Videod

ÕHTULEHE VIDEO JA GALERII | Vägevad sarvilised ritta: Tartus valitakse mister Pulli (3)

Piret Pappel Video: Aldo Luud, 21. aprill 2016, 17:38
Foto: Aldo Luud
Nädalavahetusel toimuval maamessil näitab Eesti lihaveisekasvatajate selts huvilistele üheksat lihaveisetõugu. Tartus saab näha nii jässakaid limusiine, lokilise laubaga hereforde kui karvaseid šoti mägiveiseid.

Seltsi juhatuse esimees Läänemaa talunik Aldo Vaan kinnitab, et eestlane on endiselt sealihausku, kuid veisekasvatajad teevad enda toodetud kraamile kõvasti reklaami ning korralik veiselihagi läheb üsna hästi kaubaks.

Aretuseks valitakse parimate tõuomadustega loomi, kes peavad olema väga rahulikud. Nii limusiin Falconetti, simmentali tõugu Gunnar kui teisedki sarvilised lebavad rahulikult, söövad heina ning lasevad vaid aeg-ajalt kuuldavale mõne küsiva "Ammuu?"

Näitusele toodud loomad on üsna noored, paljud on sündinud 2015. aastal. Vaani sõnul peab hea tervisega sugupull vastu kuni kümme aastat. "Seni, kuni tagajalad alt ära ei lähe, on pull täitsa töövõimeline," kinnitas ta.

Kuidas pullide hulgast seda kõige ilusamat ja vägevamat valima hakatakse, vaata videost!

Samal teemal

21. aprill 2016, 17:26
GALERII | Maamess võtab Tartus tuure üles

3 KOMMENTAARI

s
siidiuss 21. aprill 2016, 18:42
no seda pulli tahaks isegi näha, lasen naabril oma audi käima vedada ja läheb vaatab (mul on kvaliteet premium ,jube hea audi)
21. aprill 2016, 18:40
Huvitav tähelepanek, mul kaovad ka jalad alt ära kui naistest tulen, tuleb end maha kanda või....?! Muidu olen traksis kui ikka naistesse jõuan, peale pole vaja veel visata.....
Loe kõiki (3)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee