill 2016 12:52
Paraku viimase aja tendents presidentide seas, on just sinu poolt väikeste tähtedega iseloomustatud. Ha-ha-ha-ha-haa
äärmiselt uudishimulik 25. aprill 2016 11:21
Olge nii head ja selgitage ikkagi,kes oli ja mis on saanud sellest läti bussijuhist,kes pidi tegelikult olema Mariina isa,või oli Mariina vallaslaps,kelle lapsendas Rajevski.
Lembitu1 25. aprill 2016 11:10
Kaljurand presidendiks, Ossinovski peaministriks nojah ülejäänud ongi nende poolt valitud venelased putinlased.
Lembitule 11:10 25. aprill 2016 12:03
Kuhu sa Keskerakonna jua EKRE putinlased jätad....?
12:03 26. aprill 2016 10:23
Need jäävad sulle närida, kannibalist totu!!!!
Lembitu1 25. aprill 2016 11:09
Kaljurand presidendiks, Ossinovski peaministriks nojah ülejäänud ongi nende poolt valitud venelased putinlased.
- 25. aprill 2016 10:44
Ukraina president Porošenko on rahvuselt juut. Nüüd uus peaminister (nimi ei tule meelde) ka juut.
/ 25. aprill 2016 12:10
Ega seal jõuagi nime meles pidada. Vahetavad kosmilisel kiirusel.
??? 25. aprill 2016 19:14
Miks siis juut ei tohi olla peaminister? Lääne-Ukrainas on rida suuri linnu, kus enne viimast ilmasõda elas üle 50% juudi rahvusest inimesi.
.. 25. aprill 2016 10:38
sõjaajast selle aja inimeste suust, kes elasid sõjarinde piirkonnas, olid nende talud sõdurite staapideks, sest ´talurahvas põgenes kogu oma perega ja loomadega metsa, tallu tulid vastavalt siis sõdimise ajaks kas sakslased või venelased, sakslaste ajal olid jäetud omanikele kõik alles ja lõhkumata, vaid toitu õli söödud, kuid venelaste vägede ajal oli kõik ära lõhutud, ära söödud ja mesitarudki laiali pekstud, toad enne minekut ka täis lausa situtud. Vat siit tehkem siis järeldused, kes olid inimlikumad, täitsid siiski sõdurid ka käske, kas oli siis nõutud nõnda teha või siiski olid ühed rohkem ajudega ja teised ilma ajudeta ja metsloomad, see tähendas siis ka seda et ühed olid võimelisemad ka vastaseid julmemalt ja vahendeid valimata tapma.Nõnda lihtne see ongi.
mis sellest siis 25. aprill 2016 12:00
rajevskaja aitas ikka omasid,mitte agressoreid,kes peale euroopa ka venemaad tahtsid omale vägistada,,,keda või mida sa õigustad siin?
12:00 26. aprill 2016 10:27
Venelane kaitseb venelast, selge.Ja närib eestlast kahesuupoolega, ka selge.SEE OLED JU SINA,IGAPÄEVANE SÕIMAJA.
jah 25. aprill 2016 12:34
Aga iroonia seisneb selles, et mõlemaid vägesid juhtisid suure ajudega ja ilma südametunnistuseta jätised, samast rahvusest... rajevskajaga...
julgen 25. aprill 2016 10:15
arvata, et see sõjavangide aitmine vaevalt siiski mamma kiire parteikarjääri põhjus on. Ei usu hästi, et põgenenud punased Venemaal mamma aitamisest ette kandsid, ning sellele ametlik käik anti. Sõjavange abistasid tollal pea kõik, mitte midagi erilist. Iseasi, et eriti hävituspataljonlaste seas oli ka pööraseid ja ebainimlikke mõrtsukaid. Kui mamma aga eluloos ise sellist seika on maininud, siis küsin kohe miks? Tavaliselt abistajad seda ei teinud. Pigem on õige see väide, et perekond tervikuna oli ustavalt punane. Ehk nüüd Mariina ütleb ise, kuivõrd, kas piisas ustavusest, et ta lapsena eripoest banaane sai osta või jätkus sellest vaid kempsupaberi ostuks?
naisuke 25. aprill 2016 10:51
laps ei saa valida, juhu peresse ta sünnib...minu meelest on see vanemate elus sonkimine labane..leob ikka, mida inimene oma eluajal ise on teinud...minu vanaisa oli ka sundkorras saksa armees ja hiljem istus ka kinni selle eest...kas olen nüüd ka pärilikkuse pidi fashist ve? samas vanaema pere pages küüditajate eest metsa....kahe otsaga asi...tahtsid ellu jääda, pidid toimima paema äranägemise järgi...ajad olid teised...keegi meist ei tea, kuidas ise oleks käitunud tolles situatsioonis..praegu on hea muidugi rusikaga vastu rinda taguda,,,:P
loomulikult ei saa 25. aprill 2016 11:34
valida, kuid ka vanemaid ei saa maha salata. Kaljurandi puhul on probleemiks see, et tädike kui patrioot ja uhke Eesti kodanik pidanuks otsesõnu, nagu Lauristin, ütlema, et vott takk, ma ei pea kommunismiehitamist õigeks. Mitte laskma ajakirjandusel mosaiiki ise kildudest kokku panna. Ja naisuke, ära unusta seda, et tegemist võib olla teadliku osavõtu koguni inimsusvastasest kuriteost, küüditamisest.

valge 25. aprill 2016 10:03
Presidendiks sobiks ikka inimene kelle isa v6i vanaisa s6jaajal tuhandeid venelasi tappis.
JAh või EI? 25. aprill 2016 09:58
Marina Kaljurand - eestimeelne ja tõesti parim presidendikandidaat?
Jah või ei?
Poolt ja vastu inimesed,
kirjutage, jahuge, rääkige,
sündis proua Kaljuranna ema kas Eesti või vene külas,
kas aitas vene sõduritel põgeneda või mitte,
kas töötas viimase okupatsioonivalitsusega käsikaes või mitte,
käige või pea peal,
aga
proua Kaljurand oli, on ja jääb AINULT vene-läti juurtega, eesti päritolust ei saa siin juttugi olla.
Seega, toetudes EV Põhiseadusele, ei saa selline inimene hakata (või valida) EV presidendiks.
Punkt – ja ongi kogu lugu!
Lõpetage, palun, igasugused halvustamised, laimamised, oletused, õigustused ja kõik muu!
jah 25. aprill 2016 10:04
Teadaolevalt proua Kaljurand perekonnas ei ole MITTE ÜHTKI eestijuurtega inimest.
Mehel on muide eesti mehel 25. aprill 2016 10:22
Huvitav,et kaasa kaudu on proua isegi minule sugulane.
naisuke 25. aprill 2016 10:55
ilmselt pole sa põhiseadust üldse lugenudki või ei saa sellest aru....seal pole sõnagi päritolu kohta...on, et peab olema Eestis sündinud ja Eesti kodanik...kõik muu on te enda kujutluse javili..pole mõtet Põhiseadusele asju juurde luuletada...
25. aprill 2016 13:51
iba JUTT , kas praegune president härra Ilvaes on Eestis sündinud?
Ei!
Aga ta valiti presidendiks, sest TAL ON EESTIJUURTEGA VANEMAD , VABAVANEMAD JNE.
pOHJAL, DURAKII!
jüri 25. aprill 2016 12:51
Poleks paha , kui enne arvamuse üllitamist tutvuksid Põhiseadusega.
25. aprill 2016 09:57
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
25. aprill 2016 10:07
Ära levita siin seda võltsi, kremli poolt kirjapandud Eesti ajalugu!
Ptüi! rsk!
Millal te Kaljurannast esimest korda kuulsite? 25. aprill 2016 09:44
Mina eimest korda siis, kui ta Venemaal suursaadik oli ja nashistid Eesti saatkonda piirasid.
Kogu ta tegevus ongi välismaal olnud.
Aastatel 2004–2006 oli Kaljurand Eesti suursaadik Iisraelis, 2005–2008 Venemaal, 2007–2011 Kasahstanis, 2011–2013 Kanadas, 2011–2014 Ameerika Ühendriikides ja Mehhikos.
Miks ta edaspidigi ei võiks välisministrina Eestit esindada?
Ma tegelikult arvan, et Eestile pole üldse presidenti vaja, aga kui kellegi peab valima, siis olgu see selline inimene, kes kohapeal midagi ära suudab teha.
*
Ja selline skandaal kohe alguses üles keerutada, kui keegi julgeb öelda, et ta venelane on - ise ta on ju ka seda selgelt välja öelnud.
K.T. 25. aprill 2016 09:30
Uskumatu kui lollid on inimesed-komentaatorid ! Suu on sööma jaoks! Väljaöeldud sõnad ei lähe kunagi suhu tagasi,seega tuleb olla alati ettevaatlik,mida ütled ja räägid.Pole mõtet inimesi solvata! Igal ajal on oma olukorrad ja lähtutakse olukorrast! Elame ju tänapäevas ja pole mõtet tuhnida möödunud aegades,kui tänapäevas on veel rohkemki pahesid ja pahategijaid,lähtudes olukorrast ja tegudest!
to: K.T. 25. aprill 2016 09:56
Kirjutad: "Pole mõtet inimesi solvata!"
Aga sina ise? Nimetad teisi inimesi lollideks?
Oleksid ka parem söönud kirjutamise asemel.
9:30 / ja sina siin.... 26. aprill 2016 10:40
Venelane on halvustav???...kummaline, et Kaljurand ise ennast siis halvustab?Ja sina sõimad kõikvõimalike sõnadega siin igapäev ja oled uhke oma venemeelsuse üle.Kus KRT me küll elame, igatahes mitte Eestis.Mingi poluvernikute oblast pigem, kus käib kaevikusõda kommentaariumis ju siis ka hingedes, mis ühel hetkel raamidest väljub.Minevik on alati rollimänginud tuleviku ennustamisel, et pärast häbi iseendapärast poleks.
no 25. aprill 2016 09:27
mis jama ometi aetakse ,nende emade ja isadega,kes kus sundinud ja kasvanud.Puhastverd eestlasi pole enam ammu koik on segaverelised kusagilt maalt ja jumal tanatud,kui nii vaike rahvas peaks olema ainult uht tougu ,siis oleks koik omavahel sugulased ja peast porunud.Kuidas saab olla praegusel ajal nii kitsarinnaline,et ikka ajame taga oma saba.Uheski riigis sa ei saa olla nii,et ei tegutse vastavalt seadustele.Ja kas see oli siis kuritegu,kui ta aitas kedagi,vaikluse tipp.peaks sellise sildistamise juba lopetama,me oleme euroopa riik ja iseseisev juba paris palju aastaid.Ikka narime teineteise kallal ja sildistame .Elagem igauks oma elu ja laskem ka teistel elada.Eks siis moni voiks ju ulessattida oma erilise presidendi kandidaadi ,kes on see ideaalne eestlane.
nono 25. aprill 2016 11:18
Elagem igauks oma elu ja laskem ka teistel elada.****** Just, laske siis elada! Ärge kiusake teisitimõtlejaid, ärge kaapige võõraste kintse, ärge tooge maale vägistajaid, mõrtsukaid, pommareid ja parasiite! Laske meil ja meie lastel elada!
9:27aga miks sa siis sildistad?? 26. aprill 2016 10:54
Miks sa ei ela siis? Miks sa üritad igahinnaeest siia sokutada võimalikult kirjut seltskonda, et vaenu õhutada.Siis, kui häda käes, suu vett täis, teie tehke, mina jälle puhas pois.Võta oma 4 musta oodatud õnne, miks sa linnarahade peale nad sokutad? Siin kiunub teiste kallal pidevalt, nagu mingi tüütu puuk kraes, andke, tehke olge.Ongi nagu kährikud troppis eestlaste uksetaga ja kõrikallal.Saadana sigitised oma tolerantsusega hävitavad meie maad.
Rääkides eesti- ja venemeelsusest 25. aprill 2016 09:25
Teatud venelased kardsid NSVL võimu, kuid ei olnud selle pooldajad (ei räägitud avameelselt, kuid mõeldi iseseisvalt). Ei saanud nad häid kohti ega pürginud ka sinna. Nende jaoks oli reaalsus see, et tuldi öösel autoga järgi ja inimene oli ka läinud. Kasvades kakskeelses peres olen kuulnud nii jutte küüditamistest, kui ka sellest teisest NSVL reaalsusest (kuidas koheldi teisitimõtlejaid Venemaal). Muideks minu vene rahvusest vanem pooldab just EKREt, sest toimuvad arengud meenutavad talle midagi. Ise pole pooli valinud, kuid mul puudub usaldus Kaljuranna vastu. Küsimus on pigem hoiakutes ja brüsseli meelsuses. Nagu öeldud, kaotust tunneb enam see, kel on midagi kaotada. Minu jaoks oleks Eesti suveräänsuse suurem kaotamine löök. Olgu see siis migratsiooni vm küsimustes.
parandus 25. aprill 2016 09:25
kurb reaalsus vist 25. aprill 2016 09:46
Eesti riigi seadused nõuavad vastuhakku isegi siis kui president seda välja ei kuuluta,aga paber on paber ja kõik läheb jälle nagu Pätsu aegu.
Siin arutatakse rahvuse küsimust vaid presidendikandi kohta 25. aprill 2016 09:53
Mul on eestimeelseid tuttavaid küll, juba enne Eesti taasiseseisvumist, kes elasid kaasa isesvumisprotsessile vahest rohkemgi, kui eestlased ise.
Mulle tundub, et sellise lõhe kahe rahvuse vahel on tekitanud just Ilves oma totrate väljaütlemistega, n vene keel on okupantide keel ja igal võimaliku juhul nõuka-aegseid inimesi halvustades.
miks totrad? 25. aprill 2016 11:22
Vene keel on ja oligi okupantide keel või sa ütled nagu Kaljurand, et okupatsiooni polnud? Asi on ka venekeelsete puhul ikkagi suhtumises - osa minu tuttavatest on suuremad eestlased ja riigi eest väljas kui eestlased ise, osa aga ei varjagi, et kui tuleb Puhkvast dessant, siis nad aitavad sellele igati kaasa, sest eesti riik ja rahvas peab kaduma. SUHTUMISES on küsimus, mitte rahvuses. Ja venelased, ohjumal, kes siinsetest venelased on? Näod räägivad enda eest ju.
kodanik 25. aprill 2016 09:10
Kui kaua veel eestlane peab üldse seda Kaljuranda poputama ja kuulama,mingi stokholmisündroomis vaevlemine on rahval küljes.

Triin 25. aprill 2016 08:59
Nii või teisiti----Kaljuranna ema oli punavõimude (seega eestlaste hävitajate) kuulekas tööriist.Inimest ei pandud iialgi kõrgetele ametikohtadele,kui tal teeneid (rohkem kui üks) poleks.Kui kuulata Marinat,siis tema meelest okupatsiooni pole ju olnud,seega kahjusid ei saa nõuda olematuse eest,lisaks teisigi üsna kummalisi väljaütlemisi.Ja mis patrioot ta ikkagi on (seda rõhutab ta pidevalt---muide enamus venelasi---on patrioodid sellele maalapile--jõuga võetud ja jõuga koloniseeritud nende poolt,Eesti riigi vastu on enamus),kes tema tõelist olemust teab,kes on tema selja taga,et upitatakse just meile vaenuliku rahva esindajat,kust on võetud need 30%,kas Rõivasele on antud korraldus multi-kulti läbisurumiseks ja selleks peab jõuga venelased meile ülemaks panema ja kui vene keel juba teine riigikeel,küllap ( eesti keel hääbub iseenesest) ja venelased juhtivatel ametikohtadel,on kergem moslemeid ja musti siia aina rohkem tuua,muideks venelased on palju sallimatumad teiste rahvaste suhtes,nad ei kannata kedagi ja seepärast on neil esialgu heameel,et eestlased siit välja süüakse,ettepoole pole nad võimelised mõtlema.Küllap loodavad siis Venemaa peale,et see tuleb ja roogib puhtaks,nii et neil jälle üks maalapp juures.
tõepoolest 25. aprill 2016 09:12
ongi Kaljuranna päritolu ja MEELSUS see, mis ta vastuvõetamatuks teeb. Ema pärast tambiti Savisaart, ehkki tegemist oli täiesti tavalise inimesega. Tambiti Helmet ja nüüd, hoplaa! - Kaljuranna kõrgel ametikohal kommunistist ema oleks nagu tühiasi ja ei loegi! Ometi on selle naise väljaütlemistest näha, et pooldab oma ema vaateid. Ühest vihkajast saame varsti lahti ja nüüd organiseeritakse teine asemele? Kelle huvides see on, ei pea vist pikalt mõistatama.
murueit 25. aprill 2016 09:15
Põhimõtteliselt nõus. Aga usun siiski, et M.Kaljurand on midagi palju enamat oma eesti perekonnaga kui kellegi puna-Rajevskaja tütar.
see sama ajakirjandus, kes helmepoisile nõiajahti pidas, et see julges öleda, et kaljuranna ema on venelane.... 25. aprill 2016 08:52
see sama ajakirjandus, teeb ise nüüd ju täpselt seda sama!!!
ja keegi ei arva, et see on ebaeetiline või inetu või tähtsusetu....
vastupidi, väga oluline tundub olema.
ja nüüd küsimus, miks mõni teema on nõme-tabu-vastk-inetu-solvav-jne-jne-jne, kui seda teeb helmepoiss. ja see sama teema on ok, kui seda torgivad ajakirjanikud.
ma lihtalt inimlikust uudishimust küsin.
ei makas hakata peale, et ma olen mingi ekrelane ja mingi jobu ja mingi helmete pooldaja jne.
ei ole. ei ole ja ei kavategi olla. aga mind inimesena huvitab, miks ajakirjandus on kahepalgeline.
Ma ka ei ole ekrega seotud aga mul on sarnane küsimus 25. aprill 2016 09:02
2011 oli täiesti normaalne öelda, et Eesti president peab olema eestlane. Mulle tundub, et st seda, et põhiseadust on täidetud + president identifitseerib end eestlasena. Arvamusi võib olla ka teisi.
Täiesti huvitab, kas ma eksisin nüüd oma väljaütlemises? Kui jah, siis mille vastu? Ma ilmselgelt olen omadega endiselt 2011 aastas, sest mul oli raske mõista kogu nn skandaali. Kuigi ma ise ei oleks sõnastanud asju nii nagu tegi seda EKRE, kuid oleks küsinud või väitnud poliitkorrektsemalt. Aga mine sa tea, äkki ma ka diskrimineerin. Või pean häbenema, et põhiseadus on diskrimineeriv?
Minu ettepanek. Kui põhiseadust on järgitud (?), siis ärme võistle, kellel on kõige parem suguvõsa. Andkem kandidaatidele võimaluse vastata sisulistele küsimustele. Küll siis selgub ka identiteet. Identiteeti ja väärtushinnanguid või vaateid nii või naa kaua ei varja. Kui ikka on rahva enamuse arvamusest väga mööda, siis kasvab ka rahulolematus.
Ohvitser 25. aprill 2016 08:46
Si**a sellest et sõja aeg aitas, aga ega leiva andmine ei aita kõrgele parteilisele kohale. Tõsiselt siiber neist punastest, vahet pole mis värvi nad üritavad praegu olla.
siim 25. aprill 2016 08:44
meenutan ja meenutan aga ei mäleta kuhu need 10 milli ja vebfondi papi panin
Mis 25. aprill 2016 08:43
presidendiks saamisest üldse rääkida.Vanemate kohta vassitakse,ühes kohas oli isa venelane,teises kohas lätlane.Ema sündinud kusagil Komarovka külas,see ei ole kindlasti Eestis.Ei saa juttugi olla sellest,et sünnilt Eesti kodanik.
Oss i Novski 25. aprill 2016 08:41
Leidis ka Delfist sellise kommentaari! Lapsiklusi võib ju kuulata kuid lugemisega on lood juba tõsisemad! Olge nii lahked ja lugege siis fakte ka, kirjutatud kõik ERAF-i fondimaterjalide põhjal. Raamatuks "Sõda enne sõda", autorid Reigo Rosenthal ja Marko Tamming. Alapealkirjana- "Nõukogude eriteenistuste tegevusest Eestis kuni 1940. aastani". Et raamat on 783 lehekülge fakte täis, siis palun leidke isikuregistrist nimi Aleksandr Rajevski ja leheküljed 257, 266, 355 ja 366 ei jäta Teile enam palju ruumi mõtisklusteks, kas tegemist oli ikka "eestimeelse" perepeaga, kes muide juba aastal 1926 koos oma abikaasaga (jutt käib siis Vera Rajevskaja vanematest ehk Marina vanavanematest!) olid Eesti Kaitsepolitseis venemaa agentidena uuritud ja ülekuulamise protokollid leiate ka raamatust! Head arutelu!
Odin 25. aprill 2016 09:39
Jutt jumala õige. Pole küll viidatud raamatut lugenud, aga seda ma tean, et Rajevskid ja Rajevskajad olid teenekad "kodanluse vastu võitlejad".
Tamara RAJEVSKAJA ELKNÜ Viljandimaa komitte arvestussektori juhataja 1941.a.;
Pjotr RAJEVSKI punaaktivist 1924-1927.a.;
Ning see peaks siililegi selge olema (kahjuks roosadele ei ole), et ilma teeneid omamata NSVL-s haljale oksale ei pääsenud keegi.
küsimus 25. aprill 2016 18:37
Kas keegi Marina Rajevskaja polnud mitte komsorg Tallinna 7 keskkoolis?
paradoks 25. aprill 2016 19:34
Vaatamata vanemate ja kasuvanemate paturegistrile on ta EESTI VABARIIGI kodaniku järeltulija ja seega kvalifitseerub presidendi kandidaadiks esitamiseks. Tahaks aga näha seda KGB-FSB-erakonda, või punti, kes taolise taustaga presidendikandidaate esitada julgeb. Selles on küsimus! Kas Eestis pole tõesti leida ühtegi komparteilise minevikuta presidendikandidaati?
välistatud 25. aprill 2016 08:41
ei ole nii, et igaüks kes sündinud kogemata eestis on sünnijärgne eestlane, varsti on eesti siis neid musti nn. eestlasi täis
A mis sellest siis halba on kui Eesti on nn musti täis? Ära ole rassist. 25. aprill 2016 08:53
no aga kas sa seda uut seadust tead, et kui on kodakonduseta isik ja sünnib eesti pinnal laps siis lapsel on automaatselt võimalik saada eesti kodakondsus?
Seadus lähtub eeldusest et ei saa ju olla pahatahtlikke inimesi kes tulevad eestisse ja siis ütlevad et nad ei mäleta millise riigi kodanikud nad on ning siis saavad lapsed...
see on nii kaua hea 25. aprill 2016 09:06
kuni need uued eestlased ei hakka oma päritolumaa kombeid rakendama ... sellisel juhul on Eesti saatuseks USA - politseiriik, kus vaid jõuga suudetakse mingigi kord tagada (turvalisusest võite siis vaid unistada). Näete hirmunud inimesi ja samas tõsiseid patrioote, kes lähevad vabatahtliku surma (mille eest??? See ei ole vabaduse eest vaid et see sama vägivald saaks jätkuda).
USA on hea näide kuidas multikulti toimib - väga vägivaldselt ja äärmuslikult. See et sellest fenomenist nii meil siin, kui ka seal koha peal "eriti" ei räägita, räägib juba enda eest. Kuid reaalsus lööb tavakodanikule sügavad haavad.
Äärmused on keskendunud oma ülimuslikkusele ja ei taha (traditsioonid ja õpetatus) näha ühisosa - see, mis meist teeb Inimesed ... radikaalile (islamivõitlejale) seda selgeks ei tee.
Automaatselt ei pakuta kellelegi kodakondsust 25. aprill 2016 09:21
Alla 15-aastasela saab E kodakondsust taotleda, kui vanemad (või last üksi kasvatav vanem), kes ei oma ühegi riigi kodakondsust ja on elanud Eestis seaduslikult vähemalt 5 aastat.
https://www.eesti.ee/est/kodakondsus/eesti_kodakondsus/taiskasvanu_kodakondsuse_taotlemine
No ei ole, ei ole 25. aprill 2016 10:36
Seadus lähtub eeldusest et ei saa ju olla pahatahtlikke inimesi kes tulevad eestisse ja siis ütlevad et nad ei mäleta millise riigi kodanikud nad on
Ja Tallinna peal jõlgub ebaseaduslikult riigis viibivat 4 dokumentideta neegrit!
rassist? 25. aprill 2016 11:28
Rassism on ka see kui kedagi tema nahavärvi tõttu eelistatakse, seega - kõik Euroopa valitsuste liikmed ja multikulti põlistajad on rassistid, kuna võimaldavad kriimudel elada tööd tegemata, valgete kulul. See ei ole rassism kui oma hoovi kriimusid mõrtsukaid, vägistajaid ja parasiite ei taha. Rassism on kui ei uurita kriimude poolt valgete naiste-laste vastu toime toime pandud jälke kuritegusid, vaid vaikitakse need maha. VAAT SEE ON RASSISM! Jäle rassism!
miks siis nii 25. aprill 2016 13:22
kes need kriimud veel on? tekitab segadust.
Ma tean, et on olemas neegrid ja moslemid ja araablased ...
Sass 25. aprill 2016 09:04
Selle poole praegused"eks"-kommunistid ja nende noored "õpilased"-käsilased tüürivad!
ei ole välistatud, kuula poliitikuid! 25. aprill 2016 09:16
Ahmed sündis Eestis, Ahmed on eestlane. Hiir sündis tallis, hiir on hobune.
lubjakas 25. aprill 2016 09:56
ja hiir on õigem hobune kui kõik hobused tallis kokku.
taat 25. aprill 2016 08:37
pole mõtet irisemiseks,meil ju lauristinid ja anveldid au sees,,
08:37, 25. apr 2016 -LE 25. aprill 2016 09:19
ET SIIS OLEME IKKA PIIBLIRAHVAS---KÕIK SINU PATUD...SEITSMENDAMA PÕLVENI...

taat 25. aprill 2016 08:37
pole mõtet irisemiseks,meil ju lauristinid ja anveldid au sees,,
taat 25. aprill 2016 08:37
pole mõtet irisemiseks,meil ju lauristinid ja anveldid au sees,,
meenutan 25. aprill 2016 08:35
minu vanaema rääkis, et sõja ajal ta aitas alatineid kes olid vangi sattunud. Kui venelased olid sakslasi vangi võtnud , siis vanaema alati püüdis neile toitu anda või ka võimalusel põgeneda aidata , kui aga venelased olid vangi sattunud siis aitas neid...
tavainimene on alati suurriigi jaoks väike tolmukübe , kellest tegelikult ei hoolita ja kui palju on sõjas neid , kes tegelikult üldse sõda ja sõdida ei soovi
Steven Seagali arutlev ekspertarvamus: 25. aprill 2016 08:32
Steven Seagali arutlev ekspertarvamus:
https://youtube.com/watch?v=EuhFdhS3NXc&t=41
She is Russian. She has got a little bit too nice tits
milles küsimus 25. aprill 2016 08:24
venelane aitab alati venelast
küsimus on selles, 25. aprill 2016 09:20
et kes neist venekeelsetest venelane on. Vaid vene keel ongi see, mis neid kodutuid-rahvusetuid seob ja teeb põlisrahvaste vihkajaks.
TOM 25. aprill 2016 08:18
miks peab olema president jällegi möni sisserändaja vöi kommunist???????
Juhan 25. aprill 2016 08:15
kui nüüd nii usinalt luukeresid otsitakse, siis tuleks vaadata kes kabuhirmus selle "muusika eest maksab" ?
Uskumatu 25. aprill 2016 10:09
...et peale reformarite veel kellelgi selleks raha on?
Uskumatu 25. aprill 2016 10:09
...et peale reformarite veel kellelgi selleks raha on?
krt 25. aprill 2016 08:11
Ükskõik kus ta sündis, tema presidendiks valimine oleks eestlaste mõnitus.

krt 25. aprill 2016 08:11
Ükskõik kus ta sündis, tema presidendiks valimine oleks eestlaste mõnitus.
juhm 25. aprill 2016 08:03
Mul on tunne nagu oleks ajas 25 aastat tagasi sattunud.
Pealkiri, tekst ja pilt nagu kunagises Edasis või Rahva Hääles.
Kui uuel presidendil on Komarovka juured siis tuleb seal ka piir taastada... 25. aprill 2016 08:00
temast ei saa iial eesti presidenti 25. aprill 2016 08:09
nii, et rahuneme nüüd ilusasti maha.....
puna-armee 25. aprill 2016 07:53
sõduri aitamine on auasi igale eesti patrioodile
to puna-armee.... 25. aprill 2016 08:37
vaat see oli tegelikult okupantide aitamine...
25. aprill 2016 07:53
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
elanikkonnal 25. aprill 2016 09:25
sõja ajal ei olnudki võimalust, keda aidata: astus sisse sakslane- pidi ta seda tegem, astus venelane võttis ka viimast. Tol ajal on igas peres aidatud nii sakslasi kui venelasi- et ellu jääda...
EL föderaliseerumisest 25. aprill 2016 07:52
Mind huvitab hoopiski Kaljuranna seisukoht antud küsimuses. Ja mitte ainult tema. Täna jälle uudis antud teemal. Väidetavalt käivad mais teatud liikmesriigid (sh Saksamaa, Prantsusmaa, Itaalia, Luxemburg jne) välja konkreetsed EL ühendamise ettepanekud. St surve kaotada riikide viimanegi suveräänsus kasvab. Ütlen ausalt, minu jaoks ei ole vahet, kas tegu oli NSVL või EL Föderatsiooniga. Kõik otsused teeb antud juhul Brüssel - meeldib meile või mitte.
http://www.express.co.uk/news/uk/663946/EU-plans-United-States-Europe
Kaljurand jt 25. aprill 2016 08:22
Arvestage ka sellega, et EL föderaliseerumisega nõustumine eeldab referendumit. Me astusime majandusliitu, mitte nn Euroopa Ühendriikidesse. Aga ma ei imestaks kui seda tehakse salaja - sujuvalt läbi erinevate üksikute otsuste, et enam taganeda ei saaks.
Küsiks veel sisulisi küsimusi (näited) 25. aprill 2016 08:35
kui oleks võimalus ja kui Kaljurand oleks valmis debatti pidama.
Nt kuidas Kaljurand suhtub Türgi käitumisse üldiselt, sh nt sõnavabaduse küsimustes. Saksa koomikust jäi väheks. Siis veel see Hollandi juhtum. Ehk sisuliselt, kui oled Türgit kritiseerinud (nt sotsiaalmeedias, siis parem ära Türki roni).
http://uudised.err.ee/v/valismaa/b0329614-f026-480f-b4a9-e621a82e21c4/turgi-pidas-kinni-hollandi-pae...
Täna uudis, et Türgi nõuab Rootsilt Armeenia genotsiidi kajastava filmi ärakeelamist.
https://www.rt.com/news/340795-turkey-embassy-sweden-armenian-genocide/
Või mida täpsemalt tähendab Jurmalas väljaöeldud seisukoht (samal ajal kui teised EL välisministrid kahtlesid rändekvootides):
"Eesti välisminister Marina Kaljurand, kes on nüüdseks teatanud ka presidendiks pürgimisest, rõhus aga kohtumisel peaasjalikult Euroopa ühtsusele ning sellele, et Türgit ja Balkani riike tuleb aidata."
Kui kaugele Kaljuranna arvates peaks Eesti aitamisel kaasa minema? Milles see aitamine seisneks? Isiklikult ootaks Eestilt paremaid ettepanekuid, kui EK siiani on välja käinud. See eeldaks aga kahtlemist EK väljapakutus.
Mulle meenuvad ka Kaljuranna 25. aprill 2016 08:49
väljaütlemised. Mõned viited: „Eesti välisminister süüdistab eestlasi ebainimlikkuses“ (artikkel ise ei ole leitav, kuid arvamused on). Lisaks rahvusluse võrdsustamine pisiasjaga.
Inimene ikka ütleb aeg ajalt välja seda, mida ta mõtleb. Ma ei imesta, kuid sarnased ütlemised presidendi ametiajal jätkuvad. Mina nt ei olnud antud väljaütlemistega nõus.
08.49--le 25. aprill 2016 11:32
lisan veel selle tema kunagise arvamuse, milles ta polnud nõus vene vägede sissetungi nimetama okupatsiooniks venelaste poolt.
alf 25. aprill 2016 07:50
Kaljurand ei sobi. Miks ta arvab ,et sobib.
Aga mida ütleb 25. aprill 2016 07:39
Põhiseadus kandideeritava kohta?
äki ütleb et 25. aprill 2016 08:38
peab olema sale ja väle ja
kehamassi indeks peaks olema normi piires?
nii see on 25. aprill 2016 09:10
Terves Kehas terve vaim ... presidendi füüsiline ja aimne tervis peab olema väga heas korras. Paar maratoni võiks ikka aastas joosta ; )

Raivo 25. aprill 2016 07:39
See on ju posiktiivne.loomulikult Kaljurand presidendiks.või keegi õigustab sõjaaegseid surmalaagreid?
Raivole 25. aprill 2016 09:23
Või keegi õigustab GULAGi, rahvaste küüditamisi, massimõrvu, Katõni, maailma viimast koonduslaagrit nimega Nõukogude Liit? Tõstke käed, keda need ei puudutanud!
Karistuspraktika eri režiimidel 25. aprill 2016 07:36
Minu vanaema andis leiba 1941 aastatel taganemisel metsadesse jäänud punaarmee sõduritele. Selle eest sai vallamajas noomida,et kui neid toitma hakkame jäävadki meie metsades hulkuma. Pärast sõda andis leiba kohalikele metsavendadele,mille eest Erinõupidamine karistas 10 aastase vangistusega. O tempora o mores.
Lugupidamine 25. aprill 2016 07:33
Kõik,kes on aidanud süütuid hädasolijaid,on teinud midagi tõsiselt head.
Naki 25. aprill 2016 08:05
Me ei tea kui süütud need hädasolijad olid, aga see on kindlaks tehtud et need punased kes siit ei jõudnud Eestist lahkuda tegid siin hävitus ja tapa tööd. Nii et kes ütleb et nad pärast tagasi ei tulnud ja ei küüditanud Eesti rahvast.
Selge 25. aprill 2016 07:27
tundub olema üks - Mariina on sünnijärgne kodanik, sest seda loetakse ema ametliku kodakondsuse järgi. Hilisem punastumine arvesse ei lähe. On ju meilgi võimuklikk oma loomult punane ning teenib rohkem Kremli kui oma rahva huvisid.
Oodake, see alles algus. 25. aprill 2016 07:25
Kuna Kaljuranna puhul ei õnnestu sitta üles keerutada siis nüüd võetakse suguvõsa sügavuti ette, rauaajani välja.
õudne 25. aprill 2016 07:24
Mida hakatakse välja kaevama .et panna kellegile midagi . kodarate vahele ,Vähemalt tuleks vana naisterahvas mängust küll välja jätta.
Tere 25. aprill 2016 07:23
Enamuses Eesti elanikest on aidanud punavõimu või nende vanemad on olnud punased. Niiet , kommar presidendiks!
oksanen 25. aprill 2016 08:02
Eestlased saatsid ka eestlasi Siberisse. Ka see oli abi punavõimudele.
tead, oksanen 25. aprill 2016 09:30
Kui sind pannakse fakti ette, et kas sinu pere või naaber, siis... Ja veel - vaata kust ja kelle poolt see organiseeriti. Venemaal toimus see juba ligi 30 aastat ja kes olid eesotsas? Miks nüüd ei küüditata? Ja kõntsa leidub iga rahva hulgas kui võimalus antakse, praegu isegi valitsuse tasemel, räägime parem sellest. Ära lahmi või oled üks organisaatorite pärijatest? Räägi, miks Soome andis venelastele meie põgenikud tapmiseks ja piinamiseks välja? MIKS? Soomlased teadsid, mida venelased nendega teevad, aga ikka andsid välja! Ilus, aus, eetiline, moraalne? Kas kõik soomlased on selles süüdi nagu on süüdi eestlased, et surmahirmus valesid asju olid sunnitud tegema? Niiet...
Pets 25. aprill 2016 07:22
Järsku Õhtulehe kollane toimetaja uuriks ka täpsemalt, keda Kaljuranna ema päästis, kui Ta sellise pealkirja paneb.Järsku olid need eestlased, keda Kaljuraanna ema natside käest päästis.
Vana Koer 25. aprill 2016 21:19
Kas natsid olid need keda juhtisid Eesti rahvuskangelased Alfons Rebane ning Harald Nugist?

Kaks mätast: 25. aprill 2016 07:21
ühe otsast vaadates positiivne, teise otsast vaadates negatiivne.
Igal juhul tegutses hetkel võimul oleva rahva vastu - seega ühtedele kuritegelik.
Samas aitas inimesi , kes "opositsioonis" - seega jälle teiste jaoks kangelaslik.
Aga rahvale oleks vaja mitte luik-havi-vähk valitsust ja veel vähem kiskjakarja, vaid tugevat karja juhti!
25. aprill 2016 07:10
õudne, mida kõik ära ei tehta, et inimene presidendiks ei saaks kandideerida.
aga tore on, las ajakirjandus urgitseb. me peame ikkagi teadma, kes meid juhtima soovivad asuda.
V-teureetik 25. aprill 2016 07:09
See on nüüd rahvale serveeritud asja positiivne pool aga vastukaaluks tahaks teada, mida ta parteilise karjääri ajal halba on teinud?
G.P 25. aprill 2016 08:54
No kuidas selline jama positiivne pool on? Selliseid keda ta aitas olen ma praegugi valmis oma kätega looja karja saatma.
Selge 25. aprill 2016 07:08
siis ju selle emaga.Kaljuranna saamine presidendiks tuleb absoluutselt välistada,sest ega käbi kännust kaugele kuku.Aitas punaseid põgenema....
Vene hea elu peab kutsuma kõiki õnnetuid Eestist Venesse repatrieeruma 25. aprill 2016 09:56
Võidavad kõik ja kaotajaid ei aa olemagi.
süsimust iroonia 25. aprill 2016 09:39
Nagu selgus, siis justkui tõeline reformierakondlane.