2
fotot
FBI direktor James Comey (AFP / Scanpix)

USA Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) direktor James Comey teatas, et San Bernardino tulistajate iPhone’i sissemurdmine läks FBIle maksma rohkem, kui selle direktor eesseisva teenistusaja jooksul teenib.

Comey teenistusaeg kestab seitse aastat ja neli kuud. Tema aastane töötasu on 183 000 dollarit, kirjutas Reuters, mille arvestuste kohaselt võiks Comey palk seitsme aasta ja nelja kuu eest olla 1,3 miljonit dollarit.

See häkerdamine oli FBI jaoks läbi aegade kalleim. Märtsis, kui Apple oli keeldunud FBI-d lahtimurdmisel abistamast, teatas FBI, et murdis iPhoni andmestikku kolmanda osapoole abiga.

Comey ütles eile Londonis, et tema arvates oli saadud informatsioon seda raha väärt.

FBI sai ligipääsu iPhone'ile, mida kasutas Rizwan Farook, üks terroristidest, kes tulistasid mullu 2. detsembril San Bernardinos surnuks 14 inimest.

Jaga artiklit

1 kommentaar

N
nipitiri  /   13:24, 22. apr 2016
Mitte ei usu seda. Usutavasti on see PR trikk, et saada võimalikult palju I phone kliente, keda siis just kerge pealt kuulata ja jälgida oleks. USA tüüpiline poliitika. Angela Merkelitki kuulati pealt, Saksamaa tööstussaladusi varastas riiklik NSA ja parseldas neid veel fashistlikule apharteidile lähis idas maha ( tete kül seda väljavalitud rahva värki ).

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis