Eesti uudised

Pagulane Abdulrahman rääkis oma Eestisse jõudmise loo (100)

Toimetas Kristin Aasma, 22. aprill 2016 16:12
Migrandid teel Türgist Kreekasse.Foto: Vida Press
"Olin õnnelik, kui sain Eestisse, sest ma ei tahtnud minna Saksamaale, kuna seal oleks minust saanud vaid number statistikas," rääkis Eestis uut elu alustav Jeemeni pagulane Abdulrahman, kes koos esimese seitsme pagulasega märtsi lõpus Eestisse saabus.

Abdulrahmani sõnul pole olukord Jeemenis nii kriitiline kui Süürias, kuid ometi on see tema hinnangul halvem kui Iraagis või Afganistanis, sest Jeemenis toimuvad õhurünnakud kogu riigis ning kogu riigi elanikkond vajab abi, vahendas ERRi uudisteportaal.

Samal teemal

Jeemenlane tunnistas, et sõjategevusest hoolimata on Jeemenis võimalik inimestel karjääri teha ning ka temal endal polnud probleeme ajakirjanikuna koduriigis tööd leida. "Aga teatud situatsioonid sunnivad jeemenlasi, kellest enamik ei soovi koduriigist lahkuda, võtma ette ekstreemse teekonna, mida on pea võimatu ette planeerida," põhjendas ta oma emigreerumist.

Abdulrahman lendas Jordaaniasse, sealt Alžeeriasse ning kuna Alžeeria teda vastu ei võtnud, vormistas ta endale viisa Türki, kus otsis võimalust Euroopa Liitu pääsemiseks sotsiaalmeedia kaudu, reisis siis detsembris paadiga Kreeka Lesbose saarele, sealt Ateenasse ja edasi Makedoonia piiri äärde, kus liitus Euroopa ümberjagamisprogrammiga.

Pagulase Eestisse jõudmise saagat tervikuna lugege ERRi uudistportaalis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee