Maailm

Jääda Euroopa Liitu või mitte? Suurbritannias käib äge kampaania (23)

Tiina Tamman, 22. aprill 2016 06:00
Foto: AFP / Scanpix

Briti valitsus avaldas selle nädala algul 200leheküljelise analüüsi Euroopa Liidust lahkumise majandusliku külje kohta. Valitsus tahab, et riik jääks liitu edasi ja arvab, et lahkumise korral tõusevad hinnad, kasvab tööpuudus ja iga majapidamine kaotab 4300 naelsterlingit aastas.

Vastasleer – lahkumise taotlejad – ei saa niisugust trükiluksust endale lubada, ent üks nende juhte, justiitsminister Michael Gove, esitas teisipäeval oma nägemuse asjast. Tema meelest pole tõenäoline, et suured Euroopa riigid boikoteeriksid Suurbritanniat lahkulöömise korral ja keelduksid kauplemast. Gove on veendunud, et vabakaubandustsooni (EFTA) alusel sõlmitakse uued kaubanduslepped. See annaks riigile võimaluse ise oma asju ajada, ilma Brüsselita, ja selline vabanemine võiks innustada teisigi riike Suurbritanniale järgnema.

Teisipäeval saabus kiri kaheksalt endiselt USA rahandusministrilt, kes on mures Suurbritannia tuleviku ja USA-Briti sõprussuhte pärast. Lahkumise korral võib Suurbritannia kaotada oma senise positsiooni Euroopas, arvavad nad. Teiste sõnadega, kiri esitas ridamisi argumente, miks rahvas peaks hääletama Euroopa Liitu jäämise poolt.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.05.2016
Briti peaminister Cameron ähvardas kolmanda maailmasõjaga Euroopas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee