Maailm

USA – maailma suurim offshore! (1)

Tõnis Erilaid, 25. aprill 2016 06:00
PANKROTI VEEREL: Samal ajal kui offshore-osariigid suplevad rahas, on mujal maksuraha kadumise tõttu raskusi. Foto on tehtud tänavu märtsi lõpul Atlantic Citys, et illustreerida kasiinolinna pankrotieelset seisundit – isegi tuletõrjujatele pole kuude viisi suudetud kaupa palka maksta.Foto: AFP / Scanpix

Maksupettureid ja oma vara varjajaid paljastanud leke Panama advokaadibüroost Mossack Fonseca oli hiiglaslik. Kuid nagu rõhutab USA väljaanne Fusion, mis oli valitud nende miljonite andmete töötlejate hulka, kohtas dokumentides vaid 211 USAs registreeritud ettevõtte nime ja pole kaugeltki kindel, et nende omanikud on Ühendriikide kodanikud.

Dokumente, mida mitusada uurivat ajakirjanikku kogu maailmas praeguseni töötlevad, on 11,5 miljonit. 211 on selle kõrval tühine arv. Kui see ei tähenda, et ameeriklased oleksid eriti ausad maksumaksjad ja äriinimesed.

Peamine põhjus, miks välismaistes offshore’ides tegelevad vaid kõige riskialtimad inimesed on selles, et Ühendriigid nõuavad kõigilt teistelt riikidelt oma kodanike pangaarvete ja rahaülekannete kohta andmeid. See tähendab, et need jõuavad sajaprotsendiliselt sealse maksuametkonna lauale. Maailmas on vähe, kui üldse riike, kes riskivad USAga pahuksisse minna.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12.05.2016
Panama paberite Eesti seoste nimekiri väljas – mida neist arvata?
14.04.2016
Jupiter, härg ja silmakirjalikkus
11.04.2016
Juhtkiri | Poliitikud on Panama lekkeks valmis?
10.04.2016
Esimene Panama-skandaali sattunud eestlane on Kalle Norberg

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee