Eesti uudised

"REPORTERI" VIDEO | Mis saab edasi end Tallinna kodutute öömajja sisse seadnud illegaalsetest immigrantidest? (185)

Õhtuleht.ee, 24. aprill 2016, 18:55
Foto: Kuvatõmmis/Kanal 2
Tallinna kodutute varjupaigas peatub praegu neli illegaalset immigranti, kes väidavad oma päritoluriigiks olevat Guinead. Mis saab end Tallinna kodutute öömajja sisse seadnud illegaalsetest immigrantidest edasi ja miks neile ei antud pagulase staatust?

Eelmises "Reporteris" rääkisid mehed, et oma staatuse pärast pole neil võimalik teha tööd ega õppida. "Kui lõppes meie kinnipidamisaeg, visati meid lihtsalt välja. Öeldi, et meil pole lubatud tööd teha, sest meil pole elamisluba," rääkis illegaalne immigrant ja Tallinna kodutu Amadou Mouctar Sall.

Samal teemal

PPA migratsioonibüroo juhataja Marge Lepp ütles "Reporterile" Guineast pärit meeste juhtumit kommenteerides, et immigrandid on alates Eestisse saabumise hetkest keeldunud igasugusest koostööst, et aidata kaasa nende isikute tuvastamisele või dokumentide vormistamisele.

Seetõttu pole politsei- ja piirivalveamet saanud ka kindlaks teha, et mehed just Guineast pärit on, nagu nad väidavad. Siiani on nad vältinud Eesti riigiga igasugust koostööd.

"Politsei tegutseb selles suunas, et isikud riigist välja saata, kuna neile on tehtud lahkumisettekirjutused, on nad jätkuvalt kohustatud riigist lahkuma. Me oleme astunud selleks erinevaid samme. Näiteks oleme saatnud ametliku kirja Guinea välisministeeriumile palvega, et nad tuleksid Eestisse isikute tuvastamise missioonile," rääkis Lepp.

Vaata rohkem videost!

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee