Maailm

Jääda Euroopa Liitu või mitte? Suurbritannias käib äge kampaania

Tiina Tamman, 22. aprill 2016 06:00

23 KOMMENTAARI

t
Tim/ 23. aprill 2016 00:25
Jänkid on ikka lollid ja järjekindlad.UK juba korra ütles ju neile,et ärgu toppigu oma nina nende ja EL vahelisele kokkuleppe kõnelustele ja kas nad tahavad EL-st välja astuda või mitte.
Kõige kallim sigala- 101 -siga/ 22. aprill 2016 13:26
m
mis siis nüüd juhtus?/ 22. aprill 2016 12:32
aasta sadu sai olla iseseisev riik ja nüüd EL-u astudes ähvardab häving! See EL on siis ohtlik? Kui vanad riigid on sellisele arusaamisele jõudnud, siis noori riike ootab ees täielik kaos. Need Brüsseli käsud on kordades hullemad kui Moskva käsud olid.
v
Väike mutrike/ 22. aprill 2016 12:25
Minul ei jää muud üle kui oodata kolhoosi lagunemist.
k
kunagi/ 22. aprill 2016 11:48
oli uk-l oma mõõtmatu impeerium,kus päike ei loojunud kunagi,nüüd istub seesama uk brüsselis ja kuulab alandlikult,kuidas mingi bulgaaria või rumeenia volinik käske jagab.
b
Bohhui kui vajadus tekib/ 22. aprill 2016 11:39
...ollakse harjutud,et Suurbritannia säilitab oma näo. Nii läheb ka selkorral . Välja astumine on selles loos vaid mingi mõtteline osa . Võib minna ka sõjaks ,seegi pole välistatud, kunagi ei tea ju ette kuidas selkorral lahkutakse,et säiluks Suur Britannia (Inglismaa) joon mis on tegelikult hea !!!
p
Pluss/ 22. aprill 2016 11:34
ees ootamas on huvitavad ajad. Mõõka tuleb ihuda - kaua ja korralikult. Siis purjed, aerud ja : viuh, viuh. viuh!
m
Mr Cool/ 22. aprill 2016 11:33
EU komisjoni lüpsjatele tuleb lihtsalt 1 tops tiikke (koos kasutamisjuhendiga) saata! Põleb hästi, raisk, nagu tungal ja me kuuleme veel igat sorti murjanite ja ka tolerastide ning halehellakeste õudusest võimendunud ulgumist. Muide parim XX! sajandi muusika. Taastame Sõjalise Muinas Eesti ja hakkame seal varemete vahel röövimas käima!

h
HelladWennad/ 22. aprill 2016 11:30
Haisvast libe-rastide solgitorust tuleb välkkiirelt põgeneda!
k
kas/ 22. aprill 2016 12:16
sa oled siis juba Venemaal?
k
kkk/ 22. aprill 2016 08:44
Paistab, et kommentaariumis võtavad taaskord peamiselt sõna kari "kasulikke idioote".
t
to kkk/ 22. aprill 2016 09:50
Tsensor on lihtsalt tukkuma jäänud.
z
zeus/ 22. aprill 2016 08:32
Üks peab otsa lahti tegema,siis tuleb teistele riikidele ka aru pähe.
k
kkk/ 22. aprill 2016 08:54
... et Euroopast saaks taas killustunud, omavahel sõda kiskuv ja Venemaa kontrolli all olev piirkond?
z
zeusile/ 22. aprill 2016 09:57
Mida rohkem riike sellest hullumajast välja astub, seda halvem on see meile. Sest et meie jääme väljaastumises vähemasti eelviimaseks. Ja mida vähem on liidus liikmesriike, seda enam neid musta ja rättipäid meile suunama hakatakse, kui see sunduslik jaotuskava vastu võetakse. Sest et nende vool suureneb edaspidi. Mamma Ingel Merkel ju ei taha oma jonni jätta ja muudkui aga kutsub uusi ning uusi head elu otsivaid majanduspõgenikke Euroopasse kostile.
a
Andres/ 22. aprill 2016 08:23
Milline hull vahetaks oma kuninga/kuninganna merchel/juncher bande vastu?!
v
Vähegi/ 22. aprill 2016 08:09
endast ja oma väärtustest pidav riik lahkub sellest "lehmakoogist" esimesel võimalusel.
l
22. aprill 2016 07:57
Loodan väga, et Suurbritannia jääb Euroopa Liitu.
m
Mulle tundub/ 22. aprill 2016 08:27
et EL hävitab ennast ise. Muudab selles viibimise lihtsalt mõttetuks ja isegi kahjulikuks. Mõtle ise, et:
1) maksame iiiegaalidele. Pidurdusmehhanismist pole kippu ega kõppu. Muudkui jaotaks neid illegaale - ükskõik keda, peaasi jaotaks. Las siis riigid tuvastavad isikuid, kantseldavad neid ja peavad üleval.
2) maksame selle eest, et teised riigid meid kaitseksid (a'la Türgi);
3) leevendame migratsiooni kriisi all olevaid kolmandaid riike - finantsabi + võtame sealt otse inimesi;
4) hoiame üleval vastutustundetuid riike - nt Kreeka. Ma absoluutselt ei välista, et kui me kaua maksame siia ja sinna, oleme ise Kreeka.
Võimalik, et keegi ikka veel unistab ilmatust majanduskasvust, mida Aafrika ja Aasia siia kolimine tooks.
Kui juba väga jaburaks läheb, siis ma pigem valiks juba ise endale pensionisamba. Vaataks pigem Ukraina poole aga see ju ei sobi - peab olema ikka Aafrikast või mujalt islami riigist.
t
toni/ 22. aprill 2016 10:30
Oled vist veidi väikese rosinaga , et aduda seda mis on plussid ja mida ihaled :
1. kas oleks hea taastada piirid koos piirikontrollidega ?
2. kas oleks väärt mõte igas `vürstiriigis ` taastada toliiametnike töö piiridel = TIR süsteemi taaskäivitamist transpordis ?
3. kas ikka oleksime tegijad Euroopas ; vaid omas liivakastis!
4. kas oleks hea mõte taastada tööjõu vabale liikumisele piirangud ?
5. kas oleks mõistlik ihaleda neid valuutavahetusi = oleksid meie kirejad valmis hakkama taas nuumama panku jt aferiste
6. kas on ikka hea meel kui loobuksime osalemisest europrogrammidest ja seal osalemistest ?
JNE, JNE, JNE
Jah, EL juhitakse antud kriisis ebaefektiivselt ja mõnedel juhtudel käpardlikult aga paraku - suuruses/ühtsuses on jõud ja võimalused ! Kui Sa ei tule endaga toime, koli siis Ukrainasse , oma imedemaale . Ära häbene seal ära käia ja oma nahal kogeda sealset elu !
m
Ma ei toetagi EL väljumist - said valesti aru/ 22. aprill 2016 11:11
Pigem olen seda meelt, et EL läheb ise lagunemise teed kui midagi ette ei võeta. Sa ju näed, kuidas reageerivad Merkeli-Junckeri poliitikale riigid. Ma olen kriitiline, mitte EL kui sellise, vaid selle juhtimise suhtes. Jääb loota, et liikmesriigid suudavad pakkuda paremaid lahendusi, kui hetkel EK.
l
Lisaks veel/ 22. aprill 2016 13:15
Eesti sugusel riigil (arvestades ka eelarvet) peaks olema võimalus inimesi valida. Mida kergemini integreeritav kontingent, seda parem. Kasvõi Ukrainast. Ideaalis inimene, kes peale esimest aastat on võimeline ise hakka saama. See on oluline ka tulija enda jaoks, sest elu tööta ja toetusteta on karm. Juba ilma tõttu. Kas meil on vaja tekitada migrantidest kodutute kogukondi (nagu on Prantsusmaal, Itaalias jne)? Kusjuures need kodutud pole üksnes illegaalid, vaid lihtsalt töötus ongi probleem ja haavatavamad on need, kes ei sobitu kap.ühiskonda.
EK unistus on paraku vastupidine. Kui jaotamine oleks automaatne, siis me saaks umbes samasuguse sega-kontingendi nagu on Saksamaale jõudnud. St suur % on raskesti integreeritav. Tänagi jälle artikkel, kus Saksa pankur ütleb, et senine poliitika tuleb lõpetada ning et tulijad on liiga madala haridusega, et integreerida. Saksamaa on muidugi rikas riik ning saab kulutamist lubada. Need summad pole sugugi väiksed. Kasulik oleks teada, kui palju on kulutanud ja kulutab Saksamaa aastas nende peale, kes on asüüli saanud.
http://www.express.co.uk/news/world/663342/German-banker-refugees-poorly-educated-Thilo-Sarrazin
Kui EK soovib ühtlustada ka migrantide sots.toetuste süsteemi, siis sellesse ka ei usu. Mitu otsa lahti. inimesi tuleb lõpmatult + lisakulud. Kui lisandväärtust ei tooda, siis kaua selline süsteem vastu peab.
Mis puudutab Ukrainat, siis olen väga hästi kursis sealse eluga. Midagi head ei ole:-) Sugulased sõjapiirkonna vahetus läheduses. Ei taha ära tulla. Nende kodu.