Siiri SisaskFoto: Teet Malsroos
Õhtuleht.ee 24. aprill 2016 08:41
"Ma usun, et eestlane tahaks näha riigi eesotsas olevat juhti nagu taarakuningat, kelle juurde võib igaüks minna. Koputada uksele, küsida oma küsimuse ja saada presidendilt adekvaatset nõu," leiab muusik Siiri Sisask.

"Eesti president peaks olema poliitiliselt suhteliselt sõltumatu inimene, kes julgeks asju otse öelda. Iga eestlane peaks saama talle alt üles vaadata, tema sõnu uskuda ja teada, et nende taga on tõsine sisu, mitte vaht," rääkis Sisask ajalehele Pealinn.

"Kui kedagi veel presidendi kandidaadiks välja pakkuda, siis oleks see Andres Tarand," möönas lauljanna.

Samal teemal

Kommentaarid  (88)

Mis 25. aprill 2016 21:43
Teil, rahvas, viga on?Haige rahvas!!!
Jaakaeetskae 25. aprill 2016 21:06
Põhimõtteliselt olen nõus. President peaks olema selline inimene, kes hoolib Eesti rahvast ja maast.
Need teised väärtused on tagapool. Kust leida selline südametunnistust omav inimene? Ja presidenti rahvas ju ei vali, vaid võimurid. Läheb veel aastakümneid, kui omaaegsed kompartei minevikuga tüübid enam võimu juures ei ole. Eks inimene ole muidugi muutumisvõimeline, aga mida vanemaks saad, seda vähem oled võimeline muutuma. Kui kedagi on saatnud skandaalid kogu aeg, on vist naivistlik arvata, et ta nüüd teine inimene on.
Soovin Siirile kõike paremat, ta hoolib meie rahvast ja maast rohkem, kui enamik siinkommenteerijaid.
Minu ettepanek oleks presidendi nimetus üldse ära kaotada, mõelda selle asemel välja mingi eestikeelne nimetus. Ja presidendi kohustused, ülesanded, võib-olla peaks seal midagi muutma?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS