Maailm

GALERII | Merkel külastas Türgi põgenikelaagrit (29)

Toimetas Geidi Raud, 23. aprill 2016 19:27
Foto: Reuters, AFP/Scanpix
Saksamaa liidukantsler Angela Merkel ja Euroopa Liidu tippametnikud külastasid laupäeval Türgi-Süüria piiril asuvat põgenikelaagrit, näitamaks oma toetust vastuolulisele Türgi-ELi migratsioonileppele.

Merkel ja tema delegatsioon, kuhu kuulub teiste hulgas ka Euroopa Ülemkogu alaline eesistuja Donald Tusk, tutvusid 5000 migrandi koduks oleva Nizipi põgenikelaagri elamistingimustega, vahendab BBC.

Samuti kohtuti Türki saabudes peaminister Ahmet Davutoğluga.

Mõningad inimõigusorganisatsioonid on Merkeli visiiti nimetanud vastuvõetamatuks, sest nad leiavad, et Türgi ei ole sõjapõgenikele ohutu koht.

Samal teemal

Tähelepanuväärne on, et Merkel külastab Türgit kõigest päev enne Ameerika Ühendriikide presidendi Barack Obama kahepäevast visiiti Saksamaale. 

Obama kiitis täna Saksa kantsleri söakat juhirolli uste avamisel Süüria konflikti eest põgenevatele migrantidele. "Ma arvan, et kantsler Merkeli ja paljude sakslaste lähenemine põgenikekriisile on olnud julge. Ta on näidanud üles tõelisi poliitilisi ja moraalseid juhiomadusi," rääkis Obama päevalehele Bild.

"Angela on rääkinud meie moraalsetest kohustustest perede ja laste ees, kes põgenevad kohutavate tingimuste, sealhulgas Assadi režiimi ja terrorirühmituse Islami barbaarsuse eest Süürias," märkis Obama. "Me lihtsalt ei saa teistele inimestele uksi sulgeda, kui nad on sedavõrd meeletus hädas," lisas USA president.

Märtsis heaks kiidetud migratsioonieppe kohaselt saadetakse Kreekasse saabunud migrandid, kelle varjupaigataotlus saab eitava vastuse, tagasi Türki. Vastutasuks paigutavad EL-i riigid ümber 72 000 Türgis elavat Süüria migranti.

Türgi jaoks toob lepe ka rahalise abi ja EL-iga liitumiskõneluste kiirenemise.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee